Studio 60

• USA Studio 60 on the Sunset Strip
USA, (2006–2007), 15 h 54 min (Minutáž: 37–60 min)

Tvůrci:

Aaron Sorkin

Matthew Perry, Amanda Peet, Bradley Whitford, Steven Weber, D.L. Hughley, Sarah Paulson, Donna Murphy, Nate Torrence, Merritt Wever, Columbus Short (více)

Seriál s fenomenálním obsazením přináší na obrazovku strhující drama, odehrávající se v zákulisí oblíbené noční komediální show Studio 60 on the Sunset Trip.
Když tvrdě kritizovaný výkonný producent dlouholeté noční show, uvádějící komediální skeče, přeruší živé vysílání a využije té chvíle, aby s hořkostí řekl, co si doopravdy myslí, lidi z branže, média i diváci jsou zmateni... (oficiální text distributora)

Fanucci

Naprostá bomba...už jsem viděl pár filmových či seriálových pokusů o to přiblížit tvůrčí proces a zákulisí TV pořadů. A až Studio 60 se to povedlo naprosto dokonale, protože úžasně propojuje žánr komedie a dramatu. 30 Rock se může jít zahanbeně skroutit do kouta a umřít;-) P.S Perryho sice proslavil Chandler z Přátel, ale pro roli Matta v Studio 60 se narodil. ()

Bones!

Dostal jsem se k tomuto seriálu v podstatě náhodou, ale díkybohu (to by se Mattovi nelíbilo:) za ní. Studio 60 mě totiž okamžitě dostalo. Nekonečně perfektní nebo spíš perfektně nekonečné dialogy, zajímavé téma a v neposlední řadě opravdu povedené herecké obsazení! Čtveřici nejoblíbenějších počínaje Stevenem Weberem, Amandou Peet a Bradleyem Whitfordem uzavírá Matthew "Matt" Perry. Ten pro mě vždy byl (a už asi i navždy bude) herec spjatý především s postavou Chandlera, ale v tomhle seriálu ukazuje i trochu jinou tvář. Tvář dost možná ještě o něco bližší jeho skutečnému životu a jeho výkon patří jednoznačně k tomu nejlepšímu. Ano, některé epizody lze označit jako slabší, ale to považuji u seriálů za naprosto normální. Daleko důležitější je pro mě celkový dojem a ten je jednoduše perfektní. I ten závěr je s ohledem na to, že je to první a zároveň poslední řada, takový jaký jsem si ho přál. ()

Cedr

Jednoho dne, možná za dvacet, možná padesát nebo možná v příštím miléniu se o tomto seriálu dočtete v učebnicích jako o nejlepším a svého času tragicky nedoceněném příspěvku televizní seriálové zábavy. Studio 60 on the Sunset Strip je totiž mistrovské a po všech stránkách naprosto vyrovnané dílo. Pokud to máte v hlavě aspoň trochu srovnané, tak tento seriál nelze nemilovat. Vážně. 10/10 ()

TroiMae

Chtěl jsem původně dát 3* - ne že by seriál nebyl dobrý, ale nějak jsem ofrňoval, jak je těžké se někdy chytat, že je to dobré více pro Američany... Ale pak jsem se díval na „Bratři a sestry“ a jestli chci tři dát jim, tak musím jednoznačně ocenit tvůrce či tvůrkyně „Studia 60“ za jejich tvořivost a za to, jak je seriál VTIPNÝ. Inteligentní humor aby člověk v telce hledal lupou. Ke konci už se zase v titulcích nechytám, a rozdělit epizodu na tři díly... a čtvrtý díl je taky jen pokračováním předchozích částí... :( Ale stejně hvězdička za jednu z nejlepších hlášek co jsem poslední dobou slyšel („On vám k snídani přinesl jinou objednávku!“ „Ale ne… to já jím, než mi přinesou moje jídlo.“), nebo za panenku - miminko, ze kterého se nechtěně stane reálný Chucky ;) ()

Psema

Další z řady seriálů, které i přes své nepohybné kvality doplatily na mizerný vkus amerických diváků. Studio 60 je svěží, originální, vtipné a především příjemně civilní drama, v němž se nic neděje nadarmo a vše má vždy svůj smysl. Matthew Perry opět ruluje, Amanda Peet nebyla nikdy sympatičtější, Bradley Whitford dokazuje, že má už dlouhá léta na víc a... a takhle bych mohl pokračovat až do vyčerpání sil. Jak už podotkli mnozí přede mnou - Studio 60 je v rámci svého žánrového korýtka příkladem dokonale zvládnuté práce. Sorkin na hrad! ()

• Matthew Perry nejprve roli Matta Albieho odmítl. Aaron Sorkin však nechtěl v této roli nikoho jiného a ne, nebral jako odpověď. Perry si tak své rozhodnutí rozmyslel a do projektu se zapojil. (Caszidy)
  • Původní název seriálu měl být Studio 7 on the Sunset Strip. Jméno bylo změněno poté, co tvůrci zjistili, že v roce 2004 běžel krátce projekt WB stejného názvu - Studio 7. (Caszidy)
  • Postava Harriet Hayes (Sarah Paulson) je volně inspirována bývalou přítelkyní tvůrce seriálu Aarona Sorkina, Kristin Chenoweth. (Caszidy)

Zemřel herec Matthew Perry

Zemřel herec Matthew Perry