Život sportovního redaktora Erika Kermana (Josh Hartnett) lze přirovnat k napínavému zápasu - rychlý rozjezd, mnoho překvapivých zvratů a dramatický závěr. Jednoho dne se však rozhlédne a zjišťuje, že byl ze středu dění postupně vykázán na střídačku. Záchrana přichází jako blesk z čistého nebe. Jeho příběh na titulní stranu se mu začíná rýsovat před očima…Erik věří, že našel zapomenutou boxerskou legendu Roberta Satterfielda (Samuel L. Jackson),o kterém si všichni myslí, že je mrtev. Strhující příběh „šampióna“, který skončil na ulici, vynáší jeho pohasínající hvězdu na výsluní. Bohužel je jen otázkou času, kdy se ukáže, že jeho touha vystoupit ze stínu úspěšného otce, byla silnější než snaha ověřit si fakta. Z honu za úspěchem se stává osobní výprava, kde je zkoušce podroben reportérův vztah k rodině i jeho životní priority. (oficiální text distributora)

sona123

Docela povedený film, kde Jackson opět podává excelentní výkon. Zvrat v ději byl pro mne překvapením, vůbec jsem ho nečekala. Myslím, že se docela povedlo ukázat obě strany - novináře, který si chce udělat jméno a v euforii nevidí neslyší, bývalého boxera, který skončil na ulici (pravda, asi byl ten pohled na něj trochu naivní i iluzorní, ale proč ne, obzvlášť, když se jedná o Jacksona :-) a především děj neztratí tempo. Takže čtyři hvězdičky. ()

savage3303

Super príbeh o športovom redaktorovi, ktorí si myslí, že našiel bývalu legendu vo svete boxu a rozhodne sa o tom napísať článok. Pre mňa spočiatku dosť nezažívný film. Keď všetko vyšlo na povrch, pomaličky sa to rozbehlo. Hlavný hrdinovia si uvedomujú podstatu života. Herecky obsadený film na skvelej úrovni. V závere bolo cítiť jemne emotívne scény. Dostal sa mi skvelý pocit, skôr z hĺbky filmu, ako z jeho filmového prevedenia. 4*. ()

KarelR

Po všech stránkách průměrné (občas podprůměrné) drama o sportovním novináři, který se snaží nakopnout svojí kariéru tím, že vyzpovídá bývalou boxerskou hvězdu. Díky obstojným hercům je to koukatelné (potěší obzvlášť Alan Alda a Terry Hatcher v menších rolích), ale S.L. Jackson vážně nemusel roli vylepšovat tím nesnesitelným pištivým hlasem, který ještě dlouho nevyženu z hlavy. Navíc tvůrci v druhé půlce filmu vybalí víc moralizování, než by bylo záhodno a zbytečně hrají na city s Hartnettovým synkem, takže ještě více pošramocují výsledný dojem. Za rok večer na Nově možná, do kina bych na to ale nikoho neposlal. 5/10 ()

MickeyStuma

Příběh o lidskosti, zodpovědnosti, porozumění a hlavně nástrah života. Citové drama se nese v pomalejším hávu což může leckoho nudit, ale velice silný příběh rozhodně předčí všechna očekávání. Moralita vynáší na světlo soukolí všech neduhů a snažení něco v životě udělat a upozorňuje na překážky i omyly doby a v sobě samém. Možná je takovéto zobrazení děje pro někoho složité, ale na druhou stranu je tu zase vše podstatné a hlavně důležité. Snímek je tak na hranici ponurosti a dramatu s tragédií života. Na jedné straně sportovní novinář snažící se udělat článek pro potěšení svého šéfa a dokázání svých kvalit a na straně druhé bezdomovec s nálepkou bývalého boxerského šampiona se kterým se ani obyčejný člověk nemazlí. Snímek vede k zamyšlení po všech stránkách. ()

D.Moore

Achich ouvej, ten odporně americký konec mě tedy opravdu knockoutoval. Proč? Proč? Člověk si celou dobu užívá skřehotajícího Samuela L. Houmles Jacksona, těší se, jak si ten mladý a příliš ctižádostivý frajírek v perfektním podání Joshe Hartnetta nabije kokos, nemůže se dočkat další scény s Alanem Aldou, dívá se na velice pěkně zpracovné flashbacky, v jednu chvíli dokonce z telefonu slyší mluvit samotného Zuřícího býka… A pak přijde to, o čem píšu v první větě tohohle komentáře. Boba Satterfielda na vás! ()

• V budově společnosti Showtime je možné vidět plakáty jejich úspěšných seriálů Dexter (od r. 2006) a Tráva (od r. 2005). (Stanley619)
  • Předlohou pro postavu Erika Kerna (Josh Hartnett) byl novinář Los Angeles Times John Joseph Moehringer. Případ s falešným Bobem Satterfiledem nakonec neměl nijak závažný dopad na jeho kariéru. Moehringer se v roce 2000 stal dokonce držitelem Pulizerovy ceny. (Candice)
  • Při dialogu v čase mezi 9:17 až 11.00 je na ploše monitoru v pozadí prohlížeč Seznam. (ČSFD)