Cyklistický pretekár Ryder (Dolph Lundgren) sa nemôže zmieriť so smrťou svojho najlepšieho priateľa. Jedného dňa však Ryder zistí, že jeho priateľ nezomrel, ale že bol zavraždený miestnym podnikateľom Renom (Matthew Tompkins), ktorému stál v ceste. Ten chcel postaviť kasino na území indiánskej rezervácie. Na svojej misii spravodlivosti sa Ryder postaví proti Renovi a jeho mužom. (oficiální text distributora)

Acrobat odpad!

V zufalo posobiacom americkom mestecku , kde nefunguju ziadne pravidla ako ich poznate zo sveta okolo seba sa podla Pisma zjavi biely anjel pomsty. Ako ju vymysli a zosnova je jasne uz z reziserskeho postu a cely tradicny cas ste svedkom hluposti v spomalovani, dialogu, herectva, deja, pribehu a postav. Netusim co vedie take tupe bytosti ako Dolpha k toceniu sebaprezentacnych odpadov a jedinym plusom pre umoreneho divaka je to, ze Dolph nevisi nahy niekde zo stropu alebo ho mlatia. Deravejsi scenar z americkeho zapadakova by jeden hladal a filmova katastrofa v sepiovom odtieni je tocena nepochopenym sposobom. (Videne 13.10.2020, Dajto archiv) ()

bruceman7

Variace na Walking Tall v podání Lundgrena, to vše na motivy seagalovek. Nebejt ne moc příjemného natáčecího materiálu (snad filtru, jak píšou ostatní, já se v tom moc nevyznám), klišoidního pánbíčkaření a neobjasněných spojitostí příběhu (vlastně se o Dolphovi a jeho mrtvém kámošovi nic nedozvíme, stejně tak nic o spojitosti mezi Dolphem a gangem motorkářů), dal bych průměr. Každopádně, co je to za stupidnídní kecy v textu distributora? Takže někde střídmě pod průměrem. 4/10 ()

Maty85

Vynikající drsnej filmek připomínající "Zákon ulice" od Segala. Bezejmený hrdina se příjíždí pomstít, nemilosrdně a bez jakýkoliv emocí zlikviduje každýho kdo se mu připlete do cesty. Jeden z nejlepších filmů Lundgrena za poslední léta. Tadle role drsňáka mu padne jako ulitá a měl by u ní i nadále zůstat a vytvořit ještě více filmů tohoto typu.Zasloužený *** ()

sedm.1

Když jsem u Inkvizitora pěl ódy na to, že když si svůj film Dolph sám zrežíruje, tak to nemůže dopadnout špatně, že jen on sám ví, co přesně potřebuje a jak toho využít, ještě jsem netušil, jak moc se pletu, neboť hned ve svém dalším režijním počinu zavedl sám sebe do takových sraček a především ze sebe udělal takovýho nezáživnýho mažňáka, že se mi tomu nechtělo ani věřit. Krvavá pomsta je jednoduše špatný film po všech stránkách. Je doslova neštěstí pozorovat hodinu a půl bijce, který si jen tak na motorce přijede do nějaké zaplivané díry sjednat zákon a pořádek, nasadí si směšný brejličky, přečte nějaký úryvek z bible a pak všechny pitomoučce a naivně pomlátí. Bohužel, veškeré akční scény jsou natočeny ale tak, aby se u nich Dolfík asi moc nezadýchal, zkrátka něčí ruka, záběr na jeho nabroušený ksicht, něčí noha, záběr na padouchův zkřivený ksicht a pád k zemi, hotovo, odchod na kávu. Hrůza hrůzoucí. Akční hrdinové minulého století zkrátka asi už na full contact souboje skutečně nestačí, rezignovali na ukázku svých předností a umění a raději se jednoduše schovávají za toto primitivní a hloupé zpracování akce, kde není nic vidět, vypadá to úplně na hovno, ale to je jedno, hlavně že se tam vůbec něco míhá a je jim přitom především vidět do jejich kdysi profláklejších, ovšem neúprostným časem zdecimovaných, ksichtů. Směšné a smutné zároveň. Co se týče zápletky a dialogů, opět je to celé na úrovni odpadu a opět jsem jen zvedal oči vsloup, co vše dokážou přítomní aktéři vypustit z úst a nestydět se za to, ba naopak, nechat si za to i zaplatit. Navíc vesměs všichni přítomní herci jsou fakt dost nesympatičtí a záporáci k tomu nudní a hloupí. Mě se zkrátka v tomto případě neohrozitelný, nemilosrdný a nekompromisní Dolph ani malinko nezamlouval, jeho drsnost mi přišla hodně vyměklá, naivní a nudná, ostatně stejně jako celý tento jeho pitomoučký snímeček. ()

MickeyStuma

Dolph Lundgren a další jeho akční thriller, tentokrát používající námět sedm let starého remakového počinu Sylvestra Stallona 'Sejměte Cartera' (2000). Indiánská rezervace jako centrum dění nebyla pro změnu špatná volba. Hlavní postava Ryder s tváří právě Dolpha Lundgren svou jízdou na motorce připomíná i jiného hrdinu, a tím není nikdo jiný, než Reno Raines z televizního seriálu 'Odpadlík' (1992-97). Stejně jako on přijede, zjistí nekalosti, sjedná pořádek a zase odjede. Ryder však také navíc všude kudy chodí jako kazatel trousí úryvky z bible. nakonec to už prozrazuje originální název snímku který v českém překladu zní jako 'Misionář'. No, nejrůznějších inspirovaných motivů zdá se být tady více než by si kdo všiml. Dolph Lundgren stojí také nejen za scénářem, ale opět se posadil na režijní stoličku. Už počtvrté. A výsledkem je vcelku solidní film, kupodivu však bez výrazných akčních scén. To však neznamená, že tu nejsou ani scény vyloženě brutální. Místy se samozřejmě najdou i nějaká ta hluchá místa, což je škoda, a divákovi znajícího výše zmíněného Cartera, se od samého začátku bude celý příběh zdát každou minutou ve všem předvídatelný. Dolph celý koncept pojal v moderním westernovém kabátě, opět se známými motivy. Tichý silný hrdina, posmívající se darebáci, vystrašení a bezmocní vesničané. Jen místo typických Mexičanů jsou použiti indiáni. Natáčení snímku údajně stálo kolem 4 milionů dolarů a jen z prodeje DVD přinesl zisk 20 milionů. Pro nás další akční thriller bez bázně a hany, pro Dolpha vcelku úspěšný počin. ()

• Kromě ztvárnění hlavní role Dolph Lungren film režíroval a je také autorem scénáře. (Terva)
  • Film sa premietal aj na filmovom festivale AFI v Dallase v roku 2008. (m.a.t.o.)