Dexter

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
USA, (2006–2022), 93 h 29 min (Minutáž: 44–59 min)

Předloha:

Jeff Lindsay (kniha)

Casper001

Tenhle seriál je opravdu super.... zaryl se mi hluboko po kůži a myslím si že jen tak snadno ho ven nedostanu :) Sledoval jsem to pravidelně (kromě 3 řady tam mám trochu mezery) na Primě Cool s CZ dabingem ale teď jsem to už nevydržel a shlédnul jsem celou 4 i 5 řadu v EN, a samozřejmě začátek 6..... tak a teď mi stejně nezbývá nic jiného než čekat vždycky týden na nové díly....... perfektní zvraty a hlavně sympatické postavy dělají z tohohle seriálu skutečně návykovou záležitost ;) ()

Gustik5

"Tonight is that night..." Vážně výborný seriál. Nikdy by mě ani nenapadlo, že by mi mohl být sériový vrah, jakým Dexter je tak sympatický, no jo, každý má holt svého "temného pasažéra," jen ne každý ho vypustí na povrch... ()

vikiii

Osm sezon se sériovým vrahem z dílny americké SHOWTIME většině dalších krimi ukazuje záda a jednoznačně si zaslouží nálepku „vysoce ceněný seriál“, zejména díky perfektní psychologii a zachycenému vývoji od psychopata k člověku. Ale také vyvedené hudbě, originálnímu intru, prosluněnému Miami a zajímavým hercům. A syrovosti, kterou přináší – v řeči, činech i jejich vyobrazeních. Nepřekonatelné první sérii zdatně konkuruje čtvrtá, jejíž závěr byl označen za „TOP překvapivý roku 2010“, fanatickými věřícími se zabývající šestá a také velmi odlišná sedmá. Poslední rekapitulovala, vysvětlovala, vraždila a ukončila. Divně, spíš nepředvídatelně a (podle mě) nepovedeně. Snad záměrně. Nálepka NEJ SEROŠ Z KŮLU je na místě. DEXTER (2007-2014) – 100% ()

Voldy

Dexter aneb Cesta do hlubin zabijákovi duše. Stačil mi shlédnout první díl a okamžitě jsem si Dextra oblíbil. Na poli kriminálek je konečně seriál, který mě dokázal oslovit. Masový vrah v roli odborníka na krev - tak to nemá obdoby. Je to vraždící monstrum, a přitom ho divák musí mít rád. A to vše podané skvělým herectvím M. C. Halla. Tím nechci opomenout ostatní členy mordparty. Plus kvalitní scénář. ()

nyannyan

Pamätám si ešte ako ma tento seriál dostal prvou sériou. Dlho som ho najskôr obchádzal, no keď som ho začal sledovať tak bolo ťažké odlepiť od neho oči. Postava Dextera je veľmi dobre napísaná a veľa z jeho hlasov v hlave máva asi každý z nás, okrem toho si tento seriál nekladie servítku pred ústa a je tu aj kopa veľmi čierneho humoru. Škoda bola len dosť slabej tretej série, kde som začínal mať pocit, že bude každá séria presne o tom istom. Našťastie potom prišiel Trinity killer, ktorého predstaviteľ v štvrtej sérii snáď predbehol aj Michaela C. Halla. Zatiaľ je Dexter na šiestej sérii, kde sa opäť dostával do stereotypu než došlo k tomu "veľkému" odhaleniu, naraz nabral seriál nový dych tak uvidíme čo si tvorcovia prichystali na finále. ()

Kathykat

Perfektní seriál, který asi nebude pro každého, mě ale úplně pohltil. Mám pocit, že je každá epizoda lepší a lepší, kvalita stoupá. Což je dle mého u takového tématu (vraždy) ne úplně lehká záležitost. Představitel Dextera ho ztvárňuje naprosto excelentně, scény z vražd jsou opravdu bravůrní. Jen tak dál :) ()

hakutu

po shlédnutí 12 dílu 6 řady musim zvednout hodnocení z 5* na 6* popisovat neni třeba - kdo viděl pochopí a zároven se nabízí i otázka PROČ SE 7 ŘADY DOČKÁME AŽ ZA ROK???!!!!!! pro ty co se na dextra teprve chystají mohu doporučit jediné - sežeňte si všech 6 řad, vemte týden dovolený a hurá na to:-D ()

RojoDiablo

Opravdu dlouho mi trvalo než jsem se k tomuhle seriálu dokopal a byl jsem za to patřičně rád. Skvělé reference na mě létaly jak z internetových prohlížečů, tak z úst mých ohromených přátel. Naštěstí jsem je ale neposlechl a na Dextera se vrhl v době, kdy bylo na světě kompletních pět řad. Jelikož jsem se vyhnul týdennímu čekání mezi jednotlivými díly, sfoukl jsem je během velmi krátké doby a byl to pro mě nejlepší seriálový zážitek v životě. Ač jsou některé díly slabší a v některých seriích se jich sešlo více než v těch ostatních, Dexter je určitě nejoriginálější seriál s velkou dávkou násilí, akce, napětí, sexu a nepředvídatelných zvratů, tedy všeho, co divák od takto zaměřeného díla očekává. Rozhodně se neřadím k těm, kteří s přibývajícími řadami "Dexe" kritizují, jelikož i 6. série mě bavila a udivovala. Už se těším na další dvě. 97% ()

MargitkaPohl

Chválím chválím chválím...skvělý skvělý skvělý !! Co na to víc můžu říct? Kdo viděl do 6 série pochopí můj komentář ! Já jsem unešená,prostě tohle skvělý námět podle knihy skvěle zpracovaný. I LIKE THIS ! Už se těším na 7.sérii,a na osud Dextera , jak to vlastně celé dopadne ? Dále chválím hudbu,suprová,tajemná... Akorát co vytýkám,jednou jedinkrát jsem viděla český dabing,hrůůza nelíbí se mi ! Miluji originální hlas Michaela. ()

L_Into

Pro mě první seriál, který s dalšími sériemi neupadá, ale naopak dozrává. Dexterovi jsem definitivně podlehla ve čtvrté řadě a od té doby tvůrcům oddaně zobu z ruky...a nestydím se za to. Sem se sedmou a osmou řadou! :) ()

jirzy

Výtečná záležitost. První tři série tedu určitě. Teď mám po čtvrté a tam musím přiznat trochu rozpaky. Přilo mi to celé tak nějak násilně překombinované, ale zároveň dost průhledné. No ale uvidíme do "konce" chybí dvě série, a už se nemůžu dočkat. Tahle noc je onou nocí! ()

millooo

...trochu (víc) ujeté...ale...dokonalé...masová záležitost pro lidi, kteří nemají svůj život ve svých rukách, ale nádherná věc, když jde o to žít. Mstít se je lidské, tedy ok, ale pojmout to jako život sama sebe -což většina lidu dělá- kokotina. Dexter Vám život nezachrání, leda že se neumíte o sebe postarat sami.... Jinak dokonalá hra pocitů lidu dneška...egoismu, tzv. pomsty...ale život není taky jen tak... ()

henrybrno

Tento seriál jsem neustále odkládal, ale po první díle si mě ihned získal. Přestože nemám rád kriminálky, tenhle seriál je třída 100%. Čekají nás ještě min. dvě řady, snad autoři udrží kvalitu až do konce. Fandům seriálu doporučuji přečíst 5 knih od Jeffa Lindsaye. ()

jaminka

První díly byly cekem nudné, Dexter se zaobírá až moc svým kodexem, taky seržant James Doaks to tam kazí, ale postupem času jsou díly čím dál lepší a zajímavější. Nejlepší řady, počínaje přelomem 3. a 4. řady, jsou nápadité svým dějem. Opravdu se mi lídí Deb! :D ()

MadMrJacky

Na tuhle parádu jsem si schválně počkal a podíval se na 6. sérií během jednoho týdne. Po první kvalitní řadě jsem nečekal žádné velké zlepšení. Jo, o to víc mě dostal konec 4. který byl asi nejsilnější co jsem kdy u seriálů zažil. Trochu větší odklon od původního dexteraj(symptaťáka bez nejmenších emocí) nastal v 6. sérii, kde mi přišel trochu rozhrkaný a vůbec nejvíc podobný normální lidské osobě. ()

Aldoran

Tento seriál činí tak jedinečným excelentní herecké výkony, scénář, a neobvyklý hlavní hrdina...Pokud mohu říci je to můj nejoblíbenější seriál. ()

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

22.05.2023

Dexter se dočká prequelu

Dexter se dočká prequelu

08.02.2023

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021