Mafstory

Slovensko, (2006–2012), 122 h 2 min (Minutáž: 21–51 min)

Peter Batthyány, Peter Sklár, Ivan Macho, Martin Vanek, Gabriela Dzuríková, Igor Adamec, Roman Fratrič, Ján Lehotský, Martin Malachovský, Karol Čálik (více)

Príbehy Mafstory ponúkajú divákom obrázky zo života slovenskej mafie plné smiešnych situácií a drsných bonmotov, ktoré nikoho nešetria. Humor v Mafstory je niekedy veľmi tvrdý, svoje miesto by pred desiatou hodinou hľadal iba ťažko. Základná zostava hercov (Peter Batthyány, Roman Fratrič, Igor Adamec, Martin Vanek a Ivan Macho) bude hrať všetky úlohy – mužské aj ženské postavy. Časom sa však určite objavia aj hosťujúce celebrity a herci. (TV JOJ)

bax

Po prvých dieloch, keď táto séria len začínala, bol môj verdikt nemilosrdný: "odpad!", ale musím uznať, že tvorcovia sa vydali ďalej po dobrej ceste a momentálne tvoria na slovenské pomery dobrý sitcom (aj keď stále si myslím, že sitcom, ktorý by bol hodný nosiť to označenie, na Slovensku ešte nebol natočený). Ale stále je to pre mňa len na tej priemernej úrovni a sledujem to len príležitostne. ()

Wargoo

Prvé diely som nejak prepásol, asi preto lebo mnoho slovenských "sitcomov" bolo strašných. Až v posledných dieloch som však našiel čaro humoru, ktoré dosť chýbalo v predchádzajúcich projektoch. Alinko je pán mafián a bordel okolo neho je tiež vydarený. Zatiaľ teda 4****. KU.VA JA LEN DÚFAM, ŽE TO NESKONČÍ POKAZENÉ, OTREPANÉ !!! ()

LaciLC

Pred niekoľkými minútkami som sa vrátil z predstavenia "Mafiánske historky I." a tak som sa konečne odhodlal napísať nejaký ten komentár aj pre jeho televíznu odnož. Nuž, som spokojný, môžem poznamenať, že na slovenské pomery priam veľmi spokojný. Zo začiatku som tomu príliš nedôveroval, ale v súčastnosti sa už rátam za pravidelného diváka. Prečo nie? Tak trochu vulgárnejšia zábava na večer určite nezaškodí, navyše keď má k dispozícii dva veľké talenty, presnejšie dvoch Petrov - Sklára a Batthyanyho. Obaja sú predovšetkým so svojím nezameniteľným prízvukom a ostrými hláškami o hodný kus pred ostatnými. Ja osobne som za tento projekt vďačný, bavím sa na ňom do sýtosti a moralistické odpad!ové hodnotenia naozaj riešiť nebudem. [Keďže som v úvode spomenul divadelné predstavenie, nedá mi nedoporučiť ho... naživo je samozrejme naživo.] "Že problém?!" ()

Richard_Ba

Nepovažujem Mafstory za vrchol slovenskej kinematografie, nestáva sa ani často, že by som sa extrémne smial na vtipoch, ktoré odznejú poćas jednotlivých častí, ale...Peter Batthány a Peter Sklár sú podĺa mňa úžasný herci (v rámci slovenskej scény) a ich osoby sú tie, ktoré zdvíhajú resp. dávajú úroveň tomuto seriálu. Mal som tú česť vidieť ich naživo v divadle a ich improvizácie a herecké výkony boli nezabudnuteľné. ()

The_Peach

Jednoznačne pre mňa najlepší slovenský komediálny seriál, tvorcom sa naozaj podaril. Samozrejme, nie každému sa musí páčiť, aj mne to trvalo istú dobu (prvá séria s Rudinkom), ale teraz to sledujem pravidelne, vždy sa neviem dočkať štvrtka. Postavy sú fakt vymakané a vynikajú najma Peter Sklár alias Albert Krasňanský, tie jeho vyjadrovacie schopnosti a poprehádzaný slovosled má vie najviac pobaviť a Peter Batthyany, ktorý s neskutočnou kvalitou dokáže zahrať postavu tak Banána ako i tety Márgit natoľko, že ju já osobne vnímam ako ďalšiu postavu (nie ako keď hral Martin Vanek Pipinu). Niekoľko ľudí vyčíta, že sa tam používa veľa vulgarizmov, podľa mňa to k tomuto typu seriálu patri. Sú to predsa "mafiáni". Proste a jasne tento seriál zbožňujem, som naň závislý a držím mu palce aby si udržoval poprípade zvyšoval svoju kvalitu. ()

• "Paplónová samba", ktorú Ali (Peter Sklár) spieva v posteli, je akousi paródiou na spev Petra Lipu a jeho skladby "Samba na jednom tóne". (Hudino)
  • Banánova priateľka Bejátka Farkašová sa v seriáli nikdy neobjavila. (VasylDeBylak)