Heuréka – město divů

• USA Eureka (více)
Sci-Fi / Komedie / Mysteriózní / Drama
USA, (2006–2012), 56 h 23 min (Minutáž: 42–85 min)

Colin Ferguson, Salli Richardson-Whitfield, Matt Frewer, Joe Morton, Saul Rubinek, Jordan Hinson, Erica Cerra, Ed Quinn, Neil Grayston, Chris Gauthier (více)

Jack Carter je úspěšný a docela chytrý federální šerif. Zrovna když veze domů svou dceru, která uprchla z domova, zabloudí na zapadlých silnicích Ameriky a aby toho nebylo málo, havaruje. Naštěstí se nehoda odehraje poblíž městečka Eureka, kam americká vláda od nepaměti posílá své nejlepší vědátory. Zatímco šerifovo auto putuje do servisu, začne si Jack Carter budovat renomé. A protože jsme v Eurece, kde žije většina těch nej, nepotrvá dlouho a své místo si zde najde i nejlepší šerif. (Hal_Moore)

Nevada

První série se mi líbila hodně. Ač to není nic originálního, tak postavy, dialogy a hlavně humor mě dokázaly přinutit k dalšímu sledování. Prim hraje samozřejmě šerif Carter a jeho hlášky, ale pozadu nezůstává ani sympaticky samolibý Nathan Stark. Bohužel od poloviny druhé série začal poměr humoru klesat a epizody se staly monotónními. Třetí série byla ještě mnohem horší než druhá (v době hodnocení jsem viděla všechny existující epizody = do S3E08). Hodnocení jednotlivých sérií: S1 ****, S2 ***a 1/2, S3 (slabší)***. ()

klerik

Prekvapivá pohodovka. Pilotný film trpí klasickým syndrómom "seriálovítvorcoviachcúnatočiťfilm" ale samotné epizódy sú fajn. Osobne mám radšej seriály, ktorých časti priamo nadväzujú, ale tento ma aj napriek jednohubkám výbornú atmosféru a skvelo vykreslené postavičky. Po veľmi dlhej dobe sa na obrazovku vrátil nevtieravý fireflyovský humor... ()

joehot

Hodnotím čerstvě po shlédnutí první série slovem: pohoda. Seriál nikam nespěchá, je milý a nevtíravý, což z něho, společně s hlavním hrdinou, dělá jasný nadprůměr. Po druhé sérii: Kvalita trochu klesla, obzvláště v druhé polovině, přesto je stále na 4 hvězdičkách. Po třetí sérii: Výborně! Nečekal bych až takhle markantní posun vzhůru. Třetí sérii jsem takřka "zhltl" a už se nomůžu dočkat čtvrté. Tenhle seriál teď hraje přesně tak, jak rád poslouchám a postava Jacka Cartera se v oblíbenosti jednoznačně řadí do TOP společnosti.. ()

petaspur

Všechny velkoobjemové mozky USA byly soustředěny do malého městečka Eureka, které se tímto způsobem stalo nejchytřejším městem na světě. Roztleskávačky zde vylepšují teorii chaosu, konstruktér raketových motorů odtahuje auta a o tom, co se děje v Sekci 5 je snad lepší nic nevědět. Jednoho dne se však průměrné IQ města sníží o několik bodů. Právě totiž přijel nový šerif Carter, pro kterého je sice nadlidským úkolem sečíst dva zlomky s různými jmenovateli, ale oproti ostatním obyvatelům města umí zachytit stopu zločinu a se sarkastickou hláškou na rtech ji buldočím způsobem sledovat. Od této chvíle již v poklidném městečku, ve kterém se jenom občas přemísťují lidé nebo předměty do jiných časoprostorových dimenzí, nebude nic jako dřív. ()

VasaX

Šablonou námětu trochu tuctové, provedením a podáním však velmi zajímavé. Spousta skvělých, propracovaných, a co je hlavní, různorodých a často velmi zábavných charakterů. Zábavné a nápadité, i když občas průhledné zápletky (i když, divákovi je vždy na začátku hozeno vodítko...), hlavní i vedlejší linie a samotný život v městečku vás ale do křesla na několik sérií dozajista upoutá. Po první sérii čtyři hvězdičky. Pokud si udrží formu i po třetí serii, tak bude určitě čas na tu pátou (hvězdičku). ()

• Představitelka Allison Blake ve druhé sérii byla skutečně těhotná, což se pro seriál hodilo. (artuš)
  • Natáčelo se ve městech Vancouver, Chilliwack, Surrey a Port Moody v Britské Kolumbii v Kanadě a ve filmových studiích ve Vancouveru. (Cheeker)
  • Námět seriálu údajně vznikl během jediného oběda. Jamie se na něm sešel ještě s jedním scenáristou, oba měli rádi seriál Akta X (od r. 1993) a průzkum a oběma se zamlouval nápad malého městečka plného géniů. Později se ho rozhodli realizovat, nakonec přidali šerifa a předložili návrh televizi, která jej přijala. (Illuminare)