Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Muž mnoha tváří. Tato definice asi v současné době nejpřiléhavěji sedí na Eddieho Murpyho. Slavný herec, čerstvě nominovaný na Oscara, totiž dokáže s přehledem zahrát nejen drzého Policajta z Beverly Hills, ale také přitroublého outsidera, jeho přisprostlou těžkotonážní manželku nebo stařičkého provozovatele sirotčince čínského původu - všechny tři role navíc zvládá v jediném filmu, drsné komedii Norbit... "Jmenuji se Norbit a sotva jsem se narodil, pohodili mě u dveří sirotčince." Přesně tak začíná životní příběh věčného smolaře Norbita Alberta Rice (Eddie Murphy), kterého se ujal svérázný vychovatel pan Wong (Eddie Murphy). Prvních devět let jeho života proběhlo v dokonalé harmonii a v nevinných hrátkách s dětskou láskou Kate (Thandie Newton). Pak se ale na pískovišti setkal s dobře rostlou Rasputií (Eddie Murphy), která se za něj rozhodla provdat a tím mu zbytek života proměnit v peklo. Dospělý Norbit pracuje v kanceláři stavební firmy Rasputiiných bratrů, která slouží jen jako zástěrka jejich skutečné profese - vymáhání výpalného, a ve volném čase se snaží přežít po boku gigantické a nesnesitelné manželky Rasputie. Toto trápení by zřejmě trvalo až do jeho smrti, kdyby se do jeho života nevrátila Kate, která má v úmyslu převzít po panu Wongovi správu sirotčince. Jejich společnému štěstí ale brání celá řada obřích překážek - Katiin slizký snoubenec (Cuba Gooding Junior), jenž chce společně s Rasputiinými bratry proměnit Wongův sirotčinec v nevěstinec, a hlavně sama Norbitova manželka Rasputia, která je opravdu těžká váha a to co jednou uchvátí, nikdy nevrátí... Scénář Norbita vzešel z nápadu Eddieho Murphyho pustit se do spolupráce s vlastním bratrem. "Brácha se scenáristice věnuje už léta a poslední dobou se mu mimořádně daří. Tak jsme si řekli, že dáme hlavy dohromady a zkusíme napsat film," říká slavný herec. Inspirovali se článkem na internetu, který popisoval případ, kdy urostlá Amazonka před zraky veřejnosti zmlátila manžela, a stvořili příběh citlivého muže, který už v devíti letech udělal opravdu velkou chybu, jež měla poznamenat zbytek jeho života. Je to film, který se ve snaze udělat si legraci, nezastaví vůbec před ničím. Je odvážný, drsný a giganticky zábavný, ostatně stejně jako manželka hlavního hrdiny. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (354)

2mig1 odpad!

všechny recenze uživatele

u svatýho lumiéra, co k tomuhle paskvilu napsat? začátek ještě v pohodě, dětství norbita mě téměř dojalo a lízátkový prstýnky mi přišly fakt roztomilý.. ale pak přišla rasputia a s ní nastalo čistý filmový peklo, před kterým by se třás i troškův kameňák.. fakt tohle myslel někdo vážně? fakt si někdo myslel, že se u norbita někdo zasměje? spíš si myslim, že tohle je jedno velký fuck filmovým fanouškům.. eddie murphy by měl dostat svěrací kazajku, protože na tohle se koukat, tak to se vám můžou dotyční tvůrci rovnou vykálet na hlavu, požitek z toho budete mít stejnej.. totální výsměch kinematografii!!!...... 0/10 ()

zdenny 

všechny recenze uživatele

Jsou černošské komedie, které se mi celkem líbí a pak jsou černošské komedie, které se mi hnusí. Prakticky žádná není mezi tím. Toto byl ten druhý případ. Ono nejde ani tak o děj a herecké výkony jako o zápletku a komediální styl. Jestli ze sebe budu dělat sto minut pitomce, neznamená to ještě, že se musí všichni zbláznit smíchy. Je to skoro dno toho, co může zprofanovaný žánr "negro comedy" nabídnout. ()

Reklama

Soweek 

všechny recenze uživatele

Komedie od černých pro černé. Od tohodle filmu prostě nemůžete čekat jiný humor než levný (vlastně drahý podle rozpočtu) a tak k němu taky musíte přistupovat. Těch 15 odpadů v řadě mi tu přijde vysoce podceněných. Lidi když prostě na takovejhle film nemáte náladu, tak se na něj nedívejte a nečekejte od toho kvalitu. První půlka filmu za 4 hvězdy, druhá je už slabá a je za 1 hvězdu. Díky tomu, že ale ve filmu hrajou všichni mí oblíbení černí komediální herci a to přesně v rolích v kterých umí (Eddie Griffin=pasák, Terry Crews=drsňák a Marlon Wayans=bláznivý tanečník), tak je z toho v průměru krásný průměr:-) ()

Zodd 

všechny recenze uživatele

Eddie Murphy nikdy neklesnul takhle hluboko a to je co říct. Samozřejmě nekorektní humor není u tohoto chlapíka zdaleka nic nového a jeho osmdesátkovou kariéru velmi uznávám, v další dekádě již to byl sešup dolů. Ale upřímně - manželské týrání (a opravdu si nexeru do huby) se tu vydává za bláznivý humor. Tomu se máme smát? Ale pooočkat, oba z manželského páru hraje sám Eddie Murphy, tak to jóóó!! Ne.  Samozřejmě hraje to na alibismus, že všechno nakonec “dobře dopadne”, hezky podle klasických hollywoodských pohádkových linií. E.M. na druhou stranu své masky překonal, ve své trojroli ho ani nepoznáte. Z morálního hlediska film však patří do záchoda a z humorného se tomu též velmi přibližuje. ()

maverick10 odpad!

všechny recenze uživatele

Pripadam si jako "Starec a more" unavene sleduji vyplody choreho mozku Eddieho Murphyho a cekam a cekam, kdy se objevi alespon zablesk nadeje na lepsi zitrky, lec marne. Ani zabavne to neni. Jedna trapnost strida druhou a ja si jen v duchu narikam:"Proc tu nejsou reklamy :-(( " Pod pojmem TRESKNUTE ZABAVNE si nepredstavuju obezni chlapini jak se jde sklouznout na skluzavce, jez spise pripomina spatne rizenou Mongolskou raketovou strelu typu skluzavka-vzduh. Odpad davam tedy s vyslovenou radosti a nemohu se dockat dalsiho Eddieho filmu, kdy se na nej tesi dalsi muj odpad. Pisi to snad v nadeji, ze to nejaky prekladatel da precist panu Murphymu a on se zamysli nad dalsim "velrybim" filmem. ()

Galerie (28)

Zajímavosti (25)

  • Zhruba v čase 1:01:40, kdy Rasputia (Eddie Murphy) jí pizzu, si z krabice vezme jeden kus pizzy. V prostřihu chybí ale kusy dva a v dalším záběru opět jen jeden. (masekjc)
  • Eddie Murphy se stal díky snímku Norbit několikanásobným laureátem ceny "Zlatá Malina". Získal jí celkem třikrát, a to za nejhorší mužský herecký výkon v hlavní a vedlejší roli a současně i za nejhorší ženský herecký výkon ve vedlejší roli. V ostatních individuálních kategoriích kralovala Lindsay Lohan. (dukeman)
  • Kvůli bezpečnosti byly první kopie snímku rozvážené pod názvem „Jupiter“, což byl odkaz na Murphyho propadák Pluto Nash (2002). Ten při rozpočtu 100 milionů. vydělal celosvětově v kinech jen 7,1 mil. dolarů. (imro)

Související novinky

Honba za předělávkami

Honba za předělávkami

12.12.2009

Tohle bolí. Ne že bych si nedovedl představit remake Honby za diamantem, ale chtělo by to schopného režiséra a hlavní představitele, kteří alespoň vzdáleně napodobí chemii, jiskřící v té době mezi… (více)

Oscary 2008 - Výsledky

Oscary 2008 - Výsledky

25.02.2008

Zlaté sošky jsou rozdány. Samotná oscarová šou žádné úchvatné vsuvky nepřinesla, kvůli své (osmdesáté) výročnosti byla zaměřená hlavně na rekapitulaci své historie. Seznam oceněných filmů ale potěšil… (více)

Nominace na Oscara

Nominace na Oscara

24.01.2008

Více překvapení než filmoví kritici od Zlatých globů nám letos se svými nominacemi přinesli Akademici, tedy filmoví tvůrci působící v USA. Přehled filmů nominovaných na Oscara nicméně odpovídá jejich… (více)

Zkrachovanec Murphy v říši kouzel

Zkrachovanec Murphy v říši kouzel

17.08.2007

Kterýkoliv jiný herec by se po recenzích na Norbita odstěhoval do Patagonie a až do smrti by se tam věnoval už jenom chovu lam. Eddie Murphy však už jednu lamu doma má (vidí ji pokaždé, když se… (více)

Reklama

Reklama