Iron Man

• Česko Železný muž (více)
všechny plakáty

V tajemném koutu Číny leží dlouho pohřbené město, místo konečného odpočinku kruté dynastie. Je to místo nevyslovitelného zla, jehož temná tajemství měla být časem zapomenuta. Nyní jsou ale znovu odkrývána. Pečeť vězení je rozlomena. Sněhová bouře, Vichr, Požár a Zemětřesení – kvarteto démonických živlů je vypuštěno na svět. Jejich cílem je sesbírat pět kouzelných prstenů, které znovu vzkřísí jejich hrozivého pána k moci. Jen jediná osoba má sílu se jim postavit - IRON MAN. Z vrcholků čínských hor až do hlubin Atlantického oceánu, do srdce aktivní sopky, bude Tony Stark ve svém speciálním brnění, pronásledovat tyto ďábelské bytosti. Bude ale Tonyho super vysoce technologické vybavení stačit k vítězství? Osud, ale nejde obelstít, den Mandarína se blíží... (oficiální text distributora)

karlik4801

Takhle chudý animovaný film si Iron Man rozhodně nezaslouží. Animace je vážně špatná a nezáživná. I příběh se mi nikterak zvlášť nelíbil. Není v tom žádná osobitost postav a celé se to odvíjí moc pomalu, až jsem se u toho začínal nudit. Akce tak 50/50, jen mě štve kdy byl poprvé Iron Man vidět. Plus je to, že zde byla zakomponována postava Mandarina. ()

Tom_Lachtan

Tak takhle by to nešlo pánové, scénář má v sobě víc logických děr, než-li první spojenecký voják, který se vylodil v Normandii a Tony má charisma asociálního prvoka na dovolené. Kéž by ale děj by jediná věc, která mě na tomhle muži zakutém v oceli štvala, má totiž jednu věc, kterou na animácích z hloubi mé modré duše nenávidím - cpaní počítačově generovaných 3D modelů tam, kde je všechno ostatní 2D a vypadá zcela jinak, je to prostě hnus, naprostej hnus, díky kterému jsem měl úpornou touhu přeskakovat všechny akční scény (ve 3D jsou modelovány Tonyho obleky i jeho protivníci). Podprůměr, který nedokázal využít možnosti takto pozměněného originu, který stejně žádným originem není, scénář totiž musel psát nějaký lumík na antidepresivech, bohužel. ()

SaNcHeZ_cz

Bohužel, nemohu jinak. Snímek plný chyb ať již charakteru narativního, samotné animace a dokonce i takové základní věci jakou je kontinuita. Jsem fanouškem Iron Mana a bohužel mě opravdu mrzí vidět jej v tak mrzkém, nezábavném a bezkrevném originu, který nejen že v laciné animaci utápí samotného muže v ocelové zbroji, dokáže stáhnout ke dnu i jeho největšího nepřítele. Když pak přijde ještě skrz naskrz naivní tečka, člověk snad i začne litovat těch 83 minut. ()

Kadas97

Na DVD bolo napísané Ironman a hovorím si, že doženiem ďalší komiksový rest a ľaľa ho celé animované a nijaký Downey Jr., tak som si povedal tu niečo nehrá ale dopozeral som to. Sklamaný som nebol len mi celý film prišiel príliš azioidný. Mám síce stále nepozretého origoš Ironmana, ale to doženiem a toto má odo mňa 5 z 10. ()

T2

Táto rozprávka Iron Man slúži skôr ako návnada na hraný film a práve z ponúknutého príbehu sú niektoré veci použité aj priamo vo filme v trošku pozmenenom znení. Ak by sa použil celí príbeh aj pre hraný film, bol by to nezáživný klon podobný napríklad s takou Múmiou: Hrob dračieho cisára, takže by to bola taká príbehová Čínska traškarica bez troška originality. Graficky to ujde, aj keď sa o nič preborné nekoná, príbeh je klasická hrdinská záchrana sveta pred zlom, bez rozvitejšieho deju, kde by sa udialo niečo čo mohlo ohúriť. Priemer čo nič preborné nepriniesol. /55%/ ()

• Film byl natočen an motivy komiksu společnosti Marvel Comics „Universe Iron Man“, který napsal Stan Lee a ilustroval Larry Lieber. (Terva)