Reklama

Reklama

Po je mladý nemotorný panda, který vypomáhá otci s roznášením jídla v restauraci, která je vyhlášená svou jedinečnou nudlovou polévkou. Po obdivuje kung-fu, jeho idoly jsou Opičák, Kudlanka, Jeřáb, Zmije a Tygřice, mistři kung-fu, kteří pod vedením mistra Shifua ochraňují Údolí míru. Říkají si Pět postrachů. Jednoho dne má Shifuův učitel, starý mistr Oogwai, vidění, podle kterého obávaný Tai Lung unikne z vězení a přijde se do údolí pomstít, neboť mu velmistr Oogwai kdysi odmítl předat Dračí svitek, o kterém se říká, že obsahuje tajemství nekonečné síly. Je tedy třeba vybrat nového Dračího bojovníka, který by se Tai Lungovi postavil. K všeobecnému překvapení velmistr Oogwai vybere právě Poa. Po tedy začíná s tréninkem. Mistr Shifu se ho nejprve snaží odradit, stejně jako Pět postrachů, neboť se zdá, že Po není schopen se naučit ani základům bojového umění. Pak se však Shifuovi za pomoci motivace jídlem podaří vypaseného Poa naučit sice improvizovanému, ale účinnému bojovému stylu. Když Tai Lung dorazí, Shifu chce vyjevit Poovi tajemství Dračího svitku, ukáže se však, že svitek je prázdný. Mezitím zkouší Tai Lunga zastavit Opičák, Kudlanka, Jeřáb, Zmije i Tygřice, ale silný Tai Lung je jednoho po druhém porazí. V zoufalství nařídí mistr Shifu evakuaci údolí s tím, že se pokusí Tai Lunga zadržet tak dlouho, jak jen to půjde. Po se setká se svým otcem, který mu vysvětlí, že věci se stanou výjimečnými, pokud lidé věří, že výjimečné jsou. Po pochopí, že toto je princip Dračího svitku... (TV Prima)

(více)

Videa (5)

Trailer 5

Recenze (999)

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Zábavné a příjemné, ale mohlo se toho ve filmu o kung-fu objevit mnohem více... přesto je tu vidina pokračování, které má naději být podobně kvalitní a vtipné. Postavy jsou namluvené skvěle a jejich animace je velmi pěkná, hlavně samotná Panda je prostě velký sympaťák (co na tom, že zbožňuji Kudlanku:)). Všichni zúčastnění se viditelně bavili a snažili, aby výsledek byl nejlepší. Trochu k dokonalosti chybí, ale kvalita tam prostě je. Milovníci filmnů o kung-fu nebudou mít takovou velkou výhodu oproti obyčejným lajkům, jak by se na první pohled mohlo zdát a to mě možná trochu mrzelo i přesto, že to je spíše výhoda (kdo z dnešního mladého publika je znalec filmů plného kung a fu :)). ()

somnar 

všechny recenze uživatele

Je osvěžující, když u DreamWorks přestanou tlačit na pilu s vtipy odkazujícími na současnou popkulturu a raději přesedlají na poctivou komedii oslavující kung-fu. Příběh sice není zrovna terno, některé gagy jsou však vypointované bravurně a akční scény vyrážejí dech svou propracovanou choreografií. Celkově nadprůměrné, ale vlastně nijak výjimečné... 70% ()

Reklama

Nathalie 

všechny recenze uživatele

Nebudu zpochybňovat své sympatie k medvědovitým šelmám. k Už jako batole jsem sledovala bílé lední, hnědé huňáče i černobílé pandy a v zoo mě násilím odtrhávali od skla. I tenhle animovaný, obézní, nemotorný exemplář je mi veskrze sympatický. Jen jeho příběh je příliš doslovný a přímočarý na to, aby onen shrekovský humor loser zevluje, loser ruluje vydržel na plné pecky požehnanou stopáž. A pandy stejně žerou bambus. 70% ()

B!shop 

všechny recenze uživatele

Co si budem povidat, kdyby se jednalo o normalni cinskej kung-fu film o velkym zaporakovi a vyvolenym bojovnikovy, tak by se nejednalo o nic extra, pribehove to fakt nijak neprekvapi, jenze v animovanym podani to je skvela zabava. Vetsinou jsou sice forky ve stylu tlusta panda neco zvore, jenze to je vtipny a souboje jsou udelany naprosto fantasticky. A i kdyz se da pribeh celkem dobre odhadnout od zacatku do konce, tak s vyresenim schopnosti pandy me tvurci mile prekvapili. Navic se film muze oprit o paradni animaci a skvelej dabing a jelikoz ma jen 80 minut, tak je to skvela zabava. Ale nic vic. ()

Isherwood 

všechny recenze uživatele

Kung fu Panda svou zavalitou postavou dlouho klame tělem. Tváří se jako ‚jiný‘ animák, který těží z fajn prostředí, charismatických hlasů a vynikajících (!) akčních scén. Jenomže na výšlapu do závěrečných schodů postupně dochází příběhu dech natolik, aby nakonec jenom sípavě odříkal několik morálních pouček, a divákovi došlo, že vlastně DreamWorks jenom obměnil mustr prvního Shreka, bez popkulturních narážek a s více mrkáním na děti. Škoda, s tou parádní animací si mohli podat ruku s Pixarem. ()

Galerie (44)

Zajímavosti (37)

  • Istý čínsky umelec žaloval tvorcov za urážku národného symbolu, pretože zobrazili pandu so zelenými očami a podľa čínskej tradície sa zelené oči spájajú so zlom. Okrem toho otcom pandy je kačka. (marek.stone)
  • Film měl být původně čistou parodií kung-fu žánrů, jako Shrek (2001) je parodií fantasy žánrů a pohádek, avšak jeden z režisérů John Stevenson se nakonec rozhodl dosáhnout směsi komedie a akce, aby byl tento film epičtější. Prohlásil: „Neměl jsem zájem si dělat srandu z filmů o bojových uměních, protože si myslím, že to mohou být skvělé filmy, mohou být stejně dobré jako jakýkoliv jiný žánr, když jsou správně udělané.“ (L.E.O)
  • Poovi (Jack Black) zvířecí pomocníci představují pět skutečně existujících zvířecích stylů kung-fu: styl tygra, styl jeřába, styl kudlanky, styl hada a styl opice. (cubajz)

Související novinky

Chystá se pátý Shrek

Chystá se pátý Shrek

16.06.2016

Když se v roce 2001 objevil zelený zlobr Shrek, byla z toho malá kreslená revoluce. V DreamWorks Animation do něj totiž nacpali popkulturní odkazy a vtipy, u kterých se místo dětí bavili hlavně… (více)

Michael Clarke Duncan zemřel ve věku 54 let

Michael Clarke Duncan zemřel ve věku 54 let

04.09.2012

Jeho nejvýraznější rolí byl bezesporu dobrácký obr Coffey ze Zelené míle, za jehož ztvárnění získal nominaci na Oscara. Jeho mohutná přítomnost (výška 196 cm) však byla nepřehlédnutelná v jakémkoli… (více)

Spolupráce Cameron + Fincher + Snyder?

Spolupráce Cameron + Fincher + Snyder?

09.06.2009

Malý test na úvod: Slavný komiksový tvůrce a momentální majitel a šéfredaktor prestižního žánrového magazínu Heavy Metal Kevin Eastman je: a, konzumentem nějaké velmi kvalitní návykové látky; nebo b,… (více)

Zamilovaný Mínotaurus?

Zamilovaný Mínotaurus?

17.05.2009

Momentální posedlost Hollywoodu starořeckými mýty už prosákla i do romantických komedií. Adaptace románu Stevena Sherilla The Minotaur Takes a Cigarette Break pracuje s předpokladem, že netvor z… (více)

Reklama

Reklama