Zkušený newyorský policista Cristofuoro (Russell Crowe – Gladiátor, L.A.:Přísně tajné) chce dokázat, že čerstvě propuštěný mladík Erik (Jon Foster – Terminátor 3:Vzpoura strojů) je vrah. Že zabil své rodiče schválně, a ne pod vlivem prášků, jak tvrdil soudu. Aby svou teorii poručík potvrdil, začne Erika sledovat. Situaci ještě zkomplikuje krásná Lori, kterou vzrušuje blízkost trestaného násilníka. Je Erik jen nevinnou obětí policistovy fantazie nebo nebezpečným masovým vrahem, který dříve nebo později zaútočí? (oficiální text distributora)

chelseaman22 odpad!

Odcházím a vím, že byl to dobrý svět. A však vím, že nevrátím se hned. Na hrob si nechám nápis dát, že se mi chtělo hrozně spát...Aneb i takhle poeticky by se dala shrnout tahle katastrofa, jež nasměřovala mé kroky k lednici pro půl litr budějovického! Rozbor tohoto přenechám expertům, ale musím ocenit metráž, zkrátila mé utrpení! odpad! ()

Erik7595

Veľká škoda, že jediný pozitívny prvok, nachádzajúci sa v tomto filme - a tým je postava policajtu Cristofuoro-a - nemá viac priestoru a nie je nijako charakterovo rozvinutý, priestor k zaujímavej dejovej línií o jeho postave sa tu priam pýtal. Namiesto toho tu priestor dostávajú dve mladé tváre, ktoré ma absolútne nezaujímali. Netuším, čo Russella presvedčilo k tomu, aby sa zúčastnil tohoto filmu (možno ide podobne ako u Man with the Iron Fist o kamarádsku výpomoc režisérovi Johnovi Polsonovi, s ktorým sa Russell stretol počas natáčania filmu The Sum of Us). Každopádne sa z filmu vykľula maximálna nuda, nezaujímavá vo všetkých stránkach. Maximálne zabudnuteľný film, slabý ako desaťkrát luhovaný čaj. Dve hviezdy dávam len za Russella. Slabých 40% ()

jondoe

Film ma velmi zvlastnu atmosferu, ktora udrzi divaka aj napriek znacnej nude pri obrazovke. Postavy maju potencial, ale ani jedna ma nestrhla takz mi bolo v podastate jedno co sa s nimy bude diat. Dopozeral som to z nie velkym zaujmom a samotny zaver mi nic zasadne nepovedal a osud a samovrazda mladeho dievcata zostala u mna nepochopena a nelogicka. Najlepsiu postavu si sice zahral Russell Crowe a tak trosku som cakal, ze film posunie aspon on o nieco vyssie, ale ani to sa nestalo a jeho ucast na tomto filme tak isto zostava pre mne zahadou. Filmu by asi pomohlo lepsie spracovanie. Pozret sa na to sice da, ale ak budete cakat nieco solidne, tak asi zostanete sklamany. Slabe dve hviezdicky. ()

Caminzind

Jako samotný tento film, nenápadně, decentně a nenuceně chovají se postavy i příběhy v něm. Jsou zde propojeny tři hlavní postavy s vlastními motivy, démony a tragikou jejich osudů. Povahy působí věrohodně a herecké výkony přirozeně. Crowe, který se blíží do středních let, zde coby policista ve výslužbě s knírkem a menším panděrem vykazuje solidní herecký potenciál pro podobné role. Takový nostalgický Columbo, ikdyž ne až tak prozíravý. Už fakt, že jde o pomalejší psychologické drama o vrahovi, které nesklouzává k nějakému akčnímu thrilleru, a přesto si po celou dobu zachovává značnou míru napětí, je snad důkazem, že je něco správně. A k tomu taková příjemná intimita mezi vámi čtyřmi. A vůbec nevadilo, že pro mě zde byly dva důležité momenty jasně předvídatelné, asi jen uvažuji podobně jako pan scénarista. 78% ()

Wormboy

Na tomto mimoriadne nenapadnom filme je zaujimava predovsetkym jeho velmi zvlastna atmosfera, ktora divaka sprevadza pocas celeho snimku. Namet je v poriadku, avsak spracovanie je az prilis televizne a na filme to veru poriadne vidiet. Crowe je v pohode, ale nic extra, rovnako ako vsetko ostatne...a teda nic nezabudnutelne sa nekona.2,5/5* ()

• Russell Crowe stihl natočit všechny své scény ve filmy za pouhých 9 dnů. (Baffer)