Neznámý signál

• USA The Signal (více)
všechny plakáty

Na dveře klepe nový rok a městečko Terminus se pomalu začíná utápět v chaosu, zmatku a anarchii. Všechny možné komunikační kanály se hroutí a z obrazovek televizí, monitorů počítačů a displejů mobilních telefonů začínají proudit do světa podivné obrazy a zvuky. A společně s nezvyklým signálem se všech obyvatel Terminu začíná chápat děsivý amok přerůstající v nelidské vražedné běsnění. Mladá žena Maya původně ničemu kolem nevěnovala pozornost, ale když si uvědomí, že má v zádech dav maniaků včetně vlastního manžela, začíná chápat, že musí něco udělat. A stejně tak její zachránce Ben. Jenže otázka zní, jak v této situaci postupovat. Jistě, nejlepší by bylo zničit zdroj signálu, ale to se mnohem snáze řekne, než udělá. A buďte si jistí, že režiséři David Bruckner, Dan Bush a Jacob Gentry, kteří natočili tento pozoruhodný sci-fi horor společně jako kooperační experiment a rozdělili jej do tří navazujících, přesto zcela odlišných částí, to svým hrdinům rozhodně neusnadní. Paranoia se začíná plížit ulicemi a smrt je nadosah ruky. (oficiální text distributora)

2-Xtreme

Zaujímavý a dosť divný film. Je rozdelený na akési tri časti a v každej sledujeme jednu postavu a dej okolo nej. Smutné je, že každú túto časť točil iný režisér a tak aj kvality jednotlivých segmentov sú rôzne. Zatial čo sa v prvej polhodinke film uberá výhradne skvelou katastroficou atmosférou, druhá čast je čistá horror-comedy a posledná polhodinka film zabrzdila a pokazila celkový dejom z filmu. Vymyslené to bolo fajn, gore sa mi páčilo a čierny humor bol zábavný, ale posledných 10 minút ubralo filmu dosť vela... škoda toho. Ale na 70% to je určite. ()

petero

„Sama so slúchadlami na hlave, obchádzam mŕtvoly na chodbe.“ si môže pospevovať hlavná hrdinka. Zaujímavé na tomto snímku je to že nám podáva viacmenej pohľad zo strany zasiahnutých ľudí ktorých signál mení v agresívne beštie, pritom logicky uvažujúce, len zaslepené vlastným vysvetlením toho čo vidia. Film s myšlienkou ukazuje čo by sa asi stalo keby ľudia na svete nedokázali ovládnuť svoju agresiu. ()

jenik71

A tohle mělo znamenat co ? Něco tak stupidního se může zrodit jen v psychicky narušeném mozku. Snažil jsem se to nějak pochopit, ale bohužel - nemám vůbec tušení, co tímhle mělo být vlastně řečeno. Opravdu na téhle totální slátanině museli pracovat rovnou 3 režiséři ? Vždyť to vypadá jako nepovedený film zfetovaného studenta FAMU ! ()

honajz2

Zpočátku jsem si myslel, že mi bude vadit jenom ta otřesná rozklepaná kamera a že ten hodně zajímavý námět se tak moc rozjede, že vše zachrání, takže to nakonec nebude tak špatné. Eh... no... kéž by. Ono ne že by se to začalo zlepšovat, to vůbec, on se totiž stal pravý opak - začátek byl z celého filmu asi nejlepší. Tam ten námět totiž skutečně měl ještě velký potenciál, ale čím déle to trvalo, tím víc ten potenciál a můj zájem o jeho vedení nejen že rapidně upadal, on se dokonce i pohřbíval stále hlouběji, dokud se v závěru nerozpustil v samotném jádru Země. Jako sorry, ale co to jako bylo? Já chápu, že se na tom podíleli tři (tehdy) začínající režiséři a každý natočil svoji část, takže se nějaké mírné nesourodosti daly čekat, jenže tohle bylo tak moc nesourodé a tak moc se rozpadající, až se mi nechtělo věřit, s jakou naprostou laxností je to natočené. Nejen že se to nesnaží cokoli vysvětlit či naznačit, ono se to vlastně ani nesnaží o jakýkoli děj! Všechny postavy jsou navíc extrémně nesympatické a když je každá "nakažená" tím signálem, tak už absolutně nemá smysl komukoli fandit či si o něj jen zajímat, kamera je stále stejně strašná a každou snahu o atmosféru úspěšně ničí a když se z toho stane v druhé třetině komedie, je to pak celé už jenom trapné, křečovité a pro mě stále více nesnesitelné. Až jsem měl problém to pak dokoukat. A popravdě trochu lituji, že jsem to i udělal, protože takhle bych to viděl aspoň na hodně slabé dvě hvězdy za nápad a zajímavý začátek, ale nonsensových posledních pár vteřin té kravině už úplně nasadilo korunu. Tohle se prostě hodně nepovedlo. Lepší 1* ()

zolo23

V prvom rade musím povedať, že keď chcú traja režiséri niečo natočiť, mali by si pred tým sadnúť na kávu a dohodnúť sa "AKO" to vlastne urobíme. Pretože nieje možné, aby som sa prvú tretinu docela slušne bál, druhú som sa smial a nad tretou už aj "plakal". Keď mali "rejžovia" takýto zámer tak sa im ospravedlňujem. Ono námet bol výborný, ale bohužial celé to bolo také CHAOTICKÉ. ()