Torchwood

TV spot 2
Velká Británie, (2006–2011), 35 h 2 min (Minutáž: 47–60 min)

John Barrowman, Eve Myles, Gareth David-Lloyd, Burn Gorman, Naoko Mori, Kai Owen, Tom Price, Olivia Hallinan, James Marsters, Mekhi Phifer, Alexa Havins (více)

Torchwood. Mimo dohled vlády, více než policie. Vyhledává na Zemi mimozemský život, vyzbrojuje lidstvo pro budoucnost. Ve 21. století se vše změní... a na to se musíte připravit. Torchwood Institute je tajná organizace pod záštitou OSN. Založila jej královna Victorie již v roce 1879 a rozhodla se vytvořit úřad pro výzkum technologií, dokumentování a boj s nepřátelskými mimozemšťany. Děj seriálu se odehrává na základně Torchwood Three ve městě Cadriff ve Velké Británii a jedině zde ze všech čtyř základen Torchwood se monitoruje tzv. "díra v čase a prostoru". Třetí Torchwood vede pět lidí, jejichž vedoucím skupiny je kapitán Jack Harkness, o kterém se dozvídáme velice málo informací. Zůstává tedy zdrojem tajemství, na které se pomalu snaží přijít nová členka skupiny, bývalá policistka Gwen Cooperová. (A.L.E.S.)

TV spot 2

ybuko

Dej neprimo navazuje na dobu kolem druhe serie Doktora Who ( http://www.csfd.cz/film/218647-pan-casu ), se kterym je umisteny do stejneho serialoveho vesmiru a ma spolecnou postavu : kapitana Jacka Harknesse, ktery to z male epizodni role v Doktorovi Who dotahl na hlavni tahak Torchwoodu - organizace pripominajici MIB a hellboyovske B.P.R.D. kombinovane s kriminalkou z Las Vegas. Prvni serie je britsky televizne prumerna, ale doporucuji ji pretrpet, protoze s druhou se skokove zlepsi jak strih a rezie, tak i chytrost zapletek jednotlivych epizod. Treti (mini)serie s podtitulem Children of Earth uz pak aspiruje primo na televizni scifi udalost roku. Mimochodem, vite jake slovo vznikne pokud vezmete "doctor" a "who" a prehazite poradi pismen? ()

venalce

Torchwood je svým způsobem protikladem Doctora Who. Zatímco Doctor nakonec všechno zvládne a se vším si poradí, lidé nejsou tak schopní a téměř jistě se jim něco pokazí. V seriálu tak vládne všudypřítomná a někdy až zbytečná pochmurnost. Jestli se vám DW zdál moc optimistický, jděte do Torchwoodu, tady si můžete být jisti jen jedinou věcí - kapitán Jack Harkness to přežije...vždy. ()

filmmovier

Sledování Torchwoodu jsem plánoval už dlouho a musím se přiznat, že jsem očekával, že mě zklame. Tenhle temnější prequel Doctora Who mě zaujal už po několika prvních minutách. Už dlouho jsem nezažil, že by byl úvodní díl taková pecka (třeba úvod devítky Rose mě zaujal méně) a ani další epizody první řady mě nezklamaly. Úvodní díl byl nejen třeskutě vtipný, ale i ohromně napínavý (jakože jo) a celou dobu jsem na to čuměl s otevřenou pusou. A pak mě naprosto dostala hudba - a to nejen úvodní znělka. Málokterý seriál má tak filmovou a podmanivou hudbu. I postavy jsou sympatické. Jack Harkness je ještě víc cool než v Pánovi času a Gwen Cooperová mu dokonale přihrává. Neméně zajímavé, bombastické a nezapomenutelné byly i další epizody a já byl rád, že těch pěti hvězdiček nemusím litovat, protože Torchwood si je fakt zaslouží, o čemž svědčí i raketový start oproti pomalejšímu Doctorovi. Ano, je temnější, dospělejší a možná i o něco propracovanější. Tímhle se BBC zase vytáhla a já pomalu začínám litovat toho, že má Torchwood jen čtyři série a těším se na další díly. Vtáhnul mě do sebe obzvlášť nabitým dějem, skvěle zajímavými zápletkami, drsňákem Jackem Hartknessem, hodně dobrým humorem a naprosto úžasnou hudbou, která je kapitolou sama pro sebe. Je to vážně drsnej seriál a nezapomenutelná, záživná a ukrutně dobrá podívaná. Fajn. 100%, naprosto jednonačně a bez zaváhání. Druhá řada byla na úrovni té první, dokonce možná byla o něco lepší než ta první, což je dáno i několikadílným hostováním Doctorovy společnice Marthy Jonesové, která byla i tady moc fajn. Jinak napětí během sledování epizod je dotaženo k absolutnímu vrcholu, zápletky skvělé a jasný důkaz toho, že Torchwood je mnohem, mnohem temněší, než Doctor. Ke konci ale kvalita mírně klesla, úmrtí dvou hlavních postav na mě bylo trochu moc. Ovšem celkově ohromná spokojenost, výborné epizody, skvěle napsané scénáře a mluvit o Johnu Barrowmanovi je zbytečné, protože Jacka hraje dokonale. Jen mi trochu vadilo, že to bylo hodně homosexuální. Nic proti tomu nemám, ale co je moc, je vážně moc. Hodnocení druhé série:95%, kvalita neklesá, ale jak je u britských seriálů zvykem, drží se na té nejvyšší úrovni. Děti Země, 5-tidílná třetí řada. Z hlavních postav už zbyly jen tři a hodně důležitou roli v tom měl Peter Capaldi (zajímavé, že?). Jeho role je vynikající, ale teď to prostě bude působit divně. Ovšem k sérii. Souvislý příběh je výborný, dokonce se odehrává v pouhých pěti dnech, byl originální, zajímavý a skvěle gradoval. Tak silný příběh jsem skutečnně u žádného seriálu asi ještě nezažil. Ovšem někdy to působilo dost natahovaně, ale to je jen drobný detail. Děti Země byly neskutečně originální, přinesli spoustu obětí, byly napínavé a silné. Třetí řada pořád na vysoké úrovni, ale na konci zbydou hlavní postavy jen dvě a já mám chuť strhnout hodnocení o hvězdičku. Jako maraton by tahle (mini)série působila asi ještě silnějším dojmem... 85%. Ze čtvrté řady jsem měl dost obavy. Homosexuálních témat bylo v minulých řadách mnoho. třetí řada byla hodně apokalyptická, z Torchwoodu zbyli už jen Jack a Eve Myles a navíc se do toho začínali plést amíci. Ovšem čtyřka, Miracle Day, mě velmi mile překvapila. Kvalitka stoupla, série začala svěže a vtipně, pilotní díl byl naprosto parádní, plný zvratů, skvěle napsaný a Bill Pullman byl naprosto úžasně slizký. Byla znát změna v příběhu i v natáčení, ovšem scénář si držel kvalitu a je milé, že tým se příliš nezměnil. Američané dali Torchwoodu nový, a řekl bych, že i mnohem lepší rozměr, John Barrowman byl na vrcholu a je škoda, přeškoda, že nové díly už asi nevzniknou. Naprosto úžasná série, rozhodně lepší než třetí. Čtyřka je rozhodně na 96,5%. Epické. () (méně) (více)

BloodyVamp

Jeden z nejtemnějších a nejbolestivějších seriálů, co jsem kdy viděl. Jen velmi málo navazuje na Dr. Who, jehož je spin offem. Je zcela jinak laděn. Nejprve to podstatné- postavy. Na nich závisí naprosto vše. Nejsou ani zdaleka dokonalými hrdiny, ale lidmi z masa a kostí, což se velmi často v seriálu projevuje na faktu, v jednání neváhají zacházet do krajnosti, jsou- li přesvědčeni o své pravdě. V krajních situacích nadávají, bijí se či po sobě pbčas vystřelí. Charaktery jsou zkrátka napsány a zahrány bravurně, i když vám mnohdy nebudou sympatičtí (jednání Gwen, Owena...). Ale právě proto je Torchwood tolik jedinečný. Nikoliv pro slabší technické zázemí (triky, kamera), tady vše záleží na postavách. Že je seriál depresivní, netřeba zdůrazňovat. Velmi dobře se vyhýbá všem klišé v dosahu. První série je sice rozjezdová, pilot slabý a prvních několik dílů rovněž, ale je v tom vidět potenciál. Ten někdy 7. dílem dává pomalu tušit, co se za Torchwoodem skutečně skrývá. Druhá série se vyznačuje absencí slabšího dílu, je jízdou od začátku do konce a háže tu z fleku jednu zajímavou zápletku za druhou. Neřekl bych, že detektivní pátrání po mimozemšťanech, uprchlých skrze trhlinu v čase a prostoru může být tak zajímavé a poutavé. Musím ještě zdůraznit výborné herecké výkony všech zúčastněných (Jack Harkness má obrovské charizma, ale zároveň nevyhnutelně směřuje k tomu, aby se za 5 miliard let stal Face of Boe a já mu to skutečně věřím). Torchwood se také nevyhýbá tabuizovaných a pro Američany tak zaškatulkovaných témat, jako bisexuální orientací většiny týmu, sex s mimozemšťany atd... Bourá klišé na všech frontách. Třetí série- Children of the Earth působí v mnohém zcela jinak. Přeživší hrdinové Torchwoodu jsou upozaděni a hlavní důraz je zde kladen na postavy nové, všechno to působí jako originální politicko- konspirační scifi thriller s vysokým tempem a nervydrásající akcí. Mimozemšťani, které nikdy tvůrci neukážou celé, se jeví jako mimořádně mrazivé a pointa je dosti temná. Na připravovanou 4. sérii se rozhodně těším. Musím pochválit mimořádně energickou kompozici Murraye Golda a Bena Fostera, kteří odvedli skutečné maximum. ()

TeraBum

První dvě řady jsou dobré, má to vše co by seriál měl mít: sympatické postavy, vtip i originalitu. To co ale Torchwood dělá nadprůměrným je třetí série s podtitulem Děti země. Tahle o dost temnější řada měla souvislý příběh z kterého mi běhal mráz po zádech ještě hodně dlouho, protože ona situace byla zobrazena velmi realisticky a já si dokážu snadno představit, že vláda by se v podobné situaci zachovala tak, jak se zachovala v seriálu. To, spolu s faktem, že Torchwood se zbavuje postav rychlostí Game of thrones z něho dělá seriál který stojí za to vidět. ()

• Scénář k této epizodě napsal britský herec Noel Clarke, známý hlavně díky roli Mickeyho Smithe v seriálu Doctor Who (od r. 2005). Seriál Torchwood je spin-offem právě tohoto seriálu. (MrMartinTm)
  • Ve dvanáctém díle první série je na dveřích pustého domu na začátku dílu vyvěšen plakát "Vote Saxon", což odkazuje na třetí řadu seriálu Doctor Who (od r. 2005), kde takovéto plakáty ovlivnily děj. (vimanzen)
  • V 9. epizodě 1. série s názvem "Random Shoes" ve chvíli, kdy Gwen (Eve Myles) navštěvuje videopůjčovnu, běží právě v tamní televizi první díl BBC dokumentu Putování s dinosaury (od r. 1999) "New Blood". (MsUtahraptor)

Doctor Who se objeví v novém seriálu

Doctor Who se objeví v novém seriálu

26.09.2016

Jak možná víte, Doctor Who cestuje časem už od 60. let. Televizní legenda se zatím dočkala dvanácti inkarnací a došlo i na několik spin-offů, zejména drsný Torchwood a rodinná Dobrodružství Sarah… (více)