Studio 60

• USA Studio 60 on the Sunset Strip
USA, (2006–2007), 15 h 54 min (Minutáž: 37–60 min)

Aaron Sorkin

Matthew Perry, Amanda Peet, Bradley Whitford, Steven Weber, D.L. Hughley, Sarah Paulson, Donna Murphy, Nate Torrence, Merritt Wever, Columbus Short (více)

Seriál s fenomenálním obsazením přináší na obrazovku strhující drama, odehrávající se v zákulisí oblíbené noční komediální show Studio 60 on the Sunset Trip.
Když tvrdě kritizovaný výkonný producent dlouholeté noční show, uvádějící komediální skeče, přeruší živé vysílání a využije té chvíle, aby s hořkostí řekl, co si doopravdy myslí, lidi z branže, média i diváci jsou zmateni... (oficiální text distributora)

icoico

budu krutej, bez spetky milosti, tohle proste musite videt:-) velice velice inteligentni drama z prostredi VYROBNY LIVE SHOW! pokud se zajimate o serialy, tak tohle je proste studijni literatura numero uno! Sorkin (scenarista/autor) je mistr dialogu. tezce ruluje, kdyz ne v pointach a hlaskach, tak alespon v mohutnosti a intenzite palby:-) a ty postavy... a ty postavy... Studio60 je totiz o dokonale prokreslenych i zahranych postavach! nelze jim naprosto nic vytknout, tak perfektne hluboke, sympaticke, inteligentni postavy jsem uz nevidel ja nevim jak dlouho... vlastne nikdy. to jak se Matt a Danny doplnuji, jak je ale pritom kazdy z nich i samostatne totalne cool, to je uplne dechberouci. clovek si jen v hlave predstavi Dannyho a uz ho naplnuje coolisness:-) lituji lepe ten pocit popsat nemuzu. Danny je proste cool, je cool, je cool. krasna postava. Matt to same. Jestli si nekdo nekdy myslel, ze Matthew Perry uz nikdy neprekona svou roli Chandlera ve Friends, a skatulku blazniveho poskoka (The Whole Nine Yards), tak studena sprcha prave dorazila! jeho role Matta je dukazem, jak kvalitni herec to je. ted jak tady o nem pisu a vzpominam na jeho sceny, mi uplne staci k tomu, aby mne to hladilo dusi a ihned naplnilo takovym fantastickym pocitem, opet si nemuzu pomoct... coolisnessnesu... :-) lidi jako jsou Danny a Matt, takove bych chtel mit jako bratry, jako otce, jako strejdy, jako kolegy, jako sefy. a zenske postavy... ty jsou jak z jineho sveta. herecky si vzdycky stezuji na zenske role, ze jsou vetsinou nekvalitni, odflaknute, jednorozmerne. jsem si naprosto jisty, ze herecky ve Studiu60 si nestezuji :-) postava Jordan nebo Harriet, to jsou vysnivane role asi kazde herecky... moudre, hezke, odvazne, uprimne, zkusene ale porad i trosku romanticky naivni, ale hlavne pekne ostre, opet jsem naprosto uchvacen. urcite by vas nikdy nenapadlo (a mne stareho cynika uz tuplem ne), ze takova banalita, jako popisovani toho, jak se toci serial a vztahu kolem, vas muze dohnat az k slzam dojeti, smichu i stesti... ano serial ma i nudna mista, humor tam je ...hmmm... proste podivnej. treba zadny z forku, ktere tam v Live vysilani predvadeli mne nerozesmal. mistama, kdyz tempo zpomali, tak to muze i nudit, ale ty postavy... ty postavy... a konecne Major-General's song ! v hodne Sorkinovych dilech se objevuji reference na G&S opery, ale nejtezsi kalibr si Sorkin susil az na Studio. az tady se objevuje naprosto neodolatelna parodie nejznamejsiho Gilbertova dila: Major-General's song. DOPORUCUJI VSEMI DESETI, moment pujcuji si docasne i palce kolegu a pratel, DOPORUCUJI VSEMI SEDUMDESATI DVEMA (radsi se neptejte) !!! ()

Pajky3

Když jsem si Studio 60 našel, tak jsem o něm věděl jen to, že je to seriál ze zákulisí televizní show ve které hraje Matthew Perry. Trvalo mu jen malinkou chvíli než mě dostal na svou stranu. Příjemný humor, který popisuje život v zákulisí jedné show a který se nebojí využít dramatických chvil. Co se týče obsazení, tak kromě již zmíněného Perryho jsem je vlastně vůbec neznal. S výjimkou Amandy Peet. To však ani trochu nebránilo v tom abych si je rychle oblíbil a prožíval s nimi jejich trápení. Kromě toho jsem se však i skvěle bavil a několik scén určitě nezapomenu (např. zkušební dítě nebo hajlující Santa). Závěrečných pět dílů přináší neskutečně silné finále, ve kterém je několik emotivních situací, u kterých je třeba zamáčknout slzu v oku. Nečekal jsem moc, ale seriál si mě získal, vtáhnul mě a s chutí o něm řeknu, že je to vlastně "vytoužený" seriál. Jen málo z kterého se dozvídám spoustu zajímavých věcí (tady třeba ta práce na televizní show). Skvělá a inteligentní show, která přesně na tohle asi doplatila. Škoda, že nepokračovala dál, rád bych se díval. Pokud jsou všechny seriály pod kterými je podepsaný Aaron Sorkin takhle chytlavý, tak hurá na Newsroom. ()

Sonnik

Comedy isn't all funny business. Nikdo to nezná. A když to někdo ze známých zná, tak se mu to nelíbí. Jakožto fanoušek Perryho jsem tomu dal šanci a hned po prvním díle sem se už nepustil. Takhle se asi dělá televize v Americe. Perry ownuje a hláškuje, Whitford je sympaťák, Amanda je taky příjemná, Tom se Simonem jsou přátelé doslova až za hrob a Jack je klasický šéf, kterého všichni serou. Díly s Johnem Goodmanem a chytaním hada ve studiu jsou nej. "Look, I hate Los Angeles just like everybody else, but I have to work here because in any other part of the country I'm unemployable." S01 - 100% ()

Caszidy

Strhující! To je nejvýstižnější přívlastek Studia 60! Aaron Sorkin je jednoduše génius a je nesmírná škoda, že projekt zůstal u jediné série. Vynikající obsazení, kterému vévodí nepřekonatelný Matthew Perry, navíc v každé epizodě doplňované hvězdnými hosty, dialogy, kamera i režie jsou přednosti, jež činí Studio 60 tak vyjímečné. Kromě představitelů hlavních postav(Perry, Peet, Whitford, Webber, Hugley, Paulson, Corddry) zaujme mimořádnými imitátorskými schopnostmi Simon Helberg, jehož podání Nicholase Cage je vskutku zábavné. V čem ovšem navíc seriál vyniká a řekl bych, že nemá konkurenci, je způsob jakým se dokáže vtipnou a ironickou formou dotýkat ožehavých témat. Je škoda, že Studio 60 je v našich končinách takřka neznámým projektem. Nebylo by od věci, kdyby seriál zakoupila některá z tuzemských televizí, jelikož pokud by byl vysílán v rozumném čase, jistě by zaznamenal solidní divácký ohlas. Je ovšem otázkou, co by s geniálními dialogy, plnými narážek na současnou kulturu západního světa, provedl dabing... ()

noriaki

Studio 60 se srovnává s konkurenčním a úspěšnějším 30 Rock, ale až na zápletku jsou oba seriály úplně odlišné. Sunset Strip je mnohem chytřejší, komplexnější a opravdovější. Danny Tripp má pravdu. Kdybych měl jeho práci, tak bych si za hodinu sedl do kouta a bezmocně brečel. Matt Albie je na tom ještě hůř. Život hlavního a v podstatě jediného scenáristy live show, je koloběh nekonečného stresu, euforie a deprese. Nálada seriálu se tomu přizpůsobuje a v minutě se přelévá z odpočinkové komedie do břitké satiry, občas si odskočí do thrilleru, nebo zabrousí do vztahového dramatu. Epizody jsou od první do poslední minuty našlapané filosofií, náboženstvím, popkulturními odkazy, propletencem mezilidských vztahů a tisícem dalších věcí. S postavami se děj nemazlí a pravidelně je nechává sáhnout až na dno. Seriál není lehký na sledování a protože občas až příliš tlačí na pilu, tak se nedivím, že byl po jedné sezóně zrušen. Těch dvaadvacet dílů je ovšem tak hutných, že za sledování určitě stojí. ()

• Postava Harriet Hayes (Sarah Paulson) je volně inspirována bývalou přítelkyní tvůrce seriálu Aarona Sorkina, Kristin Chenoweth. (Caszidy)
  • Herečka Sarah Paulson získala za roli Harriet Hayes nominace na ocenění Satellite Award 2006 v kategorii nejlepší herečka v dramatickém seriálu a na Zlatý Glóbus 2007 v kategorii nejlepší herecký výkon ve vedlejší roli v seriálu, minisérii nebo televizním filmu. (Roman.Ticka)
  • Původní název seriálu měl být Studio 7 on the Sunset Strip. Jméno bylo změněno poté, co tvůrci zjistili, že v roce 2004 běžel krátce projekt WB stejného názvu - Studio 7. (Caszidy)

Zemřel herec Matthew Perry

Zemřel herec Matthew Perry

29.10.2023

Americký server TMZ přišel v noci s mimořádně tragickou zprávou – americký herec Matthew Perry byl nalezen ve svém domě mrtvý. 54letá hvězda Přátel, Studia 60 nebo Můj soused zabiják se zřejmě… (více)