Režisér a scénárista Frank Darabont, známý především filmovým zpracováním románů Stephena Kinga Vykoupení z věznice Shawshank a Zelená míle divákům nyní představí další zpracování povídky Mistra hororů. Výtvarník David Drayton (Thomas Jane) se společně se svým synem Billym (Nathan Gamble) a nepříjemným sousedem Nortonem (Andre Braugher) ráno po neobvykle silné bouři vydávají do nedalekého městečka nakoupit zásoby. Krátce po jejich příjezdu supermarket obklopí hustá a tajuplná mlha, která, jak se zdá, v sobě ukrývá cosi vražedného a děsivého… Ještě větší zlo se ale ukrývá v duších obyčejných lidí, kteří jsou postaveni tváří v tvář zoufalé situaci. Hrůza se pozvolna ale jistě prodírá na povrch... (oficiální text distributora)

CharlitoCZ

Velmi milé překvapení, ač děj na papíře působí trošku ohraně a nudně, tak tomu tak vůbec nebylo. Zaujala mě i psychologická stránka, praštěná věřící, právník, tlouštík z krámu.. Největší úžas však vyvolal konec, za který bych skoro i přidal ještě jednu hvězdu... a já ji přecijen přidám. ()

silencewater

Libylo se mi velmi sline znepokojujici ztvarneni stisnene atmosfery . sci-fi dobre, jako horor to taky fungovalo . Divim se z meho pohledu nizkmu hodnoceni ostatnich. ()

entokr

Mlha 2007 je směsicí různých fantaskních žánrů, což se ale neprojevuje od samého začátku tohoto filmu. Začátek filmu v nás navodí sice poněkud únavnou pomalu se plížící nudu, neboť jak se film ze začátku odvíjí, působí spíše jako béčkový snímek, který nás nemá čím překvapit natož nadchnout. To byl ale lišácký úmysl režiséra. Asi od poloviny filmu se z nudné stereotypní návštěvy supermarketu stane nevšední podívaná, která rozhodně bez váhání probudí v divákovi nový zájem o děj. Třešničkou na dortu je pak lehce ironizující konec, jež nebudu prozrazovat. Podívejte se sami. ()

olly32

Film,v ktorom vôbec nejde o béčkové digi-príšerky,ale o to ako sa ľudia dokážu zachovať vo vyhrotených situaciach. skutočná dráma sa odohráva v každom z protagonistov, čo tvorí z The MIst psycho-mysterioznu drámu plú narážok na súčasné dianie vo svete(experimenty) a kontrastov hlavných postáv(tá veriaca žena ma už yačínala pekne štvať :) zaklincovanú neskutočným záverom a dychberúcou Ishamovou hudbou. ()

Mrliš

Na začátek musím uznat, že se mi film líbil. Ale uvítal bych kratší stopáž, děj byl zbytečně moc roztahaný. Závěr byl povedený. ()

Mimi28

Hmla je pre mna srdcova zalezitost,ja milujem Kinga a ked sa jeho knihy chopi niekto zrucny vznikne z toho uplna bomba. Atmosfera famozna,co dokaze s ludmi urobit nutena izolacia,strach a pud sebazachovy,priserky by ani nemuseli byt ved oni by si vystacili uplne sami. &Koniec zaklincoval uplne,uplna mnamka ()

panter666

Popravdě bych tomuhle filmu dal tak maximálně tři hvězdičky, ale díky zcela neočekávanému konci a celkem dobré atmosféře musím dát čtyři. ()

xase

Než shlédnete tento film, tak doporučuji přečíst knížku Mlha v originále od Kinga. Film se drží knižní předlohy, teda až na ten konec. Jinak perfektní zpracování režiséra. Film je o tom, co se stane, když si budou lidé zahrávat s červí dírou a otevírat jiné prostory a dimenze, co si vpustíme do našeho světa. dávám 80%. ()

Gattolino

Strhující, děsivé, gradující, perfektně zahrané. Nejděsivější je po obludách, jejich záhadném vniknutí do našeho světa a posléze pronikání do supermarketu, také úchylná fanatička, jejíž zastřelení je úlevou. Děsivé je na ní zejména to, že nachází posluchače, že ji všichni hned od začátku nevyfakují. Ale neúnavnost a drzost těchto duševně chorých šmejdů má své záhadné, nesporně temné zdroje energií, s Bohem to souvisí opravdu asi jako lejno se slavnostním pohoštěním. Obludy v přiměřených náznacích jsou vzorné, zejména ta finální vysoká jako mnohapatrový dům, ale stále napůl neviditelná díky mlze. Škoda ukvapenosti prchající skupinky (tedy asi ne filmová - korunuje děsivost celého snímku), ale logická a lidská. Kdyby počkali a nenechali se unést, což by možná asi udělal kdokoliv jiný, dočkali by se záchrany. Možná i pokus o přetankování trochy paliva z některého opuštěného vozidla pod hrozbou ataku obludy z mlhy by stál za určité riziko, než hromadná sebevražda, která se vrátit nedá. Prý jsou ale natočeny dvě verze závěru. Zajímala by mne také Carpenterova původní verze, bude zase mít své osobní kvality. ()

Devoon

Zaujímavé pojatie témy. Od filmu, čo je zadaný ako horor, si nikdy nesľubujem veľa, pri vplyve dnešných béčkovích pokusov. No aj tak ma to zaujalo, ten film mal niečo do seba. Je tam krásne ukázané, čo všetko je človek schopný spraviť v situáciach, ktoré sa zdajú byť neriešiteľné. I s poukázaním, čomu všetkému sú ľudia schopný veriť. (Tá tetka vážne liezla na nervy, to sa musí uznať) No aj cez to všetko sa dostaneme až na srdcervúci záver, ktorý je v podstate tou najhoršou a najkrutejšou časťou filmu. Veľmi podarený film! ()

Šíma2

Náramná žánrovka, která mě dokonale spolkla. Bál jsem se, jako malý kluk. Na závěr autor (nejspíš předlohy, tedy Stephen King) předvedl ten nejsprostší sociální stereotyp, jaký může americký protestant mít o ateistovi. Hlavní hrdina, který se celou dobu chová statečně (jenom jaksi nevěří na pánbíčka a na Ježíška) a snaží se s nejlepší vůlí zlepšit situaci svoji a svého syna ... nebudu spojlovat, podívejte se sami, stojí to celkem za to. ()

Drachen

Naprosto skvělý film. Od začátku do konce jsem ho hltal plnými doušky, co doušky, přímo litry. A s klidem a rukou na srdci můžu říct, že mě tento skvost naprosto vyděsil. A to hlavně tím, čeho všeho je člověk schopen činit na kraji zoufalství a strachu. Jednoznačně jeden z nejlepší hororů, jaký jsem kdy viděl. ()

TONYNKO

SPOILERY !Ako ja mám pocit že si tu z nás všetci tvorcovia robia velkú prdel. Celý film sa odohráva v jednom supermarkete čo by nebolo najhoršie. Lenže jedej hrabe, druhý verí, tretí neverí a teraz 2 hodiny meditujeme alebo bojujeme s muchami. Tie psobia nie béčkovo ale céčkovo. Darabont horoy vie, napr. mám rozpozeraný Walking Dead to je televízny seriál a zombíci posobia 100-krát lepšie ako muchy v celovečernom filme. Bože moj a má to 75 % ? Kvoli záveru. Kdo by bol preboha schopný takto streliť svojho syna ? A to vám vážne nebolo jansé že v momente ked vystúpi z auta príde záchrana ? Mne teda ano a smial som sa tomu akurát tak aké to je naivné. Toto som od Darabonta nečakal. Jedna hviezda za hudbu v závere tá je fakt špičková, druhú za odbachnutie tej fanatičky čo bolo tiež špičkové a tretiu za to že miestami som sa pobavil debilitou a že prvá štvrťka je docela zaujímava. 5/10 ()

beaverkiller

No zas taková sláva to neni. Prostě průměrný béčko, o příšerách z jiný dimenze. Akorát konec neobvyklý. Každý tu vychvaluje Darabonta, ale přitom to neni bůh ví jak propracované dílo, viz. dialogy. ()

baruslan

Pro mě absolutní nuda...v půlce filmu, kdy se pořád skoro nic nedělo, jsem film přetočila, abych viděla aspoň nějaké "příšery". Ale zklamalo mě to....Příšerky překombinované, ošklivě zpracované...Hlavní hrdina nic moc, atmosféra nic moc...prostě na to, že to je podle Kingovy předlohy (kterou jsem tedy zrovna výjimečně ještě nečetla) a natočil to Darabont, tak za mě jedna * s odřenýma ušima. ()

SpeedShot

Až na ten stupidní konec, když z pro mě neznámeho důvodu postřílí všechny v autě a pro něj nezbyde kulka, relativně dobrý film. ()

veronikajel

Ve filmu se dosti setkáváme s charakteristikou postav, než s úplným popsáním ,,monstra".Ale zábané. A samozřejmě zde již několikrát zmiňovaný fascinujíci závěr. ()

Maktoko

snímok začal celkom zaujímavo, ale keď sa zjavila prvá " chobotnica " tak som si vravel že čo je to za desiatotriedny plátok, ale nakoniec zvyšok filmu to vytiahol na **** . Príbeh je fajn, páči sa mi myšlienka okolitých dimenzií, škoda toho konca, čakal som nejake vysvetlenie, podrobnejšie, ale aj tak to stojí za zhliadnutie. špecialne efeltky niesu silnou stránkou , tak či onak je to film s dobrý nápadom. ()

Godzilla -1.0 dostane i černobílou verzi

Godzilla -1.0 dostane i černobílou verzi