Muž z oceli

• USA Man of Steel (více)
USA / Kanada / Velká Británie, 2013, 143 min

Pedrousek

Do kina jsem šel s tím, že mě tenhle film nemá čím překvapit. Že to bude jen další tuctový snímek, který mi nenabídne žádný nový poznatek. Čekal jsem zcela odlišný přístup, nicméně musím říct, že to, jaký film nakonec byl, mě opravdu příjemně překvapilo. Ano, jsou tam nějaké ty "slabší" momenty, ale to už k filmům o hrdinech prostě patří a jako celek mi to přišlo opravdu dobré. ()

epicek

Nikdy jsem si nenašel cestu k Supermanovi, jako takovému. Tenhle hrdina mě svýma schopnostma nikdy neoslovil a proto jsem mu nikdy nefandil a ani jsem nevyhledával dalši informace o něm. Chtěl jsem tomuhle reebotu dát šanci, jelikož vím jak jsem to měl s Batmanem ( Burtnovi mě nikdy nebavili , ale po shlédnutí Nolanova se pro mě stal Batman nejoblíbenějším komiksovým hrdinou a začal jsem se o celé univerzum zajímat , jak nikdy). A tady se to opět potvrdilo , tahle nadupaná jízda u které jsem hltal každý záběr ve mě zanechala neskutečný pocit , že Superman je vážně jiný než se zdá. Hlavní taháky, které mě lakály byly - Nolan a Zimmer. K soundtracku můžu snad jen říct , že Hans je prostě třída a je to u mě naprostý TOP! A Nolanova spolupráce tomuhle snímku jen prospěla. Jsem rád, že nás čeká další nadupaná trilogie o komiksovém hrdinovi, a věřím, že z toho budu tak hotový , jako z Batmana :) ( Ale Batman byl, je a bude pořád můj NEJVĚTŠÍ TOP <3) ()

asinus

Po delší době mi dění na plátně tahalo čelist z pantů a z kina jsem odcházel s dětinským nadšením. I kdyby nic jiného, tohle znamená za pět. Trochu konkrétněji. Cavill se mi od začátku na plakátech a v ukázkách nelíbil, po tomhle snímku je to můj hrdina. Snyder mě vždycky vytáčel samoúčelnostmi a digitálním sebeukájením, tady jsem nenašel jediný do očí bijící snímek. Akce úžasně přehledná, ještě teď skoro pláču, to jak kamera nestíhá protagonisty a stejně se vždycky všechno dožene na ten správný dechberoucí úder mě nepřestalo bavit až do konce. Russel Crowe VÁLÍ. Ostatní přesní (...všem kritikům Amy Adams upřímně nezávidim). Ten film mě od začátku moc nezajímal, Superman jako takovej je mi ukradenej, do kina mě víceméně přitáhly ukázky (a málem odradily první ohlasy o padajících mrakodrapech) a teď už mě zase vůbec nezajímá, co provedou s dvojkou. Jenom vim, že v tom sále jsem si to prostě tentokrát užil maximálně. Příběh v rámci žánru ok. Snad jen škoda, že občas si to vyloženě říkalo o hlášku, aniž by byla atmosféra v ohrožení, ale na vtipkování se musí čekat až do samotnýho závěru. P.S. Myslel jsem, že to neni možný, ale poslední souboj Supermana se Zodem je přesně tak cool, jak chtěl být závěr Matrixu Revolutions. ()

Wormboy

Trosku som sa bal ako sa Snyder dokaze vyrovnat s citlivou latkou po dvoch zakopnutiach (Legend of the Guardians a Sucker Punch). Man Of Steel je nastastie tak dobry, ze ma na Snyderove posledne "nepodarky" nechal zabudnut a ponuka citlive a posobive sklbenie perfektneho vizualu s osvedcenym pribehom, ktory sa Goyerovi s Ch.Nolanom podarilo dokonale prekopat. Novy "Superman" je tak pre mna najlepsim blokbasterom roku 2013. ()

Dannysek4U

Zajimavy pribehove, destrukce kolosalni, z puvodniho paradigmatu vybrusleno s gracii. Cavill rozhodne rocks, sedi tam jak ulitej. A tu americkou flag by si mohli strcit do riti. Nebo do Kansasu. ()

necisty

Zack to prostě umí. Muže z oceli jsem se nejdřív bál, protože jsem se Supermanem nikdy nesympatizoval. Po dokonalém úvodu jsem si řekl, že teď už to půjde jen z kopce, ale to jsem zapomněl na Zackův um. Rozhodně bylo lepší zapojení mimozemského útoku než zachraňování lidí z potápějících se školních autobusů. Scéna s tornádem a tátou mě dostala. Hans dělá svou práci. Takže nemůžu jinak než za plný. Jen teda Zacku... Lojs Lejnová fakt krásná není. Mě je to šumák, ale co fanoušci?! To jsi jim neměl dělat. SA ()

Pajky3

Superman se u mě nikdy netěšil příliš velké oblibě, na to je totiž moc super. A bohužel ani tento nový restart ságy o tomhle chlapíkovi z Kryptonu mě nijak neuchvátil. Upřímně řečeno, díky tomu, že tam bylo hodně vysvětlování, tak jsem se v to klidně mohl ztratit a už nikdy nenajít. Občas mi to přišlo dost chaotické a přeskakující z místa na místo, jinak akce byla sice fajn a bylo jí i dost, jenže zrovna právě k Supermanovi mi tohle ničení moc nesedí. Nepomohla ani jindy sympatická Amy Adams. Po všech stránkách průměr. (Student Agency - říjen 2014) ()

Morzael

Já byl s touto verzí Supermana vlastně spokojen. Snyder se vize chopil po svém (vykradl pár jiných příběhů) a přinesl nám netradičního Muže z oceli. Celou dobu to hezky směřoval k tomu, aby Clark přijal sám sebe, a stal se hrdinou planety Země (nikoliv superhrdinou). Bylo příjemné vidět pro jednou tápajícího a zmateného člověka namísto poučujícího pana dobráka. Soundtrack byl rovněž dobrý, i když jsem od Zimmera zvyklý na lepší. Hlavně nevím, proč přešel na dubstep. A ačkoliv má film několik hluchých míst, epické polobožské bitvy, které byly do teď doménou pouze animovaných filmů, to dostatečně vynahrazují. Jsem zvědav, co pro nás má v DC cinematic univerzu Snyder připraveno dál. Pro můj celkový názor můžete pokračovat na: www.comixzone.cz/view/822-morzaelovo-zamysleni-17-snyderuv-ne-superhrdina. ()

Motinski

Je cítiť že Muž z ocele sa chce viac podobať Nolanovi ako Avengerom, no neviem či je to správna voľba. Snyder nevie ktorou cestou sa má vydať, akým spôsobom príbeh vyrozprávať a preto pôsobí nesúrodo. Cavill do role Supermana ale skvelo zapadol, spracovanie vystihuje dopyt po tom ako sa robia filmy v súčasnosti a komiksová naivita sa nesnaží prejavovať, ajkeď miestami to úplne nevychádza. Prvá polovica je určite lepšia, dramaticky viac zvládnutá, uvedomelejšia, no v polovici druhej už sa to začína rozsypávať. Na konci sa ukazuje že sa nemáme kam posunúť a spoliehajú sa tu na Wow efekt z hromadnej deštrukcie. Klasická chyba väčšiny komksoviek. Určite sa oplatí vidieť no moje očakávania film nenaplnil. Celkom sa ale teším na pokračovanie kde sa objaví aj Batman, no do Justice League veľké očakávanie nevkladám. ()

PavelVanekArt

Za mě nejvíc cool film za celou existenci chlapa v latexu a trenclích. Největší dávku tomu střílí do žil hlavně vynikající Zimmer a Snyderův vizuální fetiš. 5* a.k.a 95% ()

Bane_Boss

Břemena, jež ocelový felísek nesl, bych já neunesl, jelikož nejsem taková krutá vazba, co se těla či ducha týče. Je to frajer. Chtěl bych létat, protože kdybych se mohl proletět tak by mi nebylo takové vedro KURVA! " Lois Laneová aka cukrátko(děvče) muže z oceli hází velmi pěkné smíšky(úsměvy). Smíšky na které je radost pohledět a jen se uculovat, jak milé smíšky to jsou. Takže tak. Uvědomuju si ale ještě, že bych chtěl mít krom létání i mohutnou sílu, abych mohl po zmrdech házet vágony či vlečky. Proč? Protože dobrá SMRT je odměna sama o sobě. P.S. : Co se týká lidí, co tady dávají odpady a hází hate, prosím pokračujte. Ale piča vězte, že I will find you.......I will......find you.........I WILL FIND YOU!!!!!!! ()

Hans.

Možná až přespříliš akčních scén, které si můžou dát nálepku dokonalé, ale všeho moc škodí a po nějakých dvou hodinách už ničím novým nepřekvapí a začínají spíš nudit, s tím souvisí i délka filmu, ta je dá se říct na hraně únosnosti. A abych jenom nehanil hlavní role jsou dobře vybraný, hlavně Russel vyčnívá, superman je neskutečná bedna a v menší roli si pro sebe kousek urve Laurence Fishburne . ()

BoXBe

Welcome to the Planet. Olbřímí příběh, nezkousnutelný na prvním seznámení. Zelené plátno a silný vizuál. Myšlenku a hlavní dějovou linii nejen, že beru, ale fakt oceňuji, že zůstala protknutá viditelnou pevnou linkou od začátku do konce. Symbol se staví na jiném základě než roztržitém brýlatci a na Supermana se hledí novýma očima, co by vetřelce, jehož vztah k lidstvu je založen na důvěře a lásce ke Kansasu a který se rozhoduje mezi lidstvem a svým původem. Monstr akce naprosto odpovídá tomu, co vypráví o Muži z oceli obrázkové sešity. Je to vymakaná pecka pro velké plátno. ()

Jermann

Napočítal jsem sotva tři sympatické postavy, přičemž samotný Supík se kvalifikoval jen tak tak. Třeba taková Lojs Lejnová sítem propadla naprosto čistě, a to byla laťka po Margot Kidder a Teri Hatcher (!) setsakra nízko. Ale jistě, proč se babrat s psaním lidí, když stačí dvě hodiny v kuse s pompou demolovat Kansas. ()

RickDeckard

Jak koukám na spokojené komentáře všude kolem, budu zase jednou se svým hodnocením v menšině. Muž z oceli je totiž pro mě nepochopitelně rozpolcený film, jehož dvě poloviny k sobě vůbec nepasují, jako by je snad ani netočil stejný režisér. Začátek na Kryptonu je bombastický, vtahující a konečně dává Supermanovu rodišti dostatečný prostor pro vybudování rozsáhlejší mytologie, načrtnutí pravidel tohoto světa a jeho obyvatel. Okoukaná pasáž dospívání po příletu na Zemi je chytře úplně přeskočena, resp. úsporně dávkována ve flashbacích při vyprávění či vzpomínání Clarka. Toho potkáváme rovnou jako dospělého neukotveného vyděděnce, který skrývá před světem své schopnosti a ničí ho vědomí, že by mohl otevřeně pomáhat lidem, ale nedělá to z obavy, jak by na jeho mimozemský původ zareagovali. Nastolená dilemata jsou věrohodně palčivá, fungují a film i navzdory razantnímu zklidnění po Kryptonském úvodu a absenci větších akčních scén perfektně šlape, má napětí a spád. Hlavním tahounem je pátrání po vlastních kořenech, odpovědích na otázku kdo jsem a jaký smysl má moje přítomnost tady. Pánská herecká sestava Cavill, Crowe a Costner doplněná o Diane Lane ze sebe sype myšlenkově hutné dialogy i monology a je radost na ně pohledět. Jenže v polovině se zjeví z vesmíru generál Zod a po nápadité akci na jeho lodi začne přibližně 40! minut trvající digitální rubanice. Bitka Zodovy armády se Supermanem a US Army je naprosto stereotypní (neustálé omlacování a prohazování se skrze okolní mrakodrapy, které se bortí a vybuchují) a bez špetky originálního nápadu. Po nějakých deseti minutách jsem se začal nudit a zívat a ke konci byl už vysloveně otrávený. I ta šmršť digitálních triků najednou začne povážlivě klesat na kvalitě. Nejhorší ale je, že všechny ty zajímavě nastolené otázky a morální dilemata jdou najednou zcela do kopru bez jakéhokoliv dořešení a uspokojivé katarze. Mimochodem i ten Hans Zimmer je tentokrát nějaký nezvykle generický a sterilní. Až do půlky jsem to viděl za 80%, následný hloupoučký maglajz si zaslouží max. 40%. Výsledkem je tudíž 60% a kandidát na zklamání roku. ()

c.tucker

Takhle jsem si přesně představoval nové zpracování Ocelového muže. Kryptonu bylo akorát (nepřipadalo mi, že ho bylo moc), civilní představení Clarka na Zemi (tahle pasáž provedená flashbacky mě velice mile překvapila a byl jsem z ní unešen) a na závěr (dlouhý závěr) neskutečně nařachná akce, ve které sice Superman zabijí nějaké lidi, ale když přimhouřím oko, tak mě to vůbec nesere. S Zimmerovou hudbou opět naprostá DC megapecka. ()

Kolikokoli

Nechápu... opravdu nechápu. Hudba sice skvělá, efekty taky, ale jinak... Děsná vykrádačka (nešlo při sledování myslet na Supermana, furt se dral na mysli Star Trek, Mass Effect nebo Avengers či Doctor Who). A absolutně nejhorší byl příšerný scénář. ()

papaJA21

Myslím že ani tento restart se bůhví jak nepovedl. Nevím jestli je problém pro scénáristy udělat ze superhrdiny normálního člověka, ale všechny filmy o supermanovi jsou strašně překombinované a vyloženě se v tom plácaj. ()

Superman: Legacy nabírá další herce

Superman: Legacy nabírá další herce