Málokdo z nás má takovou odvahu jako Christopher McCandless (Emile Hirsch). Bylo mu dvacet dva, když dostudoval vysokou školu, ale místo toho, aby zaplul do civilizačního proudu, ukázal mu vztyčený prostředník a z naivního snílka se proměnil v symbol jedné generace Američanů. Každý krok jeho cesty z města do té nejsyrovější divočiny sledoval slavný herec Sean Penn, který se tentokrát spokojil s rolí režiséra a scenáristy. (Bontonfilm)

Shedom

Vzhľadom k tomu, že jedným z mojich snov bolo, jedného dňa si postaviť zrub na brehu niektorého z Veľkých jazier, loviť ryby a zbierať lesné plody, vypadnúť preč zo sveta trápnych intelektuálov, mudrlantov, vedátorov a viesť šťastný život v lone prírody , som sa veľmi tešila na tento film a čakala som, že konečne niekto všetkým ukáže, ako sa má žiť ! Chris mi často hovoril priamo z duše,ale asi v polovici ma prepadla pochybnosť, či tento film nebude náhodou len kopa divných rečí snažiacich sa pôsobiť múdro? Mýlila som sa. V poslednej tretine všetko do seba zapadlo a koniec filmu bol šokom, aký som dávno nezažila !!! Všetko plne vystihujú Chrisove zápisky : "...som SÁM,....som OSAMELÝ,.....šťastie je skutočné, len keď sa oň môžeš rozdeliť...." Sean Penn mi de facto zachránil život, na druhej strane ma však pripravil o posledné ideály.Veľmi silný zážitok ! ( a na lesné plody tak ľahko nepôjdem... ) ()

Ještěřák

Dangerózní stuff v tom smyslu, že pokud už sami napůl chcete, ten film vám na cestu minimálně podá boty... Chris McCandless. Prý že se po světě hodně napinožil. Chtěli ho oplakat, chtěli ho ošukat, chtěli ho adoptovat. A on že ne, bohužel taky hodně četl a filozofoval. Tohle není jeden z těch filmů chycených za stejný konec jako BéHáčko nebo Přátelé. Hodně figurek ve filmu patří do takové té kategorie "hledali se, až se našli". Chris zjistil, že za rebelií a následnou svobodou už nic hezkýho není, jenom smrt. Sakra, dostal se mi kus špíny za nehet, asi tam kam on zkrátka nepatřim. INTO THE WILD nemá kultovní scény ani spád řeky Pád, vlastně se ani nekoukejte, že to má celých 148 minut... ale jako celek má hodně, hodně co říct. ()

Standito

Super. Najprv som bál, že sa budem nudiť (pozerať 2 hodiny na týpka, čo putuje krajinou, nie je nič pre mňa), ale nakoniec ma to dokázalo zaujať. Krásna príroda snímaná vynikajúcou kamerou, citlivá Pennova réžia a taktiež hudba do deja nádherne zapadá. "Supertrampovi" som pochopil a dokázal sa vžiť do jeho postavy. A je mi jedno, že hlavný hrdina bol v skutočnosti trochu mentálne narušená nezodpovedná naivka, toto je krásne pohladenie na duši cestovateľa a stelesnením tajného sna nejedného človeka. ()

Cassandra

S hrdinou může být těžké sympatizovat. Třiadvacetiletý člověk už by si mohl trochu uvědomovat, že rodiče jsou taky jenom lidi a holt chtěli vypadat trochu líp a nevykládali dětem všechno. (Lhali mi. Béééé. Nic jim neřeknu, odjedu a ani nezavolám není reakce vyzrálého a samostatného člověka, na kterého si hraje). Nemusel by jim lži a hádky odpouštět nebo s nimi bydlet, ale tohle už je trochu moc. Film hodně prezentuje divočinu jako spoustu úžasných míst, kde skoro nikdy neprší, oblaka plynou a potkáváte tam úžasné lidi, kteří se s vámi rádi baví a dají vám práci, i když nemáte občanku. Asi každého napadne, že by někdy rád byl daleko od lidí, jen v přírodě, ovšem myslím, že by se to nedalo vydržet dlouhodobě - co by člověk celé dny dělal? OK, nějaké to zajištění obživy, četba, procházky, ale jak dlouho by trvalo, než by se začal nudit? Nemluvě o tom, že by musel být celou dobu naprosto fit. Kompromis je třeba horská chata, dlouhé volno, zásoby a léky nakoupené za peníze vydělané ve vaší stálé práci a telefon v dosahu pro případ, že vás kousne had nebo si něco zlomíte. Žádný adrenalin, avšak relativní pohoda. To by mělo pro odpočinek od civilizace stačit, ale takový film by byl o ničem. Into the wild o něčem je, ovšem díky extrémnímu uvažování hrdiny na mě působil poněkud odtažitě. ()

Káronoš

Fascinující a překrásné drama o životním poznání a hladání pravého smyslu života. Supertramp utíkající ze předepsaného života lží a lidské přetvářky, která se řídí ekonomickými zásady výdělečné kariéry a života v luxusu. Náš hlavní hrdina tento "smysluplný" názor na stereotypní styl života nezdílí a po dosažení vysokoškolského vzdělání prchá za novým životem, za životem bez zbytečných pravidel, vypočítavých lží, každodenních návyků, prchá tam, kde si osud píšete sami a skrz dobrodružství prožíváte nejrůznější jevy, které vám jako překážky usnadňují hledání pravdy vlastní existence. Každý by si občas přát být Alexem a na čas se schovat před krutou a bezcitnou realitou v opuštěném autobuse číslo 142, ikdyž autobus je jenom zkrášlující předmět, který slouží jako vstupní brána do našeho vlastního nejinternějšího snu plného odpovědí na naše neodpověditelné otázky. Myslím, že jsem se trošku nechal uníst a z komentáře se stalo fylozofické básnění o mentálním útěku z reality, namísto "útěku do divočiny", ale snímek ve mně probudil bádání po hlubším významu Supertrampovi osudové cesty a touhu po pochopení vycházejících závěrů, o které se skrz své poznatky opíral...Pro mě zatím nejlepší roadmovie a skvostný filmový zážitek, na který se (spolu se silnými monology) nezapomíná. Hodnocení: 10/10. ___________ Po druhé projekci pouze upevňuji svůj kladný úsudek na tento film, jenž obsahuje tolik krásy (jak filmové, tak přírodní), že ho nelze vnímat pouze jako kvalitní filmový zážitek, níbrž jako slastnou a kouzelnou jízdu po dobrodružném srdci, které v nitru člověka zpívá blahem a úžasem při každé minutě sledování Alexovi cesty. Možná nejlepší film, ale určitě film z nejhlubším poselstvím. V tomhle roce je to jediný soupeř Nolanova Rytíře (v kategorii njlepší film) a horký (možná i jistý) adept do mé TOP 10. ()

Angelino

Veľmi pôsobivo zobrazená cesta mladého človeka k vlastnému pochopeniu spoločnosti a nájdeniu zmyslu svojho života. Pre mňa prichádza v závere v jednej z vypovedaných životných právd, ktorá práve vďaka tomuto príbehu a jeho prirodzenosti vôbec nepôsobí ako klišé, ale práve naopak, zvýrazňuje jej hĺbku. ()

Jorge-Z

Nádehrní myšlenka, film s hloubkou. Aljaška. Sean Penn je stejně tak vynikající režisér jako herec. Až tak moc mě to zasáhlo, že jsem měl chuť se vším seknout a začít cestovat. Krása. ()

MadChick

Ač nesouhlasím s životním postojem hlavního hrdiny, byl jsem naprosto vtažen do děje a ono 148 min dlouhé poklidné proplouvání Severoamerickým kontinentem se mi líbilo opravdu moc a uteklo až překvapivě rychle. Obrazové realie, které musí každého, kdo má alespon trochu rád turistiku/cestování či pouze jen přírodu, naprosto nadchnout jako mě. Vše je navíc doplněno výborným soundtrackem, který se k jednotlivým scénám opravdu nesmírně hodí. Epizodní setkání s lidmi z různých zájmových a sociálních skupin jsou také velice milá a navodí příjemnou atmosféru. Navíc k mému velkému překvapení se ve výborném světle představil i Emile Hirsh, kterého normálně moc nemusím, ale tomuto filmu dal přesně to co bylo potřeba což vlastně platí i o ostatních hercích.Film, který mě jednoznačně oslovil a vyvolal i pár otázek a pocitů... 90% ()

lucijelucije

Kam až může zajít touha po svobodě a nezávislosti? Kam až může zajít touha po odproštění se od vlastního života?Na okraj absolutního dobrodružství, které vás postaví na vlastní nohy. Ovšem ne vždy ta nejšťastnější cesta jak překonat sam sebe. Bezvadná hudba, krajina, a kamera zachycená s naprostou tvrdou lehkostí..Já chciii takééé na ALJAŠKU!!!!!! ()

Schuldiner

Tento film se mi velmi špatně hodnotí. Fakt nevim jak bych to celý pojal a okomentoval. Na konci sem zjistil, že se jedná o příběh podle skutečný události, což film zvedá, na druhou stranu je to opravdu moc dlouhý, rozbředlý, ale zase skvělá hudba (Eddie Vedder a jeho těžce charismatickej hlas a texty, který mě prostě oslovujou) a několik velmi silných scén či momentů. Poslání zvláštní, chvílema sem mu jakoby vnitřně fandil a je jedno jak naivní či nedomyšlený to jednání bylo. Dá se o tom všem přemejšlet různě. O společnosti a o tom kam se lidstvo ubírá. O tom z čeho pocházíme a o splynutí s přírodou..to opravdový splynutí, který prostě mizí.. Těžko hodnotit tenhle určitě zajímavej film. Každopádně mi stačí jedno shlídnutí. A proto asi dávám 3* ! PS: Štěstí je skutečné, jen když ho sdílíme! ()

unagi

Tento film by sa kludne mohol volať aj ÚTEK OD SPOLOČNOSTI ! Dej aj jeho perfektné spracovanie mi dodal počas celého filmu príjemný pocit. Taká túžba sa zbaliť a odísť do prírody ! Možno práve preto tak geniálny film, lebo v každom z nás je kúsok anarchie, anarchie proti spoločnosti! Únik preč a mať pokoj od všetkého ľudského. Nebiť ako pajác na špagátiku a robiť to čo tý hore chcú! SLOBODA ! ()

Prochy38

Moc pěkný životní příběh dalšího člověka, který se rozhodl jít proti společnosti a lidské stránce vůbec. Trošku mě mrzí, že nebyl do hlavní role obsazen L. DiCaprio (viz zajímavosti), ale E. Hirsch byl opravdu výborný. Nádherná aljašská příroda dodávala dílu monumentálnost. Do toho ještě skvělá hudba E. Veddera. Příběh mě nakonec tolik neuchvátil, těšil jsem se na víc obrázků z té divočiny. I jsem čekal více prostoru pro Bartha, ale to nikdo nesliboval. Film založen na psychologii hlavní postavy, která se už ani nevyvíjí, spíše jsme seznámeni s výsledkem. Je mi líto jeho tak trochu absurdního konce. ()

iampatrik

Christopher McCandless mě zaujal natolik, že jsem si po shlédnutí filmu přečetl i knihu (kterou zároveň můžu doporučit každému, koho jeho příběh učaroval a chtěl tomuto člověku lépe porozumět). Samotný film je přes herce, scénář, kameru až po hudbu téměř dokonalý. Já musím ke všemu na hodnocení přidat i proto, že mě prostě daný životní příběh a postoj zaujal a taky fakt, že mi knížka dala lépe porozumět filmu. ()

angloumene

Příběh jako takový je možná až moc zdlouhavý a občas se můžeme setkat s úsekem, který není zase tolik záživný. Ale každý kousek filmu se nám snaží přiblížit smýšlení mladého dobrodruha ( nebo snad supertrempa), který se stále více a více přibližuje svému vysněnému cíli a jak to tak bývá, když už k cíli dospěje, zjistí, že je to všechno vlastně trochu jinak. Každopádně závěr je naprosto strhující. ()

Marrty3

Nádhera. Takhle úžasné cestovatelské dobrodružství jsem ještě neviděl. Opravdu to na mě šíleně zapůsobilo. Tohle je zfilmovaný splněný sen každého, kdo si občas říká "nebylo by lepší odsud zmizet?!". Chriss "Alexander Supertramp" měl odvahu jako nikdo z nás. Byl to člověk, který každému s kým se poznal, zalezl hluboko pod kůži, často i do srdce. Krásná výpravná podívaná na kterou dlouho nezapomenu. Hlavní postava, se každou scénou stávala mou oblíbenější a začínal jsem jí velmi rozumět. A když při závěrečných titulcích zjistíte, že je to podle reálně předlohy, zůstanete jen s údivem zírat. Emočně je to samozřejmě strhující. Emile Hirsch to zahrál na výbornou a Sean Penn to dokonale zrežíroval, takže netřeba komentovat dále → 5*. ()

J*A*M*A*L

Snad nejkrásnější a nejsmutnější film co jsem viděl za posledních pět let.Neuvěřitelně krásná příroda spojených států.Film jsem viděl asi před rokem a neskutečně se mi to líbilo a byla to naprosto skvělá podívaná.Dobrodružství po Spojených Státech je ten nejlepší zážitek pro amerického dobrodruha.A Emile Hirsch alias Chris McCandless si to musel určitě užít.Rozhodně pro mě ten nejkrásnější americký životopisně dobrodružný film všech dob.///Hodnocení Totálně jasných 100%///...... viděno 2x ()

jasiska

Nádherné, dojemné, inšpirujúce, hoci úplne šialené. Krásna hudba, zábery a celkový poetický efekt. Happiness only real when shared. ()

Zemřel herec Hal Holbrook

Zemřel herec Hal Holbrook