Málokdo z nás má takovou odvahu jako Christopher McCandless (Emile Hirsch). Bylo mu dvacet dva, když dostudoval vysokou školu, ale místo toho, aby zaplul do civilizačního proudu, ukázal mu vztyčený prostředník a z naivního snílka se proměnil v symbol jedné generace Američanů. Každý krok jeho cesty z města do té nejsyrovější divočiny sledoval slavný herec Sean Penn, který se tentokrát spokojil s rolí režiséra a scenáristy. (Bontonfilm)

Chlo0opek

Řekl bych, že celkem promarněnej potenciál - film bych zkrátil tak na 60 minut.. Přišlo mně to, že se celej film nic neděje. A pěkná hudba a příroda je na film opravdu málo. ()

Kačis

Wow! Krása, nádhera, perfektní dokonalost..Jen se pořád koukáme do tváře Emila Hirsche, což může někomu vadit (ale jinak by to přece nešlo, to by pak nebyla ta samota)...Bombastická příroda, prostředí..no DivočinA ;)...Obdivuji lidi a zároveň jim závidím, těm kteří mají na to se jen tak vzít a odejít někam daleko bez ničeho. Sama bych to chtěla vyzkoušet, třeba jen se odprostit od mobilního telefonu a elektronických zařízení (ale co bych dělala bez filmů?)...Úžasná hudba doplňuje tento vyjímečný film ukazující svobodu, samotářství, nebýt na ničem závislý (i když přece jen něco je .. něco bez čeho nejde být .. ano_ je to jídlo) a nechá ve vás krásný pocit. Byl to emocionálně strhující zážitek!! A poslední sekundy filmu mi nechaly úsměv na rtech, jak Hisch jako by z oka vypadl člověku podle kterého byl tento film natočen...Opět film po kterém mám jiný pohled na svět :) ()

Lucije

Husí kůže, několikahodinové omýlání tohoto příběhu v mé mysli..nádherné prostředí a úchvatný životní příběh člověka, který se nedokázal smířit se současnou společností, která pohlcuje lidi do sítí materialismu a egoismu...tak a teď rychle pro knižní vydání. ()

kacmi

Nech si už o McCandlessovi budete myslieť čokoľvek, Into the Wild je úžasne silný film s výborným Emilom Hirschom. ()

airman2655

Famózne dielo. Skvelý námet, ktorý dokáže vytvoriť len sám život, výborné herecké výkony a v neposlednom rade fascinujúca príroda divokej Aljašky ma k tomuto filmu doslova pribili na takmer dve a pol hodiny. Príbeh nepochopeného mladíka ktorý si ide tvrdohlavo za svojim cieľom, za poznaním samého seba, za poznaním zmyslu života. Nedokážem ani vyjadriť slovami čo som pri tomto filme prežíval, skutočne so za vcítil do Chrisovej kože. Voľnosť, slobodu, strach, opustenosť. Toto všetko je obsiahnuté v tomto diele ktoré si ešte určite a nie raz budem musieť pozrieť. (98%) ()

Cubah

Svou poetikou a taky psaním přímo do obrazu, lyrickou kamerou a jakýmsi vnitřním vyzněním mi tenhle film připomína Svůdnou krásu Bernarda Bertolucciho, jen jde řekl bych trochu hlouběji a v hledání nějaké své pravdy není tak povrvchní, zahleděný do sebe, je svobodnější, stejně jako Alexovo putování samotné. Taky příroda (částečně i město) je reálnější a životnější než Bertolucciho umělecká komunita na lyrickém toskánském venkově. Teď mi tak napadá, proč vlastně ty dva filmy srovnávám? Prostě jen tak... ()

Sheepy93

Jeden z nejlepších filmů vůbec. Chrisovo hledání svobody a osvobození se ze všedního a zvráceného života, dnešní společnosti je naprosto odzbrojující, i přes jeho lehkovážnost a jistou sobeckost. I přes veškerou krásu přírody která je ve filmu zachycená, je vidět , že ne vždy je dobré ji pokoušet, ať už jsou úmysly sebelepší. ()

james11

Když jsem se na to koukal, byl jsem dost unavený a film nesrší zrovna napětím :-/ Proto jsem se chvilkami dost nudil, a proto filmu strhnu jednu hvězdičku (nevím tedy, jak by to vypadalo kdybych se na to koukal odpočatý, ale abych se na film podíval podruhé v tám krátké době se mi nechce). Ale soundtrack je ohromný a scénář je také opravdu zajímavý. ()

Matt2626

Dal by som tomuto filmu oveľa menšie hodnotenie, ale zas som nechcel aby si tu o mne niekto myslel že som negramotný hlupák čo nedokáže oceniť filmové dielo. Ale 152 naj film na svete podľa CSFD? Ale no tak. Zápletka tak banálna, až priam detská. Útek inteligentného teenagera (E.Hirsch, ktorý mimochodom zahral svoju rolu veľmi dobre) len preto že sa jeho rodičia hádajú a zistí že je nemanželský syn. A rovno do divočiny. Obrátiť svoj život o 180° a radikálne vliezť do prírody ako lesný muž. Na začiatku som cítil istú dávku inšpirácie, sám som mal pocit že by som mal chuť zo svojím životom zatriasť ( keby sa mi tiež podarilo nájsť takú krásku a úžasnú herečku ako je K.Stewart tak by som šiel hneď ), no ale po tom ako som videl ako skončil. Opustený, sám uprostred Alijašky v nejakom starom vraku autobusu. Tak by asi nechcel skončiť nikto z nás. Takže organizácia filmu skvelá od réžie až po výpravu. Ale samotný scenár je za body dolu. 75% (4* s odretými ušami ) ()

lada32

Tak jsem si po těch v podstatě srágorách (promiň K.Smithsi) zgustnul.Nefalšovaná oslava filmu,přírody,volnosti a svobody.Po filmu jsem si přísahal ,že jestli mě vylejou z práce tak se vypravím jako F.Skála pěšky do Benátek.Ale vím jak to zase dopadne.Zaměstnání se budu držet jako klíště a na potkání zase budu každému vykládat,že Keruacovu knihu NA CESTĚ jsem ani nedočetl,protože se mi zdála moc stereotypní... ()

Názorožec

Příběh sebestředného idealisty, který se snaží poznat "pravdu" všemu a všem navzdory. Vlastně by mě zajímalo jak by žil dál, kdyby to dopadlo jinak. Takhle zůstává jen tragédie mladého romantika - idealismus bez zkušenosti. A přestože to bylo poněkud nepravděpdobně zidealizované nabízel film rozhodně materiál k zamyšlení. ()

Poland

Zajímavý film, který rozhodně stojí za zamyšlení. Od začátku se na vás valí tuny fylizofování o smyslu života,rodině a dalších věcech. Film má mnoho dojemných scén které nenechájí nejedno oko suché, hlavního herce s velkým charisma, krásné záběry z přírody a i působivý konec. Ale bohužel je příběh podán tak nesmírně pomalu že je opravdu těžké se u toho nenudit a v mém případě neusnout, možná byla chyba pouštět si to ve 2 hodinvy v noci :) Příště už tu chybu neudělám a pokusím se film trochu líp strávit. ()

acervena

Mě asi šálí zrak, jindy jdu víceméně s hlavním proudem, ale tohle vysoké hodnocení opravdu nechápu. Neustále mistrně nedbale uhlazený přiňouplý nesympaťák s hromadou kýčovitých klišé, přechytralejch řečiček, semtam nějaký sprostý slovo pro dodání zdání věrohodnosti a drsnosti, všichni neustále připraveni filozofovat o smyslu života...ach jo, tak nevěrohodný umělohmotný a nudný film s obrázky jako z pěkných velikých kalendářů už jsem dlouho neviděla. celý je to asi tak drsný jako umně sestříhané strniště hlavního hrdiny... ()

kondomxxl

Kým som nezistil že ide o skutočný príbeh, myslel som si že scenárista kopíruje Kto chytá v žite.Ale priznajme si to, veľmi sa to tomu podobá. Nemám nejaké väčšie výhrady, výprava bola úžasná, réžia v podaní Penna oživujúca. Emile je frajer a dokázal že aj v mládí jde zahrát velkou roli. ()

Houbos

Čerstvý abiturient se oprostí od všech závazků, jednoho dne spálí doklady, věnuje celý studijní fond na charitu a zmizí. Uteče do divočiny. Chtěl bych ho vidět, jak přežívá na Aljašce s vybavením z 80. let. Ačkoli se tvůrci inspirovali skutečnými událostmi, byli drobátko domýšliví. Neberte připomínku jako výhradu, filmy mají zprostředkovávat sny. Podobný: Transamerica ()

max cady

Urcite zajimavy film,ale myslel jsem,ze to je o cloveku co ma rad prirodu.Je to ale film o cloveku,ktery chce byt svobodny.Svoboda ale neznamena,aby clovek prirodu nicil(cestou necha auto u more,bydli v autobuse a zastreli losa) ()

Wildchild8

Film s velice hlubokou tématikou. Zážitek z tohoto snímku ještě prohlubuje to, že se s hlavním hrdinou myšlením naprosto ztotožnuji. Emile Hirsch zahrál samozřejmě výborně. Celá myšlenka filmu je prostě geniální až na smutný konec, ale to se dalo čekat. Doporučuji shlédnout pokud máte rádi filmy tohohle ražení, určitě budete nadšení :) ()

Zemřel herec Hal Holbrook

Zemřel herec Hal Holbrook