Reklama

Reklama

The Black Donnellys

(seriál)
USA, 2007, 9 h 9 min (Minutáž: 38–44 min)

Hudba:

Mark Isham

Hrají:

Jonathan Tucker, Tom Guiry, Olivia Wilde, Billy Lush, Michael Stahl-David, Kirk Acevedo, Keith Nobbs, Peter Greene, Brian Tarantina, Patrick Brennan (více)
(další profese)

Epizody(13)

Obsahy(1)

Tommy, Jimmy, Kevin a Sean jsou čtyři bratři Donnellyovi, kteří žijí se svou matkou v irské čtvrti v New Yorku. Tihle bratři mají, ať chtějí nebo ne, zločin v krvi a tady nikdo nedá nikomu nic zadarmo. Každý z nich je úplně jiný, a proto budou muset se budou muset jeden na druhého spolehnout a společně se postavit nejen sousednímu italskému gangu, ale také problémům ve vlastní čtvrti i v osobním životě. Rodina nade vše.

Seriál televize NBC z gangsterského prostředí New Yorku od scenaristů oscarového filmu Crash, byl přes své nesporné kvality po čtvrtém díle stažen z vysílání a zbylé díly první série odvysílala NBC pouze online na svém webu. (fidooo)

(více)

Recenze (18)

patushik 

všechny recenze uživatele

Výborný seriál o irských bratrech, který vymejšlej jednu hovadinu za druhou a díky tomu se dostávaj do středu zájmu jak italské mafie, tak i té irské. Jediný co mě občas štvalo byl vztah mezi Jenny a Tommym, který tam moc nepatřil a taky Donnelysovic máma, která byla fakt na ránu:).. Peter Green opět skvělej. ()

Morholt 

všechny recenze uživatele

New York, Irové, Italové. Vzduchem nelétají milionové částky a kšefty nikdo nesjednává v prostředí luxusních vil a restaurací. Spíše jde o stovky dolarů za výpalné či tisícovky z hazardu a bitevním polem jsou postranní uličky a zaplivané bary. O to více je ale celkový obraz syrovější a realističtější. Neprávem opomíjená našlapaná pecka s výborným scénářem a výbornými herci. Už dlouho mě u seriálu tak neštvalo, že se nemůžu těšit na další řadu. 90% ()

Reklama

2-Xtreme 

všechny recenze uživatele

(poznámky) Po Dexterovi je to najlepší seriál, aký spatril svetlo sveta / Možno nie najlepší zárez do mafiánskeho žánru, no s kľudným svedomím to možno porovnávať s vrcholom mafiánskych filmov od Scorseseho, Leoneho či De Palmau / Dokonalý Haggisov scenár a réžia potvrdila jeho status filmového génia / Skvelo zobrazené charaktery hl. postáv a ich zaradenie do deju vytvára príbeh, ktorý počas celého seriálu nemá kedy dovoliť divákovi odtrhnúť oči od obrazovky / Klasické rozpory medzi dvomi mafiánskymi rodinami podané najreálnejšie ako sa dá, ale stále filmovo / Neverím, že zrušenie seriálu po štyroch(!) epizódach je s kostolným poriadkom / Chcem viac! ()

grogodil 

všechny recenze uživatele

Lahôdková, naozaj mňamózna záležitosť. Od prvej do poslednej minútky bez jediného kazu. Paul Haggis napísal pre mňa najlepší mafiansky príbeh aký som kedy videl rozpohybovaný na obrazovke. A o to viac zamrzí, že druhej série sa namlsaný divák už nedočká, keďže seriál z pre mňa nepochopiteľných dôvodov stiahli....Dokeyho so sekerou na nich! :-) ()

Fanucci 

všechny recenze uživatele

Na mafiánský žánr a gangsterky jsem vysazený a bohužel tento seriál mne zklamal. Nemám nic proti tomu, že místo špičky organizovaného zločinu (jako to bylo v Brotherhood nebo Sopranos), sleduje seriál partu idiotů a "nižších kriminálníchž živlů":-). V reálném světě by bratři byli po tom co udělali v prvních 2 epizodách mrtví napětkrát....Vadí mi, když si seriál/film hraje na skutečnost ale reálnost mu přitom uniká (hl. mne zarážela laxnost italské mafie vůči chování pár jedinců, kteří evidentně nebyli vysoko postavení v irském gangu - pokud vůbec byli členy). Štvala mne laciná a hlavně uměle natahovaná milostná zápletka (Tommy a Jenny) a v neposlední řadě výběr herců. Jonathan Tucker se NEHODÍ na roli drsňáka. Kombinace těla alá Schwarzenneger a obličeje 5-letého chlapce působí velmi zvláštně až komicky...70% - bohužel ()

Galerie (17)

Zajímavosti (2)

  • Prostředí baru Donnellyových Firecracker bylo natáčeno ve skutečném baru Shannon Pot na rohu ulice Jackson Ave a Davis St. na Long Islandu v městské části Queens města New York. (Conspi)
  • Alternativní název seriálu zněl The Truth according To Joey Ice Cream. (Conspi)

Reklama

Reklama