Málokdo z nás má takovou odvahu jako Christopher McCandless (Emile Hirsch). Bylo mu dvacet dva, když dostudoval vysokou školu, ale místo toho, aby zaplul do civilizačního proudu, ukázal mu vztyčený prostředník a z naivního snílka se proměnil v symbol jedné generace Američanů. Každý krok jeho cesty z města do té nejsyrovější divočiny sledoval slavný herec Sean Penn, který se tentokrát spokojil s rolí režiséra a scenáristy. (Bontonfilm)

fantomas19

Americký film o mladom chlapcovi, ktorý hľadá zmysel života. Na režisérske kreslo si sadol herec Sean Penn a natočil pútavý a hlboký film o pocitoch a vnútorných bojoch dospievajúceho mladíka Chrisa McCandlessa alias Alexa Supertrampa (Emile Hirsch). Jeho život skomplikuje zvláštna situácia v rodine, pravda stratí svoju cenu, otec (William Hurt) i matka (Marcia Gay Harden) sa svojou nedôraznosťou vo výchove a udržaní základných hodnôt podpíšu pod rozhodnutie utiecť z domu a postaviť sa na vlastné nohy. Dej okrem hlavného hrdinu glosuje z druhej strany Chrisova sestra Carine (Jena Malone), ktorá bola jeho duši asi najbližšie. Chris si zmení meno na Alex, pretĺka sa životom smerom na západ, najskôr bezcieľne, potom chce žiť chvíľu na Aljaške, nájsť odpovede v prírode. Na ceste mu pomáha formovať svoju osobnosť a dospieť k šťastiu predák na farme Wayne Westerberg (Vince Vaughn), pár starších hipies Rainey (Brian H. Dierker) a Jan Burres (Catherine Keener), mladá speváčka Tracy Tatro (Kristen Stewart), ovdovelý dedko Ron Franz (Hal Holbrook) a po pár dobrodružstvách si nájde svoje relatívne najkľudnejšie dobrodružstvo na vysnívanej Aljaške. Šťastie dosiahne uvedomením si, že je potrebné svoje pocity zdieľať s niekým, že život je o vzťahoch. Filmu dominujú pesničky Eddieho Veddera, člena kapely Pearl Jam. ()

J.X.S

Zaujímavý film, aj keď pre mňa trošku absurdný... Trochu mi prekážali časté skoky v čase napr. týpek v buse v zime, zrazu je na púšti alebo vo fastfoode... Ale ináč good, na zamyslenie.. ()

RadkaF

Pozoruhodný snímek, který nutí k zamyšlení nad současným pojetím života. Kdo stanovuje to jakým způsobem je správné žít? Společnost? Svoboda je pojem, který pro každého znamená něco jiného. Chris McCandles AKA Alexander Supertramp představuje své pojetí svobody v tom nejextrémějším slova smyslu (nebo snad v tom nejzákladnějším?). Na filmu jsem především ocenila možnost vykládat si vše dvojím způsobem - Opouští Chris prostředí normálního světa, nebo se do něj vrací? Velmi vydařené. Navíc skvělý soundtrack ()

MattSkala

"Happiness real only when shared". Působivý snímek na motivy skutečné události mapující cestu vysokoškolského absolventa dobrodruha napříč USA a Kanadou až na Aljašku. Díky paralelnosti dějů je věnován dostatek času jak cestě, tak i pobytu v (až na autobus) nedotčené přírodě na Aljašce a i přes svou délku není film ani chvíli nudný. ()

Snathoras

Asi už všichni měli ten nápad, nebo ten pocit, že by nejraději hodili všechno za hlavu a vyrazili na cestu...je jedno kam, prostě někam daleko, daleko ode všech koho známe, za něčím neznámým...za dobrodružstvím. Přiznám se, že mě takové myšlenky napadly už mnohokrát...ale po pár dnech nebo někdy i hodinách zase zmizí...no nejsem prostě ten typ člověka, co by něco takového dokázal udělat. Sám sebe si v této situaci představit nedokážu...asi nejsem ten typ člověka. Jinak film byl velmi pěkný, hrozně se mi líbili ti lidé co Supertramp potkával na cestách, nebyli to žádní boháči, ani krasavci, ale všichni do jednoho to byli dobří lidé...ani nevím co tímto komentářem chci říct xD vemte si z toho každý co chcete xD ()

Zl0

Jeden z tých kúskov kde sa mi veľmi ťažko klikalo na 5 hviezdičiek. Nie že by ich nebolo dať za čo, film si to rozhodne zaslúži. Dôvodom je ten frikulínsky ignorant v hlavnej úlohe ktorého som neznášal od začiatku do konca. Dokonale mi k nemu sedel jeden známy výrok "ja elektrinu nepotrebujem, televízor si pozriem aj pri sviečkach". Ale fajn bolo že som nakoniec mohol skonštatovať "tak ti treba". ()

DavidWebb

Ja tento film vnímam úplne ináč, než väčšina užívateľov na CSFD. Nechcem vôbec spochybňovať kvalitu snímku po profesionálnej stránke - čo sa týka prevedenia je to brilantne natočené. Ide mi o obsah. Pretože ten film priam kričí, že chce divákovi niečo povedať, niečo v ňom vyvolať. Ale čo? A tu som na obrovských rozpakoch. Pretože podľa mňa je hlavná postava nehorázny sebec, ktorý je navyše úplne nezodpovedný a ľahkovážny. On sa proste rozhodol, že bude sám, že nebude mať rodinu, ženu, deti... Sám pre seba, sebe, Ježiši a to má byť super? To má byť príklad pre všetkých ostatných ako dosiahnuť osobnú slobodu? Skúste si predstaviť, že by takto chcel/mal žiť každý. To ani nie je možné, vzhľadom na 7 miliárd ľudí na planéte, na ktorej by nikto nič nerobil - iba lovil. On vlastne zdrhol pred VŠETKÝM a KAŽDÝM! 23 ročného chalana volá šesnácka na sex a on po nej neskočí ale začne to rozoberať ty krávo! Ja som mal z toho všetkého dojem, že on vlastne CHCEL zomrieť. Ale potom asi nemal gule dať si gulu do hlavy. A Sean Penn asi začína byť senilný alebo čo. ()

Maniik88

Film plný úvah a množstva dôvodov na zamyslenie. S mnohým, čo hlavný hrdina spravil sa nedá stotožniť, s mnohým súhlasím a veľa vecí by som niekedy vyskúšal. Mladý Supertramp to žiaľ mnoho krát moc prestrelil, zanechal za sebou mnoho dobrých ľudí a priateľov. Film skončil ako skončil, asi si to tak nejak mladý blázon predstavoval. Hirsch to zahral super, zrežisérované skvelo a aj scenár fajn. ()

Dave9794

Každý má někdy chuť utéct od toho všeho, co je okolo nás. Od té "společnosti", která má na nás takový "vliv". Já takový pocit u sebe zaznamenávám poslední dobou čím dál častěji. Into the wild jsem proto už tak trochu "viděl" mnohem dřív, než jsem se na něj podíval. Ale já jsem asi trochu moc pohodlný člověk a na takový trip, bych jen tak odvahu nesebral (ale kdo ví, třeba za pár let ). Proto také má Christopher McCandless můj velký respekt a obdiv. Je neskutečné, jak je v tomto filmu vidět pravá podstata nezávislosti na nikom a na ničem a dokážu plně pochopit, co Chris udělal. Scénář je bravurně zvládnutý a Emil Hirsch předvádí, že hrát umí. Také jsem si všiml Kristen Stewart, která za tu chvilku, co jsme měli možnost ji spatřit zahrála líp, než za celé 4 díly upíří ságy. Hudba též skvělá. ()

mravec

ROKY je to v mých oblíbených filmech, ale na druhé zhlédnutí jsem čekal a čekal. Teď, po třech týdnech v divočině, je to tak vypointované, jak jen může být; já brečím ještě deset minut po skončení titulků a odcházím spát pod širák na zahradu. ()

TommyDiamond

Asi bych si s naším supertrempem nerozuměl. Jeho názory na život, obrovská míra sobectví k rodině a hloupá smrt (dalo by se říct sebevražda) jsou podle mě důkazem jeho duševní slabosti. Z filmu mám celkem smíšené pocity. Líbilo se mi prostředí i příběh o člověku, který se nedokáže vypořádat ze společností ve které žije a tak uniká do divočiny. Ale když vám tzv. nevoní hlavní hrdina, tak je zlé. Ke všemu tomu myslím, že když 140 minut vynásobím koeficientem nudy vyjde mi zajímavé procento. ()

Ashnobe

Asi budu muset někdy v budoucnu podstoupit ještě nějakou projekci, protože po prvním shlédnutí musím říct, že jsem se neskutečně nudil a celý film mi přišel hodně povrchní, hrající si na něco víc, než co v něm doopravdy je. Nemyslím si, že by to bylo jenom tím, že mám problém se se samotnou "myšlenkou" filmu ztotožnit, ale prostě mi přijde, že kromě poměrně vděčné a povrchní rádoby-kritiky konzumního stylu života a pár prázdných frází se člověk ničeho jiného nějak nedočká (ano, příroda je pěkná, jako obrázky z cest by to bylo super, ale to je tak vše). Po prvním shlédnutí pro mě osobně nejvíc "overrated" film, co jsem kdy viděl. EDIT: Mimochodem taky už vím, co mi kromě výše zmíněného na tomhle filmu tak vadilo - Emile Hirsch aneb nesnesitelnej přehrávající vošoust. ()

Alojs

Ono je to v podstatě umění nechat se dojmout někým, kdo se chová jako sobecký spratek (ukažte mi prstem dokonalou rodinu). Sean Penn je nejenom výborný herec, ale taktéž výborný dirigent. Tuhle emoční ždímačku jsem mu sežral i s navijákem. ()

Oudee33

Přesně takhle bych nejradši od všeho a všech občas vypadnul sám, jen zahodit předsudky, obavy a mít na to "koule". Skvěle vyprávěný životní příběh s jednoduchým poselstvím... když něco chceš, tak si to vem!!! Za mě 90% ()

sluzevsky

"Mně rozkoší jest neproniklý les, a v slastném nadšení se tovaryší má duše s osamělým břehem kdes, kde z hloubi moře hudbu věčna slyší! Mám lásku k lidem, k přírodě však vyšší." - Lord Byron. Emile Hirsch si ode mne za svůj útěk vysloužil bez jediného pochybení 5 hvězdiček. Diváky s duší prahnoucí po dobrodružství si tento film jistě získá. Nečekejte dvě a půl hodiny plné akce, o tom Into the Wild není, přesto s sebou nese své kouzlo v různých formách a zabarveních od počátku až do samotného konce. Emociální vypětí a maximální zážitek. Tento film mi neskutečně přirostl k srdci. Životopisný příběh Christophera McCandlesse, který pociťoval značný odpor vůči civilizaci, natočený dle knihy napsané podle skutečné události, mi bral po celou dobu sledování dech. Cítil jsem radost, nadšení, ale také úzkost a lítost, záviděl jsem Christopherovi každý jeho krok a na druhou stranu jsem byl rád, že jsem se příběhu účastnil jen prostřednictvím televize z pohodlí svého domova. Nesmím opomenout Eddieho Veddera a Michaela Brooka, jejichž soundtrack filmu přidává nesmírnou atmosféru. Neodolal jsem a musel jsem si objednat knihu, podle níž byl film točen. Sean Penn zaslouží obrovskou pochvalu, jedná se totiž o opravdu výjimečné dílo! ()

BUBO26

Najdokonalejší, najkrajší, najlepší film, aký som kedy videl. Film, ktorý ma zasiahol najviac. Film, ktorý mi v živote mimoriadne veľa pomohol. Film o najúžasnejšom človeku, o akom som kedy počul. ()

goodnic

Ze začátku jsem mu fandil, ale čím víc se blížil konec, tím víc jsem mu přál aby chcípnul. A hrozně by mě zajímalo, jak se tam dostal ten bus. ()

KVBahnhof

Dávám symbolickou jednu hvězdičku za glorifikaci iluzního příběhu. Už samotná fakta dost napoví (pokud je člověk ochoten přemýšlet). Je sice pěkné, že Chris objevil jak je tento svět špatný (antiteze), nicméně syntéza v podobě útěku do divočiny je dost pochybná. Když navíc přidáme fakta, že o 0,5 km dál mohl přejít rozvodněnou řeku a doplatil na svoji absolutní nepřipravenost a neznalost, není se čemu divit jaký to mělo výsledek. Zkrátka není umění žít v divočině třeba 30 let (např. Richard Proenneke), ale je umění prohlásit jak je tento svět špatný a zemřít po 120 dnech na vlastní blbost (McCandless se zachránit se chtěl) a natočit o tom film pro masu, která bude pak rozjímat po kavárnách, jaký to byl velký čin. ()

Ballycrovane

O tom, že se zničí společnost sama není pochyb. Vše co nazýváme hospodářskou krizí, ekologickým kolapsem, nedostatkem kultury je ve skutečnosti jen a jen jedno, a to morální úpadek... jen to všichni maskují. Film se do mě zapsal daleko hlouběji. Po téměř ročním odstupu od filmu si obden říkám, jaké by to bylo odjet navždycky pryč od společnosti ... jen mít na to "ty koule" jako Christopher McCandless. Jedním slovem: Zapůsobil! ()

RAFT

Tady tenhle film má opravdu ty správné grády.Film je dosti dobře propracovanej ,ve filmu nechybí dosti silný příběh,nádherná až přenádherná příroda.Prostě příběh obyčejných lidí ,kteří si užívají naplno volnosti.Soundtrack ve filmu je přímo dokonale vyvážený .Nevm co bych k filmu ještě měl napsat ,prostě a jedině awesome.90% a plný počet v hodnocení. ()

Zemřel herec Hal Holbrook

Zemřel herec Hal Holbrook