Reklama

Reklama

Nové trable staré Christine

(seriál)
  • USA The New Adventures of Old Christine
USA, (2006–2010), 30 h 49 min (Minutáž: 20–28 min)

Tvůrci:

Kari Lizer

Režie:

Andy Ackerman

Hudba:

Matter Music

Hrají:

Julia Louis-Dreyfus, Clark Gregg, Hamish Linklater, Trevor Gagnon, Emily Rutherfurd, Tricia O'Kelley, Alex Kapp, Michaela Watkins, Andy Richter (více)
(další profese)

Série(5) / Epizody(88)

Obsahy(1)

Komediální sitcom o absurdních situacích, které vznikají kolem ústřední dvojice (trojice) Richard - Christine. Z Christine se stává "stará/bývalá" Christine v okamžiku, kdy si její bývalý manžel Richard najde mladší a hezčí "novou" Christine. "Stará" Christine se s tím vzhledem ke své ztřeštěné povaze nevyrovnává lehce a nepomáhá jí v tom ani nový vztah. Ačkoli se snaží s každým dobře vycházet, život jí komplikují nejen nafoukané matky spolužáků jejich syna Ritchieho, které si z ní a její rodiny neustále utahují, ale především neujasněný vztah k bývalému manželovi. (haasha)

(více)

Recenze (40)

kareen 

všechny recenze uživatele

Christine je asi tak čtyřicetiletá ženská, která je sebestředná, nepořádná, líná, prolhaná, pokrytecká, ne moc vzdělaná, zlomyslná a spousta dalších, ne moc lichotivých -ová. A mě moc baví. Stejně jako její sympatický bratr, exmanžel, který je vždy po ruce, exmanželova nová mladá naivní přítelkyně, Christiina rázná černá kamarádka (jak vždy Christine neprozřetelně ujede) Barbie a plejáda různorodých nápadníků, kteří se seriálem mihnou, než se objeví ten pravý. Dokonce i malý syn, který je natolik roztomilý a má jen minimum času na to, aby mi začal jít na nervy. Taková milá, nenáročná oddechovka. ()

BoPo 

všechny recenze uživatele

Rodina. Najklasickejšie seriálové prostredie. Cosby Show, Ženatý se závazky, Krok za krokem,...a jednoznačný vrchol tohto odvetvia Raymonda má každý rád. Tento seriál určite nemá ambíciu bojovať v 5* lige. Doplnkový seriál, ktorý si radi pustíte k jedlu. Od polovice druhej série sa kvalita dielov posunula smerom hore. Christine je narodená s talentom strápňovať seba alebo svojich najbližších, je "hodná" na ľudí, rada sa necháva uspávať vínom či sirupom od kašlu, neupratuje, ukáže prsa za malú limču, rada sexuje s chlapom s nadváhou, proste super máma, exmanželka, sestra, milenka a spríjemňovačka chálovania. ()

Reklama

Flaxik odpad!

všechny recenze uživatele

Och ne. Příště si raději pustím dokument o rozmnožování vychuchola povolžského. Bude určitě záživnější, než řešení pseudoproblémů jedné vyzobané slunečnice, která neví co chce, ale nedá pokoj, dokud to nedostane. Lobotomická záležitost pro zoufalé hlodavce. Nemyslím tím vychuchola, to je hmyzožravec. Třeba pišťucha, nebo kapybara, ty to ocení. Ale spíš se na to vycení. S těmi hlodáky to je pro ně hračka. Ne jako u vychuchola, ten moc cenit nemůže. Nemluvě o hrabáči takaru, ten nezacení, ani kdyby se posral. Zase má ale luxusně dlouhý jazýček, třeba by to Christine ocenila. Spíš ale bude jenom cenit svůj peroxidovaný chrup, protože nic jiného neumí, kromě skuhrání, jak neví, co se svým životem. Přijde vám ten komentář o ničem? No tak to je u správného seriálu. ()

kingik 

všechny recenze uživatele

S tímhle sitcomem se dají strávit příští televizní dny. Je zahlcený postavami ve kterých nějakou dobu bude novému divákovi trvat než se v nich zorientuje. A stejně tak je plný břitkých dialogů s celou řadou absurdních situací, které pobaví. Neříkám, že nějak třeskutě a občas v divákovi může evokovat situace z reálného prostředí. Vše je pojato ztřeštěnou formou, kdy nějaká extra zápletka nehrozí a když už je k mání, tak se na ní nabalují situační gagy. Obsazení působí při zběžném přeměření svěže a neokoukaně . Kontrast "staré" a "nové" Christiny v podání Julia Louis- Dreyfus & Emily Rutheford je velmi dobře zvolený a obě jeho představitelky tlačí své herecké výkony do příjemného groteskního vyznění. Předtočený smích, který pořád kazí zážitek tím, že ve zvýšené a téměř nepřerušované frekvenci upozornuje kde se smát, už jaksi k sitcomu patří, ale mohlo by se to už odbourat. Divák si přece vybere, co je mu směšné a vtipné a smát se na místech, kde opravdu není žádný gag, je vážně přehnané. V těch postavách je na první epizody opravdu výstavní gulášek, ale samozřejmě postupem času se to mění k lepšímu. Všiml jsem si, že tenhle sitcom sympaticky rezignuje na silnější pozitivní vyznění a v oblibě má ironické komentování vzniklých situací. Doufám, že mu to vydrží i nadále. Ponechávám si v hodnocení určitou rezervu, protože ještě spousta epizod je přede mnou a není vyloučeno, že se kvalitativně může zhoršit nebo naopak ještě zlepšit. Příkláním se k tomu, že se jedná o jeden z těch lepších sitcomů, který je k vidění o víkendových dopolednech v televizi. Mé hodnocení: 60% ()

Palvinie 

všechny recenze uživatele

"Jednou jsem se bál, že se se mnou chce holka rozejít, tak jsem jí jednoduše nezvedal telefon." - "Jak dlouho?" - "Pořád jsme spolu..." Mladší bráchové jsou prostě super, Matthew obzvláště (je to prostě slaďouš). Ze začátku se zdá tahle seriálová komedie poměrně slaboduchá, ale po pomalém rozjezdu to nabere slušné obrátky. Stojí to za zhlédnutí. ()

Galerie (87)

Reklama

Reklama