Reklama

Reklama

Dirt

(seriál)
USA, (2007–2008), 15 h 25 min (Minutáž: 44–55 min)

Tvůrci:

Matthew Carnahan

Kamera:

Geary McLeod

Hrají:

Courteney Cox, Ian Hart, Josh Stewart, Alexandra Breckenridge, Kyra Oser, Jeffrey Nordling, Will McCormack, Laura Allen, Shauna Stoddart, Alexi Wasser (více)
(další profese)

Série(2) / Epizody(20)

Obsahy(1)

Šéfka Luci Spiller (Courteney Cox) dvou časopisů "Now" a "Drrt" snažící se sehnat senzace ze světa showbussinesu za každou cenu... Využívá vydírání, úplatky, podvody, vše co je potřeba aby dostala své. Ve všem jí pomáhá její kamarád z dětství, schizofrenický fotograf Don Conkey (Ian Hart). Majitel časopisů si prosazuje snížení nákladů o 20%, přičemž navrhuje změnu vedení v případě neúspěchu se snižováním. Luci navrhuje sloučení časopisů v jeden "Drrt now" a tím uspoření 50% nákladů. Dostává týden na zkoušku... (Macany)

(více)

Recenze (22)

MoiJe 

všechny recenze uživatele

Ona - skoro vsemocna sefredaktorka, krasna, sikovna, chytra a uspokojujuca sa nad najnovsim vydanim. On - prudko schizofrenny, ale funkcny paparazzi. Oni - herci, spevaci ci sportovci, ktori maju tajomstva, ze by vas ani nenapadli a z casu na cas na seba navzajom bonzuju a o nieco castejsie snupaju a sukaju... Zatial to na mna posobi ako pokus o (tragi-)komediu, ktory by rozhodne nemal byt servirovany s jedlom. ()

playboxguest 

všechny recenze uživatele

"Potom co se Kira předávkovala a zemřela, nastěhovala se ke mně." : schizofrenní paparazzi Don Konkey přestává evidentně zvládat realitu, ale fotky zvládá stále tak reálné, že se stává terčem v oku celebrit i ostatních paparazziů. "Asi jsem Vám právě zničila kariéru, ale pochopte to. Potřebuju prodat pár časopisů a navíc jsem se z týhle obálky málem fakt udělala." : navýsost sarkastická šéfredaktorka nejprodávanějšího hollywoodského bulváru se neštítí ničeho v zájmu co nejvyššího prodeje svého magazínu. Dvě postavy, dva hlavní (anti)hrdinové, které byste v reálu těžko chtěli potkat, ale je ohromným potěšením je sledovat. První série se zaměřuje na menší množství postav (především na nově objevenou hvězdu akčních filmů Holta, který začne rozjíždět svou kariéru donášením na ostatní celebrity, a jeho věčně zfetovanou přítelkyni Julii, která si svou závislostí zničí kariéru prvoligové hvězdy a v závěru série už po ní neštěkne ani pes), což je docela škoda a jejich dějové linky začnou brzy spíš nudit, než bavit (už proto, že postava Holta vypadá jak unilá a věčně ospalá kopie Edwarda Nortona a jeho popularitu prostě nechápete a nevěříte a Julie se zase chová jak totální uječená nána, která pořádně neví co chce, přestože už taky není nejmladší). Přesto se dá první série bez větších problému zkouknout, hlavně díky dalším celebritám a honbě za jejich skandály a taky právě díky zmiňovanému duu ambiciózní šefredaktorky a schizofreního paparazziho. Druhá série však nabírá nový dech, Don Konkey jede na práškách, které úspěšně potlačují jeho chvílemi už dost nudné halucinace, Holt a Julie jsou konečně upozaděni na druhou kolej a objevují se nové celebrity a tudíž i hlavní tahák seriálu, nová špína, nové sklandály. Ian Hart bezpochyby předvedl nejlepší výkon a růst v celém seriálu a Courtney Cox si mě svou ambiciózní a bezcitnou šefredaktorkou poprvé ve své kariéře opravdu získala. Navíc potěšila některá větší i menší camea (Shannyn Sossamon jako vždy okouzlující i přes to, že půlku své role hraje "mrtvolu", Rosanna Arquette v roli připomínající Madonnu, nebo dcera Mela Gibsona v Po čem ženy touží, Ashley Johnson, která si v parafrázi na slavný polibek zahrála hvězdičku připomínající sympatičtější verzi Britney a navíc z ní k mému překvapení vyrostla hodně pěkná holka). Přes to všechno mě však při sledování neopouštěl pocit, že by seriál mohl na špíně a celebritách ještě víc přitvrdit a jelikož zábavnost každého dílu závisela především na tom, jak moc je celebrita a na ní vytažená špína na obálku čísla zajímavá, nemohu dát víc jak za tři hvězdy. ()

Reklama

Motinski 

všechny recenze uživatele

Dopozeral som 1. seriu, no už niekde v polovici som sa občas premáhal. Nejde ale o nič zlé. Má to svojskú atmosféru, Courtney je výborná suka a schyzofrenik Don bol super. Dirt je nekompromisný v ukázani toho ako vedia byť ľudia skazení a médiá prehnité na kosť. Nie je ale dosť pútavý ani výnimočný aby si ho ľudia poriadne zapamätali. Ani raz sa mi nestalo že po skončení epizódy som nedočkavo pustil ďalšiu. Že som si to pozrel ale neľutujem, väčšina časti boli fajn ajkeď často o tom istom. 1. séria 5/10 ()

Tom Riddle 

všechny recenze uživatele

Obsahuje náznaky spoilerů. Dirt je skutečné hříšná guilty pleasure. Jak už je tradicí seriálů ze stáje FX, kontroverzí jen hýří, a dělá to pěkně se stylem. Show plná pozlátka je uvnitř prázdná, je temná, zvrácená, tragikomická, a prostě nemá v úmyslu nic hlubšího, než jen zábavu. Mrcha Lucy Spiller (C. Cox) je šéfredaktorkou bulvárního plátku, a jejím jediným životním cílem je na celebrity vyhrabávat špínu. V tom jí je hodně nápomocen její nejlepší a jediný přítel, schizofrenický paparazzi Don Conkey (já v prvním díle Harryho Pottera) a taky nadějná reportérka Willa McPherson (A. Breckenridge). Když se Lucy pustí do špíny milované hollywoodské hvězdičky Julie Mallory (Laura Allen) a jejího neméně slavného přítele, stárnoucího herce Holta McLarena (Josh Stewart), věci se začnou trochu komplikovat. A pokud nepatříte mezi diváky, kteří potřebují v každém filmu a seriálu nějaký ten filozofický přesah, a dokážete se bavit nad tím, jak odporní dokážou lidé někdy být, je Dirt tím správným pořadem pro vás. Kromě nálepky Guilty pleasure made by FX se Dirt do seriálové kroniky zapíše také jako jeden z těch, které bohužel zničila velká scénáristická stávka roku 2008... Minuta ticha pro Lucy... ()

NinadeL 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

20/20 Nádherná záležitost kabelovky FX, která měla být dárkem pro fandy Nip/Tucku. Bohužel po dokonalé první sérii přišla stávka scénáristů, takže druhá série dostala jen 7 dílů a ende. Nikdy ale nezapomenu na respekt, který si Courteney Cox bez problémů získala na všech frontách. Don byl taky rozkošný se všemi těmi svými vidinami, zvlášť když mu jeho imaginární mrtvá milenka porodila kotě. A co víc? Překvapivé zvraty, výborné obsazení vedlejších rolí, včetně Granta Show, takže zakládám do pořadníku a truchlím. ()

Galerie (7)

Zajímavosti (5)

  • V jedné části seriálu Lucy (Courteney Cox) říká: „Já nenávidím tanec ve tmě!“ Paradoxem je, že v roce 1984 si Courteney zahrála ve videoklipu Bruce Springsteena, ke skladbě „Dancing in the Dark“. (lyukassza)
  • Milan Carlton (Elisabeth Harnois) je založená na Paris Hilton. Podobný je nejen její životní příběh, ale i jméno. Milan (Miláno) je stejně jako Paris (Paříž) velké evropské město, a Carlton je stejně jako Hilton síť hotelů. (Tom Riddle)
  • V 1. epizodě 1. první série ztvárnil David Fincher sám sebe. (Exos)

Reklama

Reklama