Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Životopisní snímek Amazing Grace se zabývá osobností Williama Wiberforcera (Ioan Gruffudd), který byl významným politikem a hlavně bojovníkem za zrušení otroctví v Anglii na přelomu 18. a 19. století. Film ukazuje část jeho života, začíná v jeho 34 letech, kdy unavený nekonečnou snahou o změnu práv černochů odjíždí na venkov, potkává krásnou Barbaru (Romola Garai) - ženu (a budoucí manželku), která sdílí jeho názory. Film střídá vyprávění Barbaře a současnost, která končí rokem 1807. W. Wilberforce zemřel roku 1833, pouhý měsíc před odhlasování zákona zakazující otroctví. (xjane)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (66)

katasta 

všechny recenze uživatele

Toto je příběh lidí, kteří se snaží udělat svět lepším. Jak už to tak ale bohužel bývá, když už se o to někdo snaží, má víc překážek než je zdrávo, ale hlavní je vytrvat...a přesně o tom "Amazing Grace" je. Pro mě to bylo úžasné drama, o to strhující, že bylo skutečností. Ioan Gruffudd tu byl vynikající a na konci, když se mu konečně po mnoha letech povedlo uskutečnit svůj sen, jsem měla husinu. Hudba tu podtrhává všechny emoce a tak nemám tomuto kusu co vytknout. ()

miksacka 

všechny recenze uživatele

Komu by neimponoval milovník zvířat oblečený v elegantním kabátku, padnoucích kalhotách a vysokých botách typických pro 19. století bojující za spravedlnost? Celý svůj život zasvětit těm, kterými ostatní pohrdali. Riskoval pro lidi, které nikdy nepoznal. William Wiberforce byl vyjímečný člověk... William Wiberforce byl hrdina. ()

Reklama

evulienka3 

všechny recenze uživatele

"Keď ľudia hovoria o veľkých mužoch myslia na mužov ako Napoleon...mužov násilia. Zriedka myslia na mužov pokojných. Takýmto mužom sa dostáva úplne odlišné prijatie, keď sa vracajú domov z bojov. Napoleon sa vracia v sláve a moci. Muža, ktorý dosiahol vrchol pozemského snaženia však v snoch bude prenasledovať úzkosť vojny. No William Wiberforce sa vráti domov k manželke, položí hlavu na vankúš a bude vedieť, že obchodovanie s otrokmi skončilo"....William Wiberforce musel byť úžasný človek...oddnes má pre mňa pieseň Amazig Grace úplne iný význam a viem, že vždy keď ju budem počuť spomeniem si na tento film. ()

yakoob 

všechny recenze uživatele

Slabší než Spielbergův Amistad...Scény s otroky mi připadaly silnější než pouze kamera upřená na tváře lidí, kteří o takové hrůze jen mluví...ale o to je ten film lahodnější...Nevytratila se ale z něho hlavní myšlenka a to zrušení obchodu s otroky..Snímek o životě člověka, který se rozhoduje mezi službou Bohu a politikou, jenž nakonec vybírá obojí...Pomohla mu v tom láska k druhým lidem a upřímná víra...No není to úžasná milost? ()

Ridick 

všechny recenze uživatele

no len tak nahodou som si pozrel zopar komentarov pred pozretim pribehu o velkom politikovi, kt. v dnesnych casoch je zalostne malo. mna vsak snimok za srdce az tak nechytil a ani tou hudbou som nebol nijako vynimocne ohromeny aj ked si pekne zvladla svoju rolu. ioan gruffudd bol v role mesiasa otrokov nadpriemerny a dodal svojej postave sympatie a ludskost, kt. je hlavnym pilierom skor povedane dramy ako toho thrilleru....trosku viac historicky-politickej angazovanosti a dal by som aj 4*. no teraz je to len 65%... ()

Galerie (23)

Zajímavosti (3)

  • Špeciálne projekcie filmu boli uvedené v Buncrane, Co Donegal v Írsku. Bolo to na oslavu odkazu Johna Newtona v kraji, kde v roku 1748 jeho otrokárska loď Greyhound zakotvila potom, čo prežila strašnú búrku. Touto udalosťou začal Newton svoju duchovnú cestu, ktorá vyvrcholila zložením piesne Amazing Grace. (ti88na)
  • V scéne, kde Wiliiam Wilberforce spieva „Amazing Grace“. skutočne spieval Ioan Gruffudd. V niekoľkých posledných záberoch bol použitý playback, ale aj to naspieval sám Gruffudd. Režisér Michael Apted nemal tušenie, že Grufudd vie spievať, je však sólista a zborový spevák, takže keď spustil, prekvapený bol tak režisér, ako aj zbytok obsadenia. (ti88na)
  • Počas rozhovoru medzi Tohmasom Clarksom (Rufus Sewell) a Williamom Wilberforcom (Ioan Gruffudd) je spochybňované, ako môže človek zostať lojálny ku kráľovi, ktorý rukou zatrasie dubom a ďalekohľadom dovidí Nemecko. Ide o odkaz na kráľa Georga III, ktorý podľa súčasného presvedčenia historikov a vedeckých výskumov trpel porfýriou, ktorá bola pravdepodobne vyvolaná jeho požívaním arzénu. (ti88na)

Reklama

Reklama