Skins

Velká Británie, (2007–2013), 51 h 18 min (Minutáž: 44–60 min)

Marqta

Takže první dvě série jsou divoké, drsné a až strašidelně a syrově realistické. A to je na tom právě to hlavní. Donutí vás to přemýšlet o životě, ale taky o naprostých blbostech. Je to taková "emoční dávka" :) za 5 hvězdiček No 3. serie je propadák ( tak možná 2 hvězdičky) ve čtvrté se to trochu zvedá (3*) a 5 a 6. už se zase celkem dají,(4*) ale stejně bych řekla, že na první dvě prostě nemá....Takže moje celkové hodnocení je sice 5 hvězdiček, ale je to především za ty první dvě série, které jsou naprosto bezkonkurenční. ()

Remedy

Co napsat o seriálu, který je ve všech ohledech jiný než jeho "zámořští kolegové" (Dawsonův svět, One Tree Hill, 90210,The O.C....), ale co se týče žánru, je naprosto jedinečný a poněkud drsnějším způsobem otevřený a realistický, což je ale v případě Skins jedině dobře a je to právě ta skutečnost, která dělá ze Skins něco jiného a něco naprosto výjimečného na poli teen-seriálů. Režie je překvapivě na seriál nápaditá, citlivá, pan Harry Enfield (nebo později kdokoli jiný:)) dokáže poměrně přesně a citlivě zobrazit emoce a psychiku jednotlivých postav, veškeré peripetie, do kterých se Sid, Michelle, Tony, Effy, Anwar, Maxxie, Chris, Jal a Cassie dostávají, jsou zobrazeny až neuvěřitelné reálně (ani nebudete věřit, jak moc se v tom sami uvidíte). Perfektně jsou zde zejména zachyceny vztahy mezi rodiči a dětmi, které tu bývají mnohdy kompilovanější než vztahy mezi hlavními hrdiny. Prostřednictvím jednotlivých epizod je divák seznámen postupně se všemi členy "gangu" (hodně velké uvozovky.)), každá epizoda je věnována jedné konkrétní postavě, přičemž se na pozadí odehrávají zdánlivě nesouvisející osudy ostatních, které se ale postupem času prolínají a dávají prostor k dalším "fuck it situacím":)) Nejcennější na celém seriálu je, že ukazuje a zobrazuje věci tak, jak skutečně jsou (nebo je k jejich reálnému zobrazení nejblíže) a nejede po pro mnohé osvědčené linii áála Dawsonův svět (bez komentáře), 90210 (každý s každým, miluju tě, nanávidím tě, přece jen tě miluju, stejně tě nenávidím...), The O.C. (oproti Skins vyloženě trapné) a nakonec se neubráním srovnání i s mým poměrně oblíbeným One Tree Hill, které se ale naštěstí kvalitou ze všech zmíněných Skins nejvíce přibližuje. Hold britská produkce má trochu jiný pohled na život náctiletých, na jejich problémy a na jejich místo v dnešní společnosti. Daleko více než ta americká sází místo patosu a sentimentu na tvrdé zobrazení reality, občas prodchnuté suchým humorem (díky za něj.)). Tvůrci tímhle "kouskem" určují nová pravidla žánru a dokazují, že i již mnohokrát zpracované téma o teenagerech zdaleka není vyčerpané a že prostřednictvím pečlivého a promyšleného vyprávění lze vytvořit dílo, které diváka emocionálně zasáhne a nutí jej si klást spoustu otázek a to je podle mě to nejcennější, čím Skins oplývá. Budu se opakovat, ale každému střízlivému člověku musí po zhlédnutí Skins připadat seriály jako již zmíněné BH, Dawson nebo O.C. neuvěřitelně trapné a hubené chudinky skrz naskrz "provoněné" komercí (netvrdím, že Skins nejsou vůbec komerční, ale v porovnání s ostatními...) a strategií, která je přesně nasměrována na pubertální děcka mezi 10. - 14. rokem. Možná, že je to až moc subjektivní, ale ta "realistická a poněkud ostřejší forma" mi vůbec nedala možnost pochybovat o poselství, které tenhle seriál nese. A že je fuc(k)t velké.)) P.S.: poslední epizoda 2. série je v jedné chvíli příjemně odlehčená :)) a hlavně je to takové finále, které se na poli seriálů jen tak nevidí. Třetí sezónu nehodnotím a nekomentuju. () (méně) (více)

Hild

Zatím viděny pouze dvě série, takže svůj komentář budu po dalších sériích aktualizovat. Nejdříve to ale shrnu jako celek. Výborná záležitost. Teen seriálu je na seriálovém poli hromada, ale žádný nesahá "Skins" ani po kotníky, tady totiž nevedou šestnáctileté děcka životní proslovy jako čtyřicátníci a seriál nezobrazuje žádnou pohádkovou realitu, ale skutečný život dnešní mládeže se vším tím špatným i dobrým. Myslím, že naprosto každý si zde najde postavu, se kterou se ztotožní, nebo přinejmenším někoho, koho osobně zná ve svém okolí. A i když se mi některé situace zdály lehce přehnané až absurdní (nebo, že by to bylo tím, že je pro mě nepředstavitelné, že bych se v podobné situaci mohla ocitnout?), tak zkrátka takhle kvalitní teen seriál se jen tak nevidí. 1. série: Výborný rozjezd, první dva díly fakt perfektní. Pak ale přišly trochu slabší části, kdy jsem se trochu začínala nudit, naštěstí jsem to nevzdala, protože především závěrečné dva díly zvedly celou úroveň seriálu. Ještě musím pochválit výborný britský humor, ačkoliv seriál je především drama, tak i zde se vyskytuje několik vtipných momentů, u kterých jsem se smála někdy víc, než u některých komedii. - 70% ||| 2. série: Tuhle sérii bych ohodnotila slovem "wow". Takhle dobře napsaný seriál jsem už dlouho neviděla. Druhá série obsahuje snad všechno, co může takový teenager zažít a postavy se skvěle a hlavně uvěřitelně vyvíjejí. Tvůrcům palec nahoru za opět poslední dva díly, kde už se seriál stal skutečně silným dramatem. V posledním díle se sice vyskytuje asi nejvíc absurdit za celý seriál, ale je to tady podané takovým způsobem, že jim to zkrátka odpustit musím a celý díl mě i velmi dojal. A ten lehce otevřený konec se mi líbil moc, tahle parta mi bude chybět (proto mám také strach se pustit do třetí série) - 90%. ()

Disk

První série. Geniální záležitost. Už dlouho jsem nebyl tak emocionálně rozložen na molekuly jako u poslední epizody. Nemám slov. Jsem rád, že jsem to nezalomil po prvním díle, to bych se byl připravil o spoustu krásných zážitků. Dramatické scény fungují absolutně dokonale. Těch humorných je sice výrazně méně, ale když na ně došlo, tak jsem se smál hodně nahlas. Herci byli/jsou absolutní sympaťáci. Koho jsem si oblíbil nejvíce? Mikea Baileyho neboli Sida. Nečekal jsem, že se někdy objeví seriál o mladých lidech, který je tak nehorázně upřímný a zároveň pro mě silně návykový. Jdu shánět druhou sérii a věřím, že to bude ještě lepší. I když... dá se vylepšit první série?________Druhá série. Platí prakticky totéž, co o první sérii. Nezbývá mi než před tvůrci smeknout. Byly to báječné chvíle trávit čas s bristolskými hrdiny. Především musím vyzdvihnout herce, kteří hráli naprosto uvěřitelně a byli vůbec neotřelí. Občas to byla pěkná depka, občas jsem se zasmál pěkně nahlas. Koncept jeden díl = jeden hrdina mi naprosto vyhovoval, protože to byla skvělá možnost poznat jednotlivé aktéry mnohem podrobněji. Ovšem jsem přesvědčen, že závěr první série byl mnohem lepší a víc se mi strefil do mé melancholické povahy. Nějaká vada na kráse? Ano, jediný Maxxie se musel o svou kapitolu dělit._______P.S.: Vzhledem k tomu, že v dalších sériích je již jiné herecké obsazení, které mě naprosto nezajímá, tak toto pětihvězdičkové ocenění platí pouze za první a druhou sérii. ()

Kolikokoli

1. SÉRIE (100 %) Nejlepší jsou na tomhle seriálu postavy a už chápu, proč jimi byl RTD "obsessed" . Všichni mají spoustu chyb, jsou to pokrytci, "slepí" k tomu, co se děje kolem nich. Úžasné je, jak je to celé nepředvídatelné. Načnou jednu linku, která zdánlivě nemůže mít jiný konec, než z ní na začátku vyplývá, ale nakonec stejně skončí úplně jinak. Z postav jsou nejlepší Chris, Maxxie a Cassie, ale i ostatní jsou super. Ty charaktery jsou opravdu přivedené k dokonalosti. A to především Tony. To je takovej hnusnej manipulativní hajzl, všechno mu jde, je ve všem dobrej, zpívá, je chytrý a má úspěch u ženských, ale využívá to k ne příliš dobrým věcem. A přesto tu postavu musíme mít "rádi", vzhledem k tomu, jak je napsaná (a zahraná). Je tu Maxxie, nenápadný kluk, který je gay a nemá to moc lehké, protože jeho nej kámoš je muslim. No a jednoho dne si ten muslim řekne, že prostě je muslim a tudíž je pro něj homosexualita špatná, takže je tu další problém, jelikož se nemůže rozhodnout mezi vírou a přátelstvím. Je tu Sid, obyčejný kluk, povaleč, úplný opak "skvělého a úspěšného Tonyho". Jako nerd se moc nechová, ale je tak všemi označován. Celou dobu fantazíruje o holce, kterou nemá šanci dostat, ale nevidí, že o něj stojí jiná holka, kterou ovšem on vůbec "nevidí". Všichni jsou tu strašně "tupí" - nechovají se prvoplánově, jako filmové/seriálové postavy, ale jako lidi. Často svým rozhodnutím všechny překvapí a ještě častěji naštvou. Abych pravdu řekla, tohle je jeden z nejrealistějších seriálů z hlediska charakteru a chování postav, který jsem kdy viděla. Člověk má opravdu pocit, že sleduje skutečné životy skutečných lidí. Nejsou tu šťastné konce, ale ani "tragické". Jsou tu tragické osudy, ale ne TAK tragické, jako v trapných nekonečných seriálech. To se prostě nedá popsat, jak je to realistické. Sice příběhy nebo scény, které se tu odehrávají, jsou v duchu britského humoru občas trošku absurdní (hlavně první díl), tak mají jen doplňovat a podporovat ty úžasné postavy. ▐▐ 2. SÉRIE (85 %) Abych to řekla takhle - ze začátku to bylo hodně zajímavé, ale pak se věci začaly tak nějak kazit. Všechno šlo do kopru a všem postavám se nějakým způsobem podělal život. Vznikla tam taky taková trochu trapná situace, ze které naštěstí docela dobře vybruslili. Pak se ale stala jedna věc, druhá věc, třetí věc... vlastně čtyři věci, které... prostě... tak nějak jsem doufala, že se v tomto seriálu neobjeví (není to zklamání ze scénáristů nebo tak, spíš jsou to věci, které doufáte, že se neobjeví ani ve vašem životě, abych to tak řekla). Stále to bylo kvalitně napsáno, ale ty postavy už nejsou tak reálné, jako v 1. sérii (stejně tak příběhy) a místo nějakých pár měsíců, které od konce 1. série do začátku 2. série uběhlo, se zdá, že postavy jsou o nějakých 5 let starší. Poslední dva díly už jsou prostě v řiti, tak to řeknu. Ano, je to stále kvalitní seriál, to opravdu jo, ale pokračování je asi dobré jen pro lidi, kteří mají rádi sebemrskačství. Je to prostě příliš depresivní, smutné a tak nějak... člověku to prostě až láme srdce. . . Takže rada pro všechny - skončete u 1. série. To úplně stačí. Má to začátek, konec a je to hezké i když se tam taky pár věcí podělá. 1. série je mladá a svěží, takové "jaro", ta druhá je hrozně drsná a tvrdá, jako "zima". Je mi teď pěkně mizerně... () (méně) (více)

• JJ (Ollie Barbieri) je jedinná postava druhé generace, která se objevila ve všech epizodách 2. generace. (GreatestFan)
  • V 1. epizodě 1. série s názvem ''Tony'' má Tony (Nicholas Hoult) na párty bílé ponožky. Když jde ale mokrý po silnici, má je najednou černé. (GreatestFan)