Zásah policie proti překupníkům drog končí krvavou přestřelkou. Policisté Francis a Ray Tierneyovi objeví na místě zásahu několik mrtvých kolegů a gangsterů. Jejich otec, který také pracuje u policie, přiměje Raye, aby se ujal velení speciálního týmu pověřeného vyšetřováním. Ray další den objeví na místě činu ztracený mobil a svědka, který potvrdil, že po přestřelce odsud unikl v taxíku zraněný gangster Angel Tezo. Mezitím Rayovi kolegové objeví opuštěné taxi s mrtvým taxikářem. Ukáže se, že to je parta zkorumpovaných zločinců v uniformě, kteří jsou do případu přímo zapleteni. Chtějí zpátky peníze, a proto musí najít Teza dřív než jejich kolegové z jednotky vedené Rayem. Aby zdrželi vyšetřování, zapálí taxi a vydají se po Tezových stopách. (TV Nova)

lesumir

Jsem hrdý, že jsem mohl vidět tuhle za tím ne příliš slavnou kriminálku :-) __ Další old schoolová krimi na sklad, kterou zachraňují a tahají z průměrných vod herecké výkony. Ať Colin, Edwart nebo Jon, všichni hrají výborně. Syrová neo noirovská podívaná určitě stojí za to, ale místy je to zdlouhavé a nevýrazné, špatně vykreslené. Ale čtyři hvězdy si to zaslouží. ()

Kryšpín

Znáte to klišé "hodný a zlý policajt"? Tak přesně tyto dvě dějové linky se odehrávají v tomhle filmu. Místy se spolu spojí a zase rozběhnou opačným směrem. Můj oblíbený herec Edward Notron je tím hodným a charakter mi nějak připomínal postavu Montyho z filmu 25. hodina. Colin Farrell mě absolutně šokoval svojí zápornou postavou. Tohle policejní téma už bylo mnohokrát natočeno a čekal jsem, že už mě němůže nic překvapit. Jenže ouha. Scéna s miminkem a žehličkou mi vyrazila dech a sotva jsem dýchal! Pomohla tomu dokumentární kamera, kdy se při akcích jsme ve středu děje a kamera se třese všemi směry. Rozhodně se vyplatí na tento film kouknout.... ()

Cervenak

Takto to mám rád. Vynikajúco natočená atmosférická kriminálka s veľmi dobrými hereckými výkonmi (Norton sa po rokoch konečne pred kamerou nenudí, Farrell je ešte lepší) a scenárom, ktorý nie je ellroyovsky prekombinovaný a nevyskakujú v ňom za vlasy pritiahnuté prekvapivé odhalenia, vďaka čomu príbeh pôsobí príjemne realisticky. Niektoré dejové línie sú zdanlivo zbytočné (rodinné zázemia prakticky všetkých postáv) a sem-tam prebleskne drobné klišé, ale aj tieto veci sú plne v službách komplexného, prepracovaného príbehu. ()

Bauer

Od roku 2001 mně zatím chytli 3 výborné filmy z policejního prostředí, ve kterých značnou roli hraje korupce. Jedná se o stylový Training day, promyšlený snímek Street Kings a teď navíc přibyde Hrdost a sláva, která mně velice potěšila. Korupce byla, je a bude a právě to je ten důvod, proč se mi tenhle film libí. Je to docela aktuální téma a film lehce vtáhne diváka do děje. Hrdost a sláva je film, který má něco málo přes dvě hodiny. Během těch dvou hodin je málo akce, avšak některé scény (kojenec a žehlička například) se mi vryli do paměti, jako se vrývali jména vojáků do psích známek. Je to natočeny velice věrohodně a člověk by mohl říct, že by to tak mohlo být. Pro mně neznámý Gavin O´Connor natočil vysoce reálný film. Celý film jsem jen poslouchal dialogy, jenže ty dialogy nenudili a byli dobré. Tempo filmu je sice pomalé. Ale každou minut roste. Každou minutu je to lepší a lepší až do posledních 15-ti minut. Právě poslední čtvrt hodina neměla chybu. Naprosto vygrádované napětí se špičkovým a nepředvídatelným koncem. Ani ve snu by mně nenapadlo, že by mohlo jít o nějakou blbost, jelikož Edward Norton si nejspíš vybírá pečlivě scénáře a nešel by do žádného špatného filmu a pochopitelně předvádí výborný výkon. K tomu Colin Farrell, jehož výkon byl pro mně zatím tím nejlepším, co kdy předvedl. Dále jedno zvučnější jméno v podáno Jona Voighta. Sečteno a podtrženo, tak Hrdost a sláva je hodně kvalitní film! ()

gogo76

Tento kriminálny thriller zdobí výborné herecké obsadenie na čele s mojím obľúbencom E.Nortonom.Príbehov o skorumpovaných policajtoch tu bolo mnoho a aj tento presne zapadne medzi Training day alebo Street kings.Príbeh nie je nijako objavný ,film drží nad vodou hlavne herecké obsadenie a ich výkony, ale za zmienku stojí trošku netypický biblický záver v ktorom C.Farrel dopadne tak ako dopadne.J.Voight na poslednú chvíľu nahradil pôvodne plánovaného N.Nolteho,ktorý vážne onemocnel, ale asi je to tak lepšie.Dvd obsahuje jediný ,ale výborný a nezvyčajný bonus, ktorý je dokonca rozdelený do kapitol - to som videl prvý krát. Popisuje celú cestu vzniku filmu, výber hercov priamo na uliciach, problémy všetkéh druhu a spovedanie sa režiséra do kamery v neskorých nočno-ranných hodinách. 80% ()

• Příběh se zakládá na pravdě. Bratrům O'Connorům ho odvyprávěl bývalý policista Robert Hopes. (Olík)
  • Slovo "fuck" ve filmu zazní 291krát, což je 2,32krát za 1 minutu. (Dixxx)

Tvůrce Warriora si brousí katanu

Tvůrce Warriora si brousí katanu

13.05.2012

Gavin O'Connor ve skutečnosti přesvědčil už kriminálkou Hrdost a sláva, ale opravdu hrdý a slavný se stal až díky Warriorovi, „nejlepšímu filmu roku 2011, který nebyl nominován na Oscara“. Své… (více)