The Gravedancers

• Slovensko Tanec s mŕtvymi

Po prepitej noci na počesť náhle zosnulého priateľa sú Ellison, Harris, a Kira prenasledovaní duchmi detského pyromana, vraha, ktorý zabíjal sekerou a násilníka. (oficiální text distributora)

rollman1

Když už utekl z vězení, tak začal Bručell tančit čaču na hrobech a jak to dopadlo ? Musím říct, že vcelku se film povedl. Zajímavý příběh o kletbě, duších a třech kamarádech, kteří tančili na špatných hrobech a ještě dlouho budou zpytovat svědomí. Mrazivá atmosféra, průměrné lekací scény a Bručell. Jsem spokojen. ()

Lateef

Příjemné překvapení v nevlídném podzimním podvečeru. Duchařina Mikea Mendeze se pyšní zejména v první polovině slušnou atmosférou s několika skutečně mrazivými scénami a nabombenými lekačkami. Jak však děj pokračuje a přízraky odhalují své pravé tváře, vytratí se napětí krbovým komínem do luftu. Akční scény, ve kterých divákům skryté síly rubou filmové postavy, mají hodně kladný náboj, avšak když se duchové rematerializují, aby nešťastníkům nasekali pár ran na holou zakrvácenou sekyrou nebo jim podpálili papuče, je výsledný efekt spíše záporný. Samotné finále pak psal scénárista notně opojen silným chlastem. Na takové vylomeniny jednoduše nebyly finanční prostředky. Herci odpověděli na požadavky žánru obstojně, největší osobností je samozřejmě Tchéky Karyo, který se však objeví až v druhé polovině snímku, zatímco Purcellova odulá hlava prakticky nevypadne ze záběru. Poctivých 60%. /After Dark HorrorFest 2006/. ()

TomX2

Nebolo to tak zlé. Už ten absurdný nápad natočiť film o tom, ako banda opitých priateľov začne tancovať na hrobe kvôli čomu aj vyvolajú duchov ľudí - zločincov, nám nahovorí, že pôjde určite o zaujímavú a zábavnú záležitosť. A malo to aj slušný rozjazd, začalo sa to veľmi dobre a vyzeralo to, že to takto skončí (do posledných cca 15 min. som už bol odhodlaný dať tomu 3*). Bohužiaľ, ku koncu sa ukáže, aký primitívni môžu scenáristi byť - prepletené a úplne absurdné až smiešne zvraty, a tiež zmizli všetky sympatie k postavám, ktoré si divák za tých 90 minút vytvoril - všetko scenáristi zahodili do koša a divákovi neostáva nič iné, než sa uspokojiť aspoň s tými pár dobrými scénami. A Dominica Purcella naozaj nemám rád. ()

Lhurgoyf

Prvá polovica filmu je čistá zdržovačka, v ktorej sa režisér snažil vybudovať akési napätie... bezvýsledne. V tej druhej našťastie nastupujú fajnové lakačky, podporené podarenými maskami a v závere osladenou maniakálnou CGI sekvenciou. Za najväčšie mínus pokladám mdlého bezkrkého Dominica Purcella (ktorého mali popraviť v Prison Breaku a bolo by po starostiach). Slušná B zábava. ()

LIVINGDEAD

Skvělý horror + skvělé triky + sympatičtí herci. Film se opravdu povedl. Skupince přátel umře při nehodě přítel. Oni se s ním rozloučí tak, že v noci zajdou na hřbitov, kde je pochovaný. Načnou chlast a na hrobě najdou vzkaz, kde je psáno, že mají smrt oslavovat tak, že zatančí na hrobech. Spustí hudbu a začnou tančit, bohužel každý tančí na hrobě nějkého vyvrhele. Kletba říká, že do měsíce zemřou. A tak začíná boj mezi živými a mrtvými. ZALÍBILO SE MI MOTTO FIMU : "NEŽ ZAČNEŠ TANČIT NA HROBĚ, NEJDŘÍV SI ZJISTI, KDO V NĚM LEŽÍ" To by mohlo být motto mého života :-) ()

• Postava Frances Culpepper (Megahn Perry) bola inšpirovaná Velmou zo seriálu Scooby-Doo (1976). (beso74)
  • Mužom rozprávajúcim sa s Kirou (Josie Maran), keď sa prebúdza, je scenárista filmu Brad Keene. (beso74)
  • Po prvej nie príliš vydarenej scéne s mačkou - poškriabala Clare Kramer (Allison Mitchell) - boli zvyšné scény s ňou vyškrtnuté. (beso74)