Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Kidulthood – before adulthood comes. Tenhle podtitul nese vynikající britský film, který letos spatřil světlo světa. Na triku ho má mladý britský režisér Menhaj Huda, který vás ve svém snímku zavede do západního Londýna, kde se Trife, hlavní hrdina filmu, pere se životem plným fetu, předsudků, násilí a zbraní. (4daPeace)

Recenze (75)

hous.enka 

všechny recenze uživatele

Problém gangů na okrajích velkých měst západního světa je obrovskej problém. O tom žádná. Ale tahle verze mi přijde poněkud přitažená za vlasy. Skvělý byl začátek a vlastně ústřední motiv mladý holky, která je obětí šikany. Ale ten zbytek na mě působil moc násilně. Jako by to tam nepatřilo. Kouká se na to dobře, to ano, ale je tu příliš mnoho drog, sexu a rapu na můj vkus. V malých dávkách to nevadí, ale jak říkám, tak tady to bylo na můj vkus dost přeplněný a ztrácel se v tom trochu příběh a hlavně bezvýchodnost životů všech zúčastněných. ()

Spock 

všechny recenze uživatele

Staré problémy v novém balení, tak nějak by mohlo znít moto tohoto filmu. Mladí lidé a jejich starosti, se vztahy se šikanou a s mnoha dalšími věcmi. Situovat děj mezi patnáctileté „děti“ asi nikoho nešokuje, drogy, sex a řešení vztahů tady jsou na denním pořádku. Mělo by to člověka vyvést z míry? Mě to upřímně celkem zaskočilo, hodně věcí bylo k smíchu, ne že by byla vtipné, ale naopak tak „ubohé“, že jsem se tomu musel smát. Na závěr se však objeví světlo na konci tunelu a „pravá“ láska samozřejmě nechybí ani klasická tragédie. Všechny nitky se nakonec sbíhají k večírku, který mnohé věci vyřeší ne zrovna ideálním způsobem. Tohle vyvrcholení se dalo čekat, děj byl v celku předvídatelný. K tragédii prostě muselo dojít. Jaký byl asi záměr tvůrců? Vytvořit nějaký výchovný film a propagovat pozitivní hodnoty, nebo šlo o pokus převést „klasické“ téma do takové podob, která bude stravitelné i té nejmladší generaci, která sama sebe korunovala za dospělou? Palčivé otázky dneška, ve vtahu k „nejmladším dospělým“ se podle mě ovšem podařilo nastínit nadmíru dobře. Pro někoho to bude zřejmě „nestravitelné“, ale „ti mladší“ v tom mohou najít kus ponaučení, nebo lépe toho, co je špatné a co dobré. ()

Reklama

lioncel 

všechny recenze uživatele

.. šmarjá .. co je to za svět a co je to za společnost .. když .. a .. kde .. má kdejaká současná patnáctiletá školačka (nebo spíše lépe řečeno kurvička) více zkušeností ze sexem, než většina místních zasloužilých skoro padesátiletých členek čsfd .. je to normální? .. nejsem snad jediný (doufám), komu to připadá jako opravdový děs .. takovíhle pokrok .. ježkovi voči … ()

Superpero 

všechny recenze uživatele

Bavilo mě to, ale bylo to zbytečně předrsněný. Já v patnácti pomalu tahal kačera a tady holky kouřej čuráky, aby měly na koks. Děj tam moc nebyl a nějaká překvapení se taky nekonala. Prostě jsem to těm dětem nežral a chvílema to bylo spíš komický. Ta drsná britská atmosféra z toho prostě nečišela, třeba jak v London to Brighton a hrdinové nebyli tak zajímaví jako např. ve Fish Tank nebo Greenwich Mean Time. ()

MareT. 

všechny recenze uživatele

Rozhodoval jsem se mezi 3 a 4, ale dávám to lepší hodnocení. Film, který je celkem dost podobný americkému KIDS na mě působí dosti reálně, surově a drasticky, o to více, že se odehrává ve městě, kde momentálně žiju. Herecké výkony jsou naprosto přesvědčivé, anglický akcent tu má svoje místo, protože takhle opravdu mluví jenom ta nejhorší lidská spodina. Angličanům se povedlo uvést na scénu několik aktuálních problému v této věkové kategorii (drogy, prostituce, nechráněný sex, obchod se zbraněmi) a dopadlo to parádně. Jen mě napadá, proč proti tomu nikdo něco neudělá?? Nebo to je o tom, že nikdo nechce nic udělat? ()

Galerie (11)

Zajímavosti (3)

  • Scénář k filmu napsal Noel Clarke, který si ve snímku zahrál roli Sama. (Terva)
  • Filmári pracovali v Londýne, a to na miestach ako Ladbroke Grove, Notting Hill, Oxford Street či Ramillies Street. (MikaelSVK)

Reklama

Reklama