Nicole Chang (Shirley MacLaine) pracuje jako kabaretní tanečnice v hongkongském nočním klubu. Tady ji také jednoho večera osloví londýnský zloděj Harry Dean (Michael Caine), který má spadeno na sošku čínské císařovny Li-ssu z proslulé sbírky arabského milionáře Ahmada Shahbandara (Herbert Lom). Harry totiž vymyslel geniální plán, jak se vzácného artefaktu zmocnit – aby získal pozvání do milionářova bytu, použije jako návnadu právě Nicole, která jako by z oka vypadla Ahmadově zesnulé manželce. Jenže i dokonalý plán může mít své chyby… (oficiální text distributora)

cheyene

Vskutku příjemná podívaná, která má perfektní atmosféru, napínavý a poutavý děj, skvělé herecké trio MacLaine, Caine a Lom, lákavé prostředí a vkusný hudební doprovod. Gambit je opravdu snímek na úrovni klasiky Jak ukrást Venuši. Decentní humor je výborným kořením parádní zlodějské podívané, u které se divák se slabostí pro filmy z 60. let rozhodně pobaví. ()

Martin741

Rymejk bratov Coenovcov som este nevidel, no toto bol genialny zlodejsky film. A to este par rokov pred tym, ako Michael Caine zaziaril v Italian Job 1969. Treba sa obrnit trpezlivostou, pomaly sa to rozvija - potom ale ide doslova o genialnu reziu, dialogy ...... najlpsie an tom je to, ze i dokonaly zlodejsky plan moze mat chyby .... 100 % ()

DaViD´82

Kdo je kočka a kdo myš při krádeži, během níž se nemá nic odcizit? Úvodní část vysněného plánu budoucího to chtělo vzít více šmahem, takto začne záhy nudit, protože v ní jde vše dle plánu a tak se v ní nic napínavého neděje. To pasáž "jedeme na ostro" je již jiná káva. I tak by ovšem snesla pokrácení, ať má větší grády. Věčně se škorpící šarmantní duo samozřejmě bez výhrad. ()

Amaranta

Já tuto tvář komedií miluju, kouzelná stylizace, kouzelný Caine a nejlepší byl (pozor, nastínení zápletky, pokud si chcete film vychutnat co nejvíc, už tady nic nečtěte!!!) přerod MacLaine z naplánované figurky do skutečnosti. Fakt jsem to netušila, že je první loupež jako a říkala jsem si, co se teda bude ve zbytku filmu dít a kdy už Nicole promluví! A nejhezčí je to, že na ledovou královnu se pěkně zírá, ale skutečná ženská dokáže pomotat hlavu mnohem důkladněji! ()

Martrix

První půlhodinka byla podivná. Jenže zcela záměrně, protože jde o vytváření kontrastu mezi ...nebudu spoilerovat. Po této půlhodině, jsem se poprvé usmál a ulevilo se mi, že jsem tvůrce podcenil. Krach plánu loupeže může způsobit mnoho zanedbaných detailů, když do něj ale zakomponujete ženu ... . Ženu, která mluví, myslí, cítí a chová se ...  žensky, zcela jistě bude tento odklon od plánu zábavný.  Oceňuji chytrý scénář a velmi dobré herce...i díky nim má Gambit nějaké zvláštní kouzlo. Je to celé milé a Shirley je k sežrání. Neodpustím si povzdechnutí, že dnes by bylo obsazení obarveného bělocha do role Shahbandara, klasifikováno jako diskriminace, nebo dokonce zesměšňování hnědochů. ()

• Ve filmu se ve 42. minutě objeví v pozadí na ulici prodejna Baťa. Zajímavé je, že celý film byl natáčen v Kalifornii. (nocturne)
  • Ve filmu je vidět stejný zabezpečovací systém pro umělecké dílo jako ve filmu Jak ukrást Venuši. Oba dva filmy vyšly ve stejném roce (1966). (PetraRuze)

Zlodějina podle Coenů a oscarového Firtha

Zlodějina podle Coenů a oscarového Firtha

28.03.2011

A je tady další sázka na jistotu. Oscarová sestava v remaku klasiky ze 60. let, to nemůže selhat. Pokud jste viděli krimikomedii Gambit z roku 1966, tak víte, že byla o britském zloději (Michael… (více)