Reklama

Reklama

Andalázie je kouzelnou říší, kterou již dlouhá léta ovládá zlá a krutá královna. Jedinou šancí poddaných je její nevlastní syn Edward, který je právoplatným dědicem trůnu. Královna však drží prince v ústraní, aby se nemohl nikdy zamilovat, oženit a tím získat nárok na trůn. Jednoho dne ale vyrazí Edward na lov obrů a při cestě do lesa zaslechne půvabný zpěv. Něžný hlas patří dívce Giselle, která stejně jako princ touží po polibku z lásky. Edward je dívkou zcela okouzlen a rozhodne se vzít si ji za ženu. Také Giselle věří, že byli stvořeni jeden pro druhého. Cestou na zámek padne do královniny pasti a jediným kouzlem se ocitá ve světě lidí - v New Yorku. V podivném místě plném divných lidí a věcí budí princezna ve svatebních šatech pozornost, ale nikdo jí nechce ukázat cestu k zámku. Po setkání s pohledným právníkem je Giselle nucena změnit své názory na život a lásku. Může ve skutečném světě přežít pohádková láska? (TV Nova)

(více)

Videa (2)

Trailer

Recenze (443)

boshke 

všechny recenze uživatele

Překvapilo mne relativně vysoké hodnocení filmu. Čekal bych, že něco takového bude většina uživatelů oceňovat nízkým počtem hvězd či přímo odpadem; to jsem si ještě připadal se svými třemi hvězdami velkoryse... Z nějakého zvráceného důvodu se mi ta nebetyčná slátanina líbila, ač normálně filmy tohoto typu moc nemusím. Poměrně často jsem se i smál, jen ten konec to zase zabíjí. I tak slušná pohádka, dá-li se to tak nazvat... 60% ()

Anderton 

všechny recenze uživatele

Nikdy mi nešlo do hlavy, ako sa do seba mohli zalúbiť Šafránková s Trávničkom po pár letmých pohľadoch a hneď sa hrnuli do svadby. Preto nemôžem považovať za priemerný film, ktorý si z tohoto typu rozprávkového klišé robí srandu. Respektíve dáva poznať princeznej pravý život. Dej je síce priemerný a predvídateľný, zato je tu množstvo fórikov, ktoré si divák ani nemusí hneď všimnúť a pre maminy s viacerými deťmi vďaka jednej scéne môže byť film svojim sarkazmom priamo nočnou morou! Amy Adams je americká Táňa Pauhofová a nebudem snáď antinacionalista keď poviem, že je aj trochu krajšia a o niečo sympatickejšia. Škoda, že sa štúdio bálo vyhnúť CGI záveru, radšej by som si dal znova nejakú vtipnú pesničku v Central parku. ()

Reklama

Silence 

všechny recenze uživatele

Kouzelná pohádka nabízí ve skutečnosti daleko větší porcii zábavy, než romance. Dojímání a slzičky tu ale nejsou zapotřebí. Disney vytáhl z rukávu vskutku královský trumf. Nálož klišé se daří krásně zneužívat a obracet ve svůj prospěch a i přestože sem tam nějaká ta ostrá nebo spíše ostře míněná kulka proletí až do hlediště, stále převládá ten pocit, že hlavním cílem bylo diváka hlavně pobavit, vykouzlit na jeho tváři úsměv a nabít ho pozitvivní předvánoční energií. Nějakým zvláštním způsobem mě Kouzelná romance stále přitahovala v myšlenkách k Lásce nebeské. A přestože k její geniálnosti má tahle Disneyovka ještě pár skoků - nadšení, úsměv ani pozitivní nálada ze mě nevyprchali ještě dlouho po vychladnutí promítačky. Zbytečně prodloužený konec byl bohužel trochu na draka a proto mé formální hodnocení zakotví na 7/10. ()

gudaulin 

všechny recenze uživatele

Kouzelná romance plně odpovídá tradicím disneyovského studia zaměřeného na výrobu komerčně úspěšných rodinných filmů s pohádkovou tématikou vyráběných tím nejkonvenčněji myslitelným způsobem. Je to zoufale přeplácané, barevné, romantické, emotivní a především nesmírně přeslazené. Je to jako sníst čtyři velké čokolády najednou. Ne že bych se o to jako notorický mlsoun nepokusil, ale výsledkem byl pokažený žaludek - a tak nějak je to i s tímhle filmem. Vznikl roztomiloučký kýč, nad kterým se může leckdo rozplývat, ale mě jednoduše nesedí. Stejně jako mi nesedí výtvarný styl klasických disneyovek. Celkový dojem: 40 %. Za zmínku stojí snad jedině výtvarně pozoruhodné závěrečné titulky, které napodobují styl knih malovaných klášterními mnichy ve středověku. ()

CheGuevara 

všechny recenze uživatele

Kromě přenádherných šatů pohádkové Giselle na úplném závěru se mi nelíbilo na téhle disneyovské variaci" tisíckrát a jednou to samé" zhola nic. Konvenční až za hrob, postrádající vtip, hravost a šarm pořádných pohádek. Tenhle film je vycpaný pořádnou porcí té nejsladší cukrové vaty, kterou už jste ochutnali snad posté. A nechtějte vědět, jak se tvářil ten emo-kluk, co seděl vedle mě. ()

Galerie (83)

Zajímavosti (24)

  • Giselle měla být původně blondýna. (HellFire)
  • Když Amy Adams drhne ve filmu podlahu, objeví se uprostřed mýdlové bubliny, stejně jako kdysi kreslená Popelka. (Pumiiix)

Související novinky

Film o Barbie už má hlavní hvězdu

Film o Barbie už má hlavní hvězdu

03.12.2016

Letošní Krotitelé duchů se proměnili v menší katastrofu, studio Sony to ale naštěstí neodradilo od filmů s ženskými hrdinkami. Před pár dny jsme zjistili, že se chystá dámský spin-off 21 Jump Street,… (více)

Kouzelná romance bude pokračovat

Kouzelná romance bude pokračovat

10.10.2016

V roce 2007 šla do kin muzikálová pohádka Kouzelná romance a vůbec si nevedla špatně. Tržby se zastavily na 340 milionech dolarů, takže se ihned začalo mluvit o pokračování, dlouhé roky se s ním ale… (více)

Hugh Jackman je „Avon lady“

Hugh Jackman je „Avon lady“

20.02.2010

Ještě než v létě natočí akční sci-fi o robotické přesdržkové Real Steel, pustí se Wolverine v dubnu do komedie Avon Man pro studio 20th Century Fox. Scénář Kevina Bische (Hitch: Lék pro moderního… (více)

Cameron Crowe dobrodružný

Cameron Crowe dobrodružný

14.06.2008

Komu chyběl Cameron Crowe, režisér minimálně jednoho kultovního a jednoho oscarového filmu, ať zvedne ruku! Po vlažně přijatém Elizabethtown se tvůrce odmlčel... a ticho trvá už téměř tři roky. A… (více)

Reklama

Reklama