Heuréka – město divů

• USA Eureka (více)
Sci-Fi / Komedie / Mysteriózní / Drama
USA, (2006–2012), 56 h 23 min (Minutáž: 42–85 min)

Colin Ferguson, Salli Richardson-Whitfield, Matt Frewer, Joe Morton, Saul Rubinek, Jordan Hinson, Erica Cerra, Ed Quinn, Neil Grayston, Chris Gauthier (více)

Recenze uživatele Jara.Cimrman.jr k tomuto seriálu (83)

Noc plná snů (2007) (S02E06)

"Lidi šílej a nechtěj spát." Asi bych taky nechtěl spát, kdyby se mé sny staly sdílenými. Nejsem totiž takový pohoďák jako šerif Carter, abych pobíhal nahý po Heuréce a svým přirozením šířil paniku. Co mě však bavilo nejvíc, tak to byl telenovelový sen s Jo. Starkem a Fargem. Ten mě poslal do kolen. ()

Rodinné shledání (2007) (S02E07)

"Jsem Pierre Fargo a nejsem ničí děda." Ten Pierre Fargo? Ten, o kterém nikdo nic neví? Ten, který prospal posledních padesát let? Tak to mohla a měla být zábava při střetu starého vědce s novodobou technikou. Jenže nebyla a mě není úplně jasné, proč se to neslo v tak vážném duchu. Ten mi k Heuréce nesedí. ()

Vím, že nic nevím (2007) (S02E08)

"Dejte jí teleskop a setkání s mimozemšťany vás nemine." Je to totiž astroložka. Nebo astronomka? A je v tom vůbec rozdíl? Já jsem se tedy zhloupnutím Heuréky dost bavil, zejména Allison se Starkem byli báječně infantilní, ale co mě opravdu dostalo, tak to byla fronta na jojo. Hned si jdu do ní stoupnout. ()

Nevídaná podívaná (2007) (S02E09)

"Jak to může bejt nelegální, když nevím, že to existuje." Neviditelného zločince patrně lze stvořit a dopadnout jedině v Heuréce. Jsem rád, že jsem mohl být přitom a užít si, jak poťouchlá Kelly neustále rýpala do zabržděného šerifa, jak šerif provokoval Farga či jak se šerif setkal s kryptonitem. ()

Boží dopuštění (2007) (S02E10)

"Když se voda změní na krev, tak je čas se modlit." Nikdo nechodí do kostela, stačí pár nehod a kostel je plný, tak kdo je vinný. Evidentně ten, kdo z toho má užitek - Bůh. Nebo je to jen průchod do multivesmíru? To se musí vyšetřit, takže neopouštějte akvárium a bavte se. ()

Objekt touhy (2007) (S02E11)

"Dynamikou mezi pohlavím se musí zabývat každá organizace." Co má šerif společného s vlkem? Proč klimatizační systém Heuréky navrhl biolog? Přežije šerif útok opačného pohlaví? No tak tohle mě bavilo hodně. Zejména sexuální útoky na šerifa a Taggart v trenýrkách. ()

Není všechno zlato co se třpytí (2007) (S02E12)

"Konstrukce budovy je z oceli, ale je zalitá v betonu, takže nic nehrozí." Z oceli zlato, ze zlata rez, ze rzi prach ... není to snad zakletý algoritmus? Já toho tedy o konci Mayů či Atlantidy moc nevím, ale asi tam neměli šerifa Cartera, aby to vyřešil. Ovšem mě Carter hodně pobavil svým dotazem, jestli je to zlé, když začalo GD červeně blikat, uzavřelo se řídící stanoviště a zmizelo pod zemí. A taky mě potěšil návrat Beverly z Guantanama. ()

Noc v Global Dynamics (2007) (S02E13)

"Přísahám, že jestli přijdou zombie, dávám výpověď." Obranný protokol GD mě bavil, nabourávání systému mě bavilo a zejména mě bavil způsob, kterým Carter ukončil bionákazu. Jen to mohlo nějak skončit, když už to bylo zakončení série. ()

Série 3 (2008) (S03)

"Plánujete vtípky s nukleárníma článkama?" O tom to je. Vtípky a věda. Třetí série je sice o 2,4236 stupně vědečtější a o 3,6581 KWh méně vtipná než ta předcházející, ale já jsem se při ní zase bavil. Zejména robotickej šerif Andy mě nadchnul, takže mě mrzí, že ovládl pouze jednu epizodu. ()

Vzpoura strojů (2008) (S03E01)

"Budu hádat. Někdo ztratil UFO?" Třetí série se rozjela ve velkém stylu a při zavírání útočného letounu do cely jsem to málem nerozdýchal smíchy. A taky jsem se zamiloval do restaurace Cafe Diem, jehož pravidlo "Co chcete, to máme", by mělo platit v každé restauraci. ()

Kde je Bob? (2008) (S03E02)

"Koukli jste se pod lehátko?" V laboratoři 27 se ztratil Bob Knob. Je to takový problém ho najít? Je. A je to zábava. Zejména, když se v Café Diem napíchnou na přímý přenos z laboratoře a užívají si každou novou postavu v příběhu. ()

Umělý šampion (2008) (S03E03)

"Na soutěž přijdou zástupci korporací. Neinvestují do psů, kteří se rozpadají." Nijak netoužím po robotickém pejskovi vybaveném logickým diamantem, syntetickými hleny a pravou močí, ale jejich soutěžení mě pobavilo. Stejně jako bláznivý seismolog Dr. Wood a nevěsta v bahně. Takovou Heuréku mám rád. ()

Časová smyčka (2008) (S03E04)

"Dalo by se říct, že to vytvořilo časovou smyčku, ve který žiju už tři dny?" To? Jako subfemtosekundové atomové hodiny, které z GD učiní konstantu času ve vesmíru a kvůli kterým Švýcaři zuří? Ale šerife, to nemůžeš myslet vážně. Nauč se vzorec na prolomení bariéry rychlosti světla a pobav mě. Ty na to máš. ()

Tajemství mumie (2008) (S03E05)

"Uklidňuje to duši a to hned v několika frekvencích." Mně tedy to indické kvílení neuklidnilo duši na žádné frekvenci. Spíše jsem měl chuť vyslat mumii, aby Lexi zaškrtila nebo vyslat brouky, aby ji nějak humánně sežrali zaživa. Ta ženská mě prostě štve a Carterovo tradičně zábavné vyšetřování to tentokrát nedokázalo přebít. ()

Fáze, fáze, fázičky (2008) (S03E06)

"Je to pták a hasič a taky duch." Devítiprstý kapitán Heuréka mě svými neobratnými frajeřinkami bavil, Carterův kyberkinetický komunikátor měl taky něco do sebe a se zvídavími juniory v podzemí byla taky zábava, ale otravnou Lexi bych s chutí recykloval v cokoli použitelnějšího. Už by měla odjet a Stark by se měl zase složit, ať je v Heuréce zase skvěle. ()

Dvě Slunce (2008) (S03E07)

"Netestovaný systém zamířený na neovladatelné minislunce? Co se může stát?" Třeba výbuch supernovy, ale to trápí snad jen šerifa Cartera. Tady jde totiž o volbu starosty a ta dopadne přesně tak, jak musela. Patrně taky proto, že členka volebního štábu jednoho z kandidátů sama sčítala hlasy, ale tento způsob demokracie je patrně podezřelý jenom mně. ()

Věc Heuropulos (2008) (S03E08)

"Vážně fascinující, že problém, který jste vytvořili, vyřeší jedině atomová bomba." To se tak v Heuréce občas stane. Jenže když máte bombu, dostatek instantania a francia 27, tak se vyřeší stárnutí buněk, tajemství bunkru i totožnost Evy Thorneové. A generál Mansfield se na konci jistě poněkud unáhlil, protože Heuréka bez Cartera je stejně zábavná jako jaderná fúze bez vodíku. ()

Vítej zpátky, Cartere (2009) (S03E09)

"Neměli jsme příležitost si promluvit, když jste mě vybaloval." Uměle inteligentní šerif Andy mě dost bavil, zejména svým odmítáním splnit rozkaz, takže jsem na chvíli bojoval s kacířskou myšlenkou, že by snad mohl nahradit Cartera. To by samozřejmě nešlo, ale občas by se mohl objevit a uprostřed globální katastrofy s úsměvem prohlásit: Jak se dnes máte? ()

S cizí tváří (2009) (S03E10)

"Nikdo nečeká se vyrovnáte výkonu zástupkyně Lupo." Dvojitá porce Jo mě potěšila, zejména její karaoke vystoupení s Fargem bylo dokonalé. To samé se dá říct o šerifově souboji s tlačítkem, protože při něm dostala moje bránice dost zabrat. ()

Brána do páté dimenze (2009) (S03E11)

"Svolávám všechny mrtvé. Setkání klubu v rotundě." Takže určitá úroveň subatomických vibrací může otevřít P-bránu a umožnit interdimenzionální průchod? To se mi ulevilo, že je skok do páté dimenze teoreticky tak triviální. Taky mě potěšil nástup Tess, Duncana i začátek čekání na signál. ()