Reklama

Reklama

Zachraň mě

(seriál)
USA, (2004–2011), 67 h 49 min (Minutáž: 40–59 min)

Hrají:

Denis Leary, John Scurti, Daniel Sunjata, Steven Pasquale, Michael Lombardi, Andrea Roth, Callie Thorne, Jack McGee, James McCaffrey, Tatum O'Neal (více)
(další profese)

Série(7) / Epizody(93)

Po 11. septembri 2001 sa svet radikálne zmenil. Ako tento deň ovplyvnil životy hasičov zo 62. newyorskej požiarnej jednotky, ktorí vtedy prišli o mnohých kolegov a priateľov? Aké sú ich súkromné životy a osobné konflikty? Denis Leary ako hasič Tommy Gavin denne čelí stresom vyplývajúcim z jeho zamestnania, ale aj z rozpadu vzťahu s manželkou. Náčelník hasičského zboru Reilly má aj napriek svojej dobrej povesti vážny problém s hráčskou vášňou. Na mladého a príťažlivého Garrityho je lepšie sa len pozerať. Rivera je drzý portorický zvodca žien a poručík Shea je chlap, ktorý tajne píše poéziu, aby sa zbavil citového napätia. Nováčik Silletti musí na začiatku svojej hasičskej kariéry prejsť ešte potrebným zasvätením... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (26)

Wormboy 

všechny recenze uživatele

Ked som videl pilotny diel serialu, bol som celkom nadseny (to u mna vysvetluje aj vysoke hodnotenia ostatnych uzivatelov, zrejme hodnotili po prvych dvoch dieloch). Drama efektne sklbena s ciernociernym humorom a poziarnickym cynizmom nie je zly napad. Dalsie casti vsak sklzavali viac k sexistickym zvastom, pseodramatickym vystupom a cim dalej tym viac nevierohodnej profilacii charakterov postav.U telenovely by som to prepacil, nie vsak u ako tak ambiciozneho serialu a v dobe, ked mame serialy ako Lost, Cold Case, Prison Break a pod. 1,5/5* ()

d-corso 

všechny recenze uživatele

Sexistické, machistické, homofobní atd, atp? Ano! A konečně, proč ne? Přečtěte si Denise Learyho knihu No Cure for Cancer, podívejte se na předchozí sérii The Job, ale pořád budete tak na 40% tohoto seriálu. Všem začátečníkům ovšem doporučuji první dvě série - jó, mrkněte a uvidíte, na čem jste.(A potom se rozhodněte) ()

Reklama

dalziel 

všechny recenze uživatele

Na začiatku to malo svoje čaro a fajn humor.No s pribúdajúcimi dielmi išla bohužiaľ kvalita dole a to dosť podstatne.Tie alkoholové excesy ,takmer už u všetkých postáv mi išli teda fakt na nervi.Tommy Gevin mal ku koncu už ego väčšie ako celý jeho hasický okrsok a to je bohužiaľ fakt na škodu všetkých ostatných postáv a celého serialu. ()

ZkuKol 

všechny recenze uživatele

Seriál postavený na ruční kameře, skvělých hereckých výkonech a vynikajícím ztvárnění atmosféry New Yorku + velmi dobrá hudba. Příběhy jednotlivých dílů, charaktery jednotlivých postav a dialogy (resp. hlášky) jsou tak precizně napsané, že máte pocit, že koukáte na nějaký dokument o amerických hasičích. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Pokud znáte starší seriál The Job s Denisem Learym, tak Vás zřejmě nic nepřekvapí stejně jako mě. Ze začátku byl seriál vcelku slušnou zábavou a to jak po dramatické stránce tak i komediální. Learyho cynický až ironický humor mě v The Job dokázal rozesmát a na začátku tohoto seriálu obdobně. Postupem času, ale seriál spadá převážně do dramatické části a z komediálního seriálu se rázem stává výstřední příběh hasičů, kteří byli u pádu WTC 11. září. a fakt je, že následky si nesou až do dnes jak sám tento seriál zobrazuje. A ještě bych chtěl odpovědět na komentář Wormboye: hodnotil jsem po 8 shlédnutých dílech a svůj názor neměním. I když to není tak vtipné jak jsem ze začátku čekal a řada scén tam opravdu být nemusela a to převážně sexistická část, u které jsem zrovna dvakrát nadšený nebyl a do seriálu se to absolutně nehodilo. I přesto 4 * zaslouženě za ač je to zvláštní ostatní postavy hasičské jednotky (ne Learyho). Mimochodem titulní skladba je od anglické kapely Von Blondies - C´mon C´mon (7/10) ()

Galerie (137)

Zajímavosti (4)

  • Dennis Leary (Tommy Gavin) měl ve skutečnosti opravdu bratrance hasiče, který zemřel při požáru v roce 1999. (Kárl)
  • Ve 12. díle se objevuje i hokejová legenda Bostonu Bruins Cam Neely. (Lembi4)
  • Úvodní skladba v titulkách je „C'mon c'mon“ od kapely The Von Bondies. (Kárl)

Reklama

Reklama