Reklama

Reklama

Na trhu se objevuje nový výrobek. Nikdo přesně neví, co vlastně obsahuje, ani jak se vyrábí, ale zákaznící čekají ve frontách před obchody. Jedno je jasné - věc je k jídlu a má výbornou chuť. Jednou večer si osmiletý Jeison přišel do kuchyně vzít svou oblíbenou lahůdku a s úžasem vidí, že... ožila. Výrobce pěny angažují Davida (Michael Moriarty), bývalého inspektora FBI, aby zjistil oč jde. (Fine Production)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (68)

folklorman 

všechny recenze uživatele

Velice zábavný horor s netradičním záporákem v podobě chutné pěny. Děj už je zmíněný výše, tudíž přejdu rovnou k hodnocení. Průměrný scénář, kamera, hudba a opět tupé dialogy. Situace, kdy pěna pronásleduje hlavní postavy, vás určitě dostane do kolen. The Stuff je průměrná záležitost vykrádající lepší a hororovější – The Blob. Od Larryho Cohena doporučuju jiné filmy např: Ambulance nebo trilogii o zmutovaných dětech. ()

Raziel_cz 

všechny recenze uživatele

Grindhousový film, který se seknul dobou vzniku. A který český dabing posunul na úplně jiný komediální level (Jan Čenský v roli asi osmi postav), než tvůrci zamýšleli. Pěna zabiják vyvěrá ze středu země, zkouší nás ovládnout pomocí prodejců jogurtu a nejefektivnější způsob její likvidace je ji zapálit. Co na tom, že ji zrovna máte na ksichtě jak facehuggera. Jo, je to absurdní a často i nechtěně komické a připomíná to The Blob a Invazi zlodějů těl, kdyby vycházely jako rodokaps, ale je to neuvěřitelná prdel. A průmyslový agent "Mo" Rutherford a jeho sidekick "Chocolate Chip" Charlie, s pěstmi registrovanými jako smrtící zbraně, si vyloženě říkali o sérii podobně brakových hororů. Škoda, že jsme ji nedostali. ()

Reklama

MickeyStuma 

všechny recenze uživatele

Postarší člověk si ve sněhu všimne bílé kašovité hmoty vyvěrající ze země a světe div se, ochutná ji. A chutnala mu a tak ho okamžitě napadla myšlenka uvést hmotu na trh jako dezert. To se povede, trh a zisky rostou, konkurence šílí. Dokonce dojde i ke snaze konkurence zjistit tajemné složení. A co čert nechtěl, hmota po pozření začala každého ovládat. A začali se dít věci. Takový nápad o pokusu ovládnout lidstvo byl použit v 70. a 80. letech mnohokrát a vždy se jednalo o nějaký parazit či mimozemský organismus. Nyní tu máme bílou hmotu ze země pojmenovanou jednoduše jako pěna. Ano, je to hloupé, ale v tomto případě se jedná pouze o pouhopouhou hororovou zábavu, která si z námětu v podstatě dělá legraci a tváří se přitom vážně. Parodie to však v žádném případě není. Vlastně by se dal snímek označit jako hororová satira. Hrůza a děs se tedy nekoná, ale k hororovému pobavení vyznívá vkusně. ()

Astaroth12 

všechny recenze uživatele

Tak toto bola strašná haluška a i keď haluze mám niekedy rád, tak zabijacký jogurt do toho rozhodne nepatrí. Je tu strašne malo gore efektov, povedal by som, že je to veľmi nízko rozpočtová zaležitosť, lebo toho tu moc ukázaného nieje. Len ako sa pohybuje pena , ale nič viac, čakal som niečo ako sliz, ale márne. Jedine čo tu bolo, sú vybuchujúce hlavy a i to nebolo až tak zaujímave ako v iných filmoch. Viac ako 2*, dať nemôžem. ()

tron 

všechny recenze uživatele

„Sme Američania. Nikdy sme žiadnu vojnu neprehrali.“ – „A čo Vietnam?“ – „Ten sme neprehrali. Prehrali sme ho doma.“ Ďalšia „pecka“ Larryho Cohena (Ono žije, Vlkolak, Ambulancia, Návrat do mestečka Salem´s Lot). Trocha mi to pripadalo ako vykrádačka Slizu od Chucka Russella, ale faktom je, že Pěna zabiják vznikla o tri roky skôr. Ale ďalším faktom je, že Russellov Sliz je remakom filmu z roku 1958, tak  sa sami rozhodnite, kto asi koho vykrádal. Dobrou správou je, že scény s penou sú ešte i dnes, v roku 2021, vydarené a trikovo prekvapivo slušné (maskérska scéna s Garrettom Morrisom je vyložene nechutná). Zlou, že ide o bizarný mix hororu a komédie, pričom horor nie je strašidelný a komédia nie je vtipná. Navyše to má fakt dosť mizerný kasting, ktorý prebíja azda len absurdnosť niektorých postáv (plukovník Paula Sorvinoa). Správanie postáv je miestami už za hranicou absurdnosti. ()

Galerie (26)

Zajímavosti (2)

  • Mezi ingrediencemi, jež tvůrci použili ke stvoření pěny, nechyběla např. zmrzlina, jogurt či hasicí pěna. (-bad-mad-wolf-)
  • Scéna z motelového pokoje, v níž pěna teče po zdi, byla natáčena ve speciální místnosti, jež se mohla otáčet vzhůru nohama - tak bylo dosaženo efektu pěny, tekoucí po zdi nahoru. Tatáž místnost byla použita ve filmu Noční můra v Elm Street (1984). (-bad-mad-wolf-)

Reklama

Reklama