Scarlett Johansson hraje Annie, čerstvou absolventku bez představy o budoucí kariéře, která vezme práci chůvy v bohaté rodině z New Yorku. Její školní znalosti z oboru antropologie překvapivě brzy najdou praktické uplatnění a Annie se pouští do studia nepochopitelných zvyků rodiny z lepších kruhů, které si v ničem nezadají s rituály domorodců z Afriky nebo Amazonie. Annie dostává pokojík přímo v obrovském bytě svých zaměstnavatelů a získává unikátní příležitost k pozorování. Předměty jejího zkoumání jsou nafoukaní pan a paní X (Paul Giamatti a Laura Linney) a jejich rozmazlený spratek. Výjimkou bude možná pohledný mladík (Chris Evans), kterého Annie potkává ve výtahu. (oficiální text distributora)

Arx

Trochu mě mrzí, že právě taková filmová hvězda jakou je Scarlett Johansson hraje v takovémto filmu. Ohraný příběh o chůvě, která začne pracovat v rodině, kde znají jen peníze. I přesto, že je Scarlett opravdu kost a jsem její velký fanoušek tak ani ona nedokáže tenhle film zachránit od totální nudy a propadáku. Film jsem sice nakonec dokoukal ale s opravdu velkým přemáháním. Pokud jste věrný fanoušek Scarlett a máte skoro dvě hodiny času, tak na to do kina jděte. V opačném případě se filmu obloukem vyhněte. ()

4daPeace

Verdikt: Podivný úvod alá Marry Poppins mě připravil na nejhorší a hrát tam taková Anne Hathaway, tak to asi vypínám. Ale hraje tam Scarlett Johansson a jakmile zmizel z dohledu létající deštník, začala celkem příjemná podívaná, zejména díky již zmíněné Scarlett a také úžasné Alicii Keys, jejíž mluvené slovo mne doslova uhranulo. I na malém prostoru daném scénařem předvedla profesionální herecký výkon a nejen, že by si taková Beyoncé či jiné výborné zpěvačky/rádoby-herečky (RIP Aaliyah) mohly brát z její přirozenosti lekce, ale ve scénách kdy je na place se Scarlett, tak ji podle mého dokonce lehounce zasťinuje. A to je co říct. PeS: Vydržte do titulků, během nich vyhrává skvělá píseň Laury Izibor - Shine. ()

DEXTER099

Myslel jsem si,že to bude další typický film na sobotní odpoledne.Film co vás ničím nezaujme,ale ani neurazí,ale spletl jsem se a alespoň pro mě bylo hezké sledovat jak se jedna chůva vypořádává s jednou rodinou co žije na vysoké noze a nemá tušení o realitě a potřebovali by nakopat zadek (kapitalismus vládne světu...).Navíc málokdy omrzí pohled na Scarlett Johanssonovou.Za mě celkově 75 %. ()

Zazie

Pokud podle názvu očekáváte romantickou koledii, budete překvapeni nebo zklamáni. Nechápu, proč distributor nenechal původní název - Deník chůvy by byl totiž daleko výstižnější. Už proto, že jde opravdu o zfilmovaný deník. Deník čerstvé absolventky Annie, která by se chtěla věnovat svému koníčku antropologii. Ale díky své matce, která ji radí najít si perspektivnější práci třeba ve finančnictví, má Annie v hlavě pěkný zmatek. V té chvíli jí přichází docela vhod náhodná nabídka na práci chůvy v luxusní čtvrti. Annie má pocit, že by si takto mohla v klidu (?!) a hlavně z dosahu milující matky udělat jasno. Ale ouha! Megaprotivná šéfová a ta záletná kreatura její manžel řadí chůvu někam do kategorie mopů na podlahu. Aspoň že pětiletý svěřenec není takový spratek, jak se původně zdálo. Ale abych se vrátila na začátek: romantiky je tu pomálu a komického ještě míň. Cestou do kina jsem viděla vylepený plakát: "Staňte se hospodyní! Rekvalifikační kurzy na hospodyni v soukromé domácnosti." Během filmu jsem si na něj často vzpomněla. ()

01Zuzana10

ehm.. bud mi usla riadne vystupnovana zapletka, co som si nevsimla, ze uz nejde reklama a neprepla som.. alebo to fakt nemalo ,,stavu". ale aspon to nespracovali uplne tradicne.. Jo a predsa to bola Alicia Keys! som nevedela, ci sa tak na nu niekto sialene podoba.. som nevedela, ze sa dala na herecku drahu..pomimo.. ___ mozno sa to niektorym americanom dokonca paci. ja som zo Slovenska :) ()

• Přestože autorky předlohy tvrdí, že jde o čistou fikci, obsahově se kniha strefuje do života konkrétní rodiny z Park Avenue, která má na kontě astronomické sumy. (hippyman)