Ordinácia v ružovej záhrade

Drama / Romantický / Rodinný
Slovensko, 2007, 50 min

Zuzana Fialová, Jozef Vajda, Tomáš Maštalír, Zdena Studenková, Stanislav Dančiak, František Kovár, Michaela Čobejová, Emília Vášáryová, Zuzana Kronerová (více)

„Na svete je málo miest, kde sa rozhoduje o živote a smrti. Ženy ich dôverne poznajú, muži chodia po špičkách“. Seriál Ordinácia v ružovej záhrade odhaľuje trinástu komnatu medicíny, presnejšie gynekologicko – pôrodnícke oddelenie nemocnice nemenovaného slovenského mesta a súkromnú gynekologickú ambulanciu. Tieto prostredia spája nielen spoločné poslanie, ale aj kolegiálne a priateľské vzťahy hlavných hrdinov. Protagonistami nie sú iba lekári a zdravotné sestry, ale aj ich rodinní príslušníci, partneri, priatelia a hlavne pacientky. Protagonisti seriálu kladú dôraz na psychológiu postáv v autentickom súčasnom „živote“. Seriál dáva príležitosť pre zaujímavé herecké výkony a divák má po čase možnosť spoznať slovenských hercov, mediálne známe tváre, ktoré sa z polohy moderátorov a zabávačov vrátia opäť k tomu, čo tak dokonale ovládajú na divadelných doskách.

Seriál Ordinácia v ružovej záhrade zaznamenal obrovský úspech v susednom Česku, kde sa stal dlhodobým seriálom s vysokou sledovanosťou. (oficiální text distributora)

Cervenak

Nadávať na tento seriál, ktorý rozhodne nie je úplnou scenáristickou prehrou (a oproti latino a americkým telenovelám je to na Emmy) a herci (hlavne stredná a staršia generácia, ale aj Maštaliar, Kostolný a Kanóczka sa snažia) podávajú na televíziu nadštandardné výkony, je rovnako snobské ako nadávať na americké filmy, že sa v nich len strieľa a teenageri pojedajú výkaly. Tron to vystihol: je to papučová kultúra. A v rámci nej je to štandardná kvalita. Nesledujem pravidelne, ale keď tu a tam niečo zachytím, nikdy nemám pocit nepatričnosti či trápnosti. A v mojom okolí to sledujú všetky ženy a nevedia si to vynachváliť. Každému, čo jeho jest. Ja mám Deadwood, frajerka a sestra Ordináciu. ;-) ()

Gardenboy odpad!

Preboha povie mi niekto ako je možné remakeovať seriál, ktorý už bez tak nemá veľkú sledovanosť a je to sám o sebe sračka? Žeby snaha ukázať, že sa dá kelsnúť ešte nižšie? Ľudia to sledujú asi preto, lebo NIČ LEPŠIE NEDOKÁŽEME VYPRODUKOVAŤ a nie preto, lebo to je dobré ... kriste zobuďte sa! Toto nie je cesta! Veď je to nuda a hovadina na pohľadanie ... ešte aj tá mafstory je lepšia ako tento pokus ... ehm ... o drámu. To nemá s umením a vôbec s nejakým príbehom a už vôbec nie so životom ako takým nič spoločné. Ťažko uveriť, že napríkald taký ťažko prehrávajúci Vajda hral síce v televíznom, no aj tak perfektnom Konci veľkých prázdnin ... ()

TomBar

Opäť raz neúspešný pokus priniesť seriál z domáceho prostredia. Tvorcovia zvolili kopírovanie českej verzie, čím sa odbremenili od vytvorenia námetu... no zdá sa, že seriózny seriál na úrovni sa u nás natočiť nepodarí. Dávam jednu hviezdu len preto, aby som zdôraznil, aký prepadák bol seriál Medzi nami ... ()

Mata84

Nechapem preco na to vacsina z vas tak nadava.........ved s nevydarenym brakom Medzi nami sa to neda ani porovnat.......je to takmer o 100% lepsie.......rozhodne by som nebola taka kriticka....tento serial si nasiel stalych sledovatelov a je tiez dobre ze sa konecne zacalo u nas tocit ........mna nahodou viac nez solidne a presvedcive vykony hercov a to nielen tych skusenych ale aj mladych presvedcili aj ked samozrejme nie vsetky (je pravda, ze Fialova aj Studenkova posobia vzdy privelmi preafektovane) Konecne dostali sancu sa prezentovat nielen v divadle ale aj prostrednictvom televizie....... ma to svoje "muchy" ale to je pochopitelne a na slovenske pomery je to solidne.........cize mne sa to paci a bodka! ()

Beri odpad!

Seriál vytvorený za jediným účelom, a to uspokojiť tú najmenej náročnú skupinu seriálových divákov. Markíza po neskutočne nevtipných susedoch vytiahla ďalší "klenot" slovenskej seriálovej tvorby. Herci pôsobia umelo a preafektovane, zápletky sú tak stupidné, že máte pocit že scenárista ani nežije v reálnom svete. Znovu o jeden dôvod menej prečo zapnúť televíziu. ()

• Scenáristkou seriálu sa stala aj mladá študentka televíznej dramaturgie Zuzana Dzurindová - ide o dcéru expremiéra Mikuláša Dzurindu. (pravo)
  • Pri natáčaní sa stretli aj bývalí manželia Zdena Studenková a režisér Stanislav Párnický. (pravo)
  • Jednou z najsledovanejších epizód bola tá, v ktorej sa ako letuška objavila populárna a zároveň škandálmi opradená moderátorka hlavnej spravodajskej relácie Markízy Marianna Ďurianová. (pravo)