Dexter

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
USA, (2006–2022), 93 h 29 min (Minutáž: 44–59 min)

Předloha:

Jeff Lindsay (kniha)

pmusic

První tři řady si rozhodně zaslouží 5*, ty další už jsou spíš na 4*, ale musím uznat, že tenhle seriál mě naprosto dostal a na pár týdnů mě doslova přikoval k obrazovce! :)) Výbornej námět, skvěle obsazený a hlavně perfektně uvěřitelný! ()

Mire

K Dexterovi som sa dostal len minulý mesiac a mám za sebou zatiaľ štyri série, ale po dlhej dobe pálim bez debaty 5 hviezdičiek, lebo toto je tak kurva nenormálne návykový, napínavý no najmä excelentný seriál, že to nie je možné. Vlastne som aj rád že som ho začal sledovať až keď skončil, pretože to každotýždenné čakanie na novú časť (alebo deväť mesačné čakanie na novú sériu!) by ma asi doviedlo do šialenstva. Po prvých dvoch vynikajúcich sériách vidím zatiaľ jedinú chybku v trocha slabšej tretej, ktorá sa ale dokázala neskôr slušne rozbehnúť, no našťastie nasledujúca štvrtá ma zase totálne prevalcovala. Len dúfam že moje nadšenie vydrží až do konca, pretože toto je určite jeden z najlepších seriálov aké som kedy videl. Jeho atmosféra, námet, herecké obsadenie na čele s fantastickým Michaelom C. Hallom je to čo dostalo milióny divákov po celom svete, mňa nevynímajúc. A ešte k tomu musím pochváliť slovenský dabing, ktorý je naozaj výborný, jeden z najlepších aké u nás vznikli. Teším sa až si to raz zreprízujem v originálnom znení, kedy to bude určite ešte väčšia šupa ako teraz. Takže po prvej polovici je to za maximum, teším sa veľmi aj na tú druhú! ()

Skendl

Dexter je nejlepší seriál, který byl natočen. Jistě, ne všechny epizody jsou dokonalé, ale jako celek patří na první místo mého obsáhlého žebříčku seriálů "viděl jsem." Nepředpokládám, že někdy uvidím nějaký lepší seriál. Nezbývá než doufat v nějaký spin-off, např. s Debrou. Její hlášky mi budou chybět. ()

VlastaFlaksa

Docela zajímavá a originální krimi, nevadí mi poněkud morbidní ztvárnění, ale ať dělám co dělám, nemůžu rozdýchat obhroublý slovník Dexterovi sestry, která je "sprostá jako dlaždič". Což je taky hlavní důvod, proč jsem seriál přestala sledovat. ()

Hrabovo

Tak jsem z hodnocení odpad (po dvojím shlédnutí prvních 3 dílů 1. série a znechuceném odložení zbytku) přešla k závěrečnému hodnocení 2 hvězdy po shlédnutí 7 řad a 1. dílu osmé (pokusila jsem se ignorovat svou základní námitku, že brát spravedlnost do svých rukou nelze a že je k něčemu dobré přijmout, že hlavní postava, které budeme fandit, je sériový vrah). Michael C.Hall hraje i zde velmi dobře. Znechucení je větší a oprávněnější. Za prvních 5 řad: 4 hvězdy, 6. řada: 1 hvězda a 7. a 8.: odpad. Scénáristům 6.,7. a 8.řady se podařilo zničit a znevěrohodnit vše, co bylo na předchozích řadách zajímavého a co drželo děj v kompaktním tvaru. Do té doby mi vadilo mi jen to, že nepříliš pohledná Deb s těžkou dolní polovinou obličeje, odstátýma ušima a nesouměrnou postavou s příliš dlouhým pasem je označována za krásku, po které šílí kde kdo. Herečka je to schopná, ale krasavice? Ale že Dexter neumí zamknout dveře, že se nedrží kodexu, že psychiatra nedokáže pracovat s nevědomím a místo, aby problém s Deb zpracovávala, jí v podstatě řekne, aby ho žila (tomu se říká acting out a normálně je to opačně: dělají ho pacienti a psychoterapeuti se snaží mu zabránit. Tím, že jak Dexter tak Debra namísto aby o věcech přemýšleli a mluvili s někým kompetentním a tím to zpracovávali a měnili, odžívají si to. Všichni vidíme, k čemu to vede.)? No a vrchol blbosti je "spirituální matka", která nejen že jako by o psychopatologii nikdy neslyšela a mele naprosté nesmysly, ale i laik slyší, že si každou druhou větou protiřečí (psychopati nemají morálku, ale Dexter - dle ní nepochybný psychopat - ji v sobě začíná jako adolescent objevovat, protože ji v sobě mají všichni lidé... atd). Jsem tak znechucená, že dokoukat to považuji za ztrátu času. Budiž původnímu Dexterovi i jeho scénáristům země lehká! ()

mrclTV

S odstupom času a po skončení seriálu aj ja pridám svoje hodnotenie tohto originálneho krimi, plného napätia, zvratov a vskutku nezvyčajného (anti)hrdinu. Prvé dve série s dávkou nostalgie hodnotím ako doslova maximálne vynikajúce, pričom II. séria je ešte o kúsok lepšia ako jednotka. Ďalšie pokračovania si zachovávajú vysoký štandard a dej obohacujú atraktívne vedľajšie postavy, ktoré pravidelne prichádzajú a odchádzajú. Do piatej série je to stále materiál na plné hodnotenie. Šiesta séria už trošku zľavila, ale stále to nebol ten šok, ktorý som utrpel pri sledovaní posledných dvoch sérií, ktoré som dopozeral doslova cez prsty. Tvorcovia úplne zmenili správanie sa hlavných postáv a úplne mi znechutili zážitok zo serálu. Už to jednoducho nebol ten starý dobrý Dexter a seriál som horko-ťažko dopozeral iba zo zotrvačnosti. Hrozili dokonca iba 3 hviezdy priemernosti, ale zvíťazila nostalgia predchádzajúcich dôb.... ()

ACDCKL

Tento seriál patří mezi skvosty seriálové tvorby. Michael C. Hall je naprosto špičkový v roli Dextera Morgana, jeho sestra a její vidlácký slovník je též výborný a některé ze záporných postav (Ice Truck Killer a zabiják ze 4. sezóny), WOW. Poslední série sice ztratila sílu předchozích sérií, ale pořád je to seriál top tvorby. 5*. ()

Rayen1

SPOILER, možná trochu: Chápu to rozhořčení nad celým koncem seriálu. Nebyl to úplně nejdebilnější konec v historii seriálů, ale rozhodně bych uvítal nějaký lepší dovětek. Tvůrci mohli v závěrečné scéně nechat Dextera vyndat novou krabičku plnou sklíček, a nechat ho říct: "Zdravím vás mí noví přátelé, přivítejte *další jméno amerického úchyla*...". Nebo jeden z jeho monologů (za celý seriál toho nakecal až až a najednou mlčí?) a přidat ho další sklíčko do sbírky, zaklapnout víčko a ostře kouknout do kamery, střih do černé a hned by to mělo lepší vyznění... tenhle konec bez jediného slova trochu vyšuměl a nemělo to grády jako předešlé série. A s podkresem Dextrovsky typické hudby? To by bylo jiný kafe... Za ale mě dobrý, i když poslední série byla spíš o psychologickém rozebírání postav než o vyšetřování a likvidování zloduchů, což mi trochu nesedlo, přece jen, Dex v tomhle vynikal... no... nebylo to nejhorší, podělat se to dalo mnohem víc (ehm... Hra o trůny třeba?), ale bylo tu i líp už :) ()

OrtonJaime

Dexter, moje vstupenka do zlaté éry televize. Nebýt tohoto experta přes krev s neobvyklým koníčkem, asi bych nadále sledoval pouze filmy. Podmanivé upoutávky na coolu, s nezamněnitelným soundrackem, vždycky upoutali mou pozornost a kdo by mohl zapomenout na ikonické "rutinní" intro. Hned první plusové body, jsem Dexterovi dal  v momentě, kdy jsem ještě neshlédnul jedinou epizodu. Dokáže totiž zaujmout a seriál se snadno prodává díky zajímavému námětu. Těch osm sezón bych rozdělil  do dvou částí. Lepší část: série číslo 1, 2, 4, 7. Slabší část série 3, 5, 6, 8. S tím, že podle mnohých nejlepší čtvrtá série u mě má velké konkurenty v té první a druhé. Debra byla podle mého  velice sympatická a vůbec jsem s ní neměl problém. Celkově obsazení bylo bezchybné, Trinity určitě nejlepší Dextrova Nemesys  ale zmínil bych i Ice Truck Killera z první sezóny. Ten byl více mysteriozní a atmosféra  příběhu s ním,  byla více osudová.  Zvraty měli spád a byli v nekolika případech skvěle takticky umístěny na konec série. V několika případech, když měl Dex na stole svou oběť, se možná tvůrci dohadovali, kolik toho ukázat, zvládli to ale skvěle,  podařilo se to zamíchat tak, aby to nebyl úplnej krvák a jatka, ale ani zároveň PG 13. Nemůžu se dočkat,co přinese nová minisérie, z žádného návratu jsem dlouho nebyl tak nadšený. ()

Mamlas

Zkoukl jsem v minulosti 1. - 8. sérii. Jednotlivé série jsou kvalitou víceméně rovnocenné a jsou si podobné. Tak z 1/4 je to nadprůměrný krimipsycho seriál tak za 4 hvězdy, ze 3/4 je to tlachání a balast otravných vedlejších linek a postav a nějakých jejich problémů a pocitů. Kdyby měla každá série jen 3 hutné díly místo 12, bylo by to vynikající. Takhle, hodnoceno jako celek, to musím zprůměrovat. (38%) | 9. série: To nejhorší z Dextera. V podstatě 1 díl rozplizlý do 10 dílů. Kvalita a zajímavost tomu odpovídá, vyjma dobrého dílu č. 9. Jinak nuda, kecy, protivný teenager, nuda, kecy, odpudivá ségra, kecy a nuda. Věřím, že tvůrci budou mít dostatek soudnosti, aby nepokračovali dalšími sériemi s Dextrem juniorem. (22%) | Celkově za 9 sérií. (36%) ()

tavvva

Ty Dexterovy hlášky do telefonu jako "I was just dropping somebody off", když vyhazuje pytle s mrtvolou z lodi, mě fakt rozesmívají skoro k slzám :D Tenhle seriál je příšernej, ale nedokážu na něj nekoukat :D Člověk ale musí občas přimhouřit oko nad kravinama (jako dostat se na konci S03E12 ze stolu tak neuvěřitelným postupem, ehm ...). Navíc už od 3. série jsem nabyl pocitu, že je to poměrně dost klišovitá soap opera plná šašků a to mě na tom začalo pěkně srát ... hrdinové seriálu se tam snad už všichni navzájem opíchali, všem někoho zavraždili a zkrátka během jedné série prožijí tolik věcí, jako celý můj rodokmen až po vznik první živočišné buňky. Ale kdyby nesejmuli Ritu, asi bych to brzo udělal sám, protože ta baba byla tak otravná, že mi z ní praskala obrazovka :D jo ... a už vím, co se mi na tomto seriálu fakt líbilo ... to, že Dexterovy emoce jsou poměrně řídké a ve srovnání s ostatními je pro mě vlastně on ten jediný normální, protože nemučí diváka citovými výlevy jako "běžné postavy" ze soap sračiček, které vždy hovoří tak hluboce a oduševněle, že citlivým povahám dochází během jednoho dílu velké balení papírových kapesníků. ()

Alex696 odpad!

Filmy, v ktorých sú vrahovia  a psychopati  tí  okolo ktorých sa to točí sú svinstvo. A ešte tu niekto napíše , že ho miluje je to otras.  Ale , čo je to americký chorý mozog. ()

CaladanChmur

A už je tu zase?  :-( . Miluji seriály, co jsou schopné ukončit dějové linky a nedělejí z nás blbce. A naopak nesnáším ty druhé...třeba Ulice, Nemocnice v Rajské zahradě a nebo i Dexter. ()

Stifmeister

///   (POZOR SPOILERY) Opravdu velmi originální seriál vyprávějící o masovém vrahovi, který má nutkání zabíjet, ale od malička je naučen svým nevlastním otcem zabíjet pouze ty, kteří si to zaslouží. Skvěle pojatý příběh, zajímavé zápletky, dobře napsané a zahrané postavy, nespočet zvratů, napětí a nečekaných událostí. Příběhem nás provází také dobrá hudba a krásné lokace v Miami. Co víc si přát? Bohužel, zde moje klady končí. Přeci jen dle mého vkusu je seriál až příliš natažený. Většinou se tvůrci řídili pravidlem "1 série = 1 zloduch", což znamená, že jedna série má 12 epizod, což je téměř 9-10 hodin příběhu věnovaných jedné osobě. Ano, některé série si to opravdu zasloužily a dokázaly udržet diváka napjatého až do konce, ale někdy to byly opravdu jen filler epizody, které jsem prostě nevydržel a některé pasáže přeskakoval. Když už jsem u těch záporů, musím silně nesouhlasit s tím, jak tvůrci "poslední" sérií zakončili Dexterův příběh (tím mám na mysli sérii č. 8, New Blood ani vidět upřímně nechci). Přes to vše, čím si Dexter prošel (ztráta manželky, několika kolegů, bratra, sestry), si dle mého názoru zasloužil lepší konec. Našel ženu, která ho uznávala, jako jediná ho chápala a byla ochotná s ním kamkoliv utéct, a on si prostě řekne, že je bude od sebe chránit. Omlouvám se, ale větší blbost jsem v celém seriálu neslyšel. Tady musím říci, že mě tvůrci s prominutím naštvali. I tak je Dexter skvělý seriál se spoustou kvalit. Bohužel musím hvězdu ubrat právě kvůli tomu, jak jsem se kvůli některým sériím cítil, a hlavně kvůli tomu, jak celkově příběh skončil. Ale pokud si myslíte, že to vidím špatně, rozhodně Vám nebráním se do tohoto pořadu vrhnout, právě naopak, abyste si udělali vlastní názor. |7.5/10| ()

sinom

hodnotenie po 8mej a najlepsej epizode, kedy sa veci pohli vo vsetkych smeroch dopredu. Spolu s Lost a Heroes moj najoblubenejsi serial tzv. "new age" serialov. Vlastne najoblubenejsi z tychto troch. Dovodom je asi to, ze serial ma jedneho hrdinu, ktory mi je aj cez jeho "chyby", najblizsi a najpritazlivejsi. S Lost-ov Ben, S Heroes Hiro, no Dexter is the best. ()

Fallout

Seriálové překvapení roku, které vás (úspěšně) naučí držet pěsti sériovému vrahovi sériových (i jiných) vrahů. Jo a taky vám dokáže, že ranní rutina je kurevsky nechutná věc. ()

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

22.05.2023

Dexter se dočká prequelu

Dexter se dočká prequelu

08.02.2023

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021