Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Thriller plný intrik a politických vražd s názvem Eskorta je výtečnou akcí s klasickým tématem a velmi dobrými hereckými výkony. Boyette je vězeň svěřený Gallagherovi, který má za úkol jej dopravit zpět do Spojených států. Boyette však unikne a Gallagher ho musí najít. Když se ale pustí do hledání, zjistí, že nejde jen o rutinní úkol, ale že se zaplétá do plánu na atentát, který musí překazit. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (36)

castor 

všechny recenze uživatele

Přiměřeně inteligentní konspirační thriller, kterak se okolo seržanta Genea Hackmana motají armádní hlavouni, kteří se nechali zlákat temnou stranou. Jenže ještě stihnou Hackmana namočit do nekalé hry, na jejímž konci má být atentát na prezidenta. Ovšem někde v druhé polovině se to lehce zlomí a tvůrci zbytečně zašlapávají logiku. Zručný režisér Andrew Davis přesto dokázal solidně zkombinovat akci (dobrá přestřelka v restauraci) s napínavým dramatem, využívá poměrně ponurá místa a běh v davu v průběhu průvodu předznamenává podobnou sekvenci z pozdějšího Uprchlíka. Už asi těžko něco natočí, ale klidně bych si od Davise ještě něco dal. ()

Aqualung 

všechny recenze uživatele

Je to do jisté míry romantický náhled do zákulisí praktik KGB, CIA nebo skupin pomatenců v hnědých, či zelených košilích.Inu vojenskoprůmyslový komplex má pazoury dlouhé, chlupaté a od krve.No a proti tomu se postaví silný jedinec s ocelovým charakterem silným vlasteneckým a internacionálním cítěním.Ale dost novinových frází.Jde o vlídný film, který ukazuje na silné věci a podává je ve stravitelné podobě.Výborní herci,kteří si výborně sekundují, proti nim vojenští zupáci pod rudou i pruhovanou vlajkou.No a ten závěr, tak no takhle bych si představoval zůčtování s řadou lidí u nás.... Je to dobrý film na nedělní odpoledne.... ()

Reklama

Lacike 

všechny recenze uživatele

Je to priemerny konspiracny thriller na jedno pozretie s nie prilis napaditym scenarom u ktoreho vas v napäti drzi len zvedavost, co sa z toho celeho vyvinie. Samotné Hackmanove patranie ale pôsobi dost zmätene. Pointa nie je nic extra a zaporaci su tuctoví. V tomto smere sklame najviac Tommy Lee Jones, ktory tu ma prilis maly priestor, aby nejak vyraznejsie zaziaril, co ma mrzelo, lebo jeho postava zabijaka bola celkom zaujimava. Najviac ma zaujali spickovo natocene prestrelky a nejaka ta nahanacka. Aj ked tu nie je vela akcnych scen, tak ich spickovym prevedenim dokazal reziser udrzat tempo sterilne napisanej zapletky natolko, ze film prilis nenudi a raz sa da v pohode pozriet. 5/10. ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $-miliónovTržby USA $10,647,219Tržby Celosvetovo $-║ Bolo to natočené akosi bez šťavy, Gene Hackman sa snažil ale aj tak moc to k lepšiemu nevytiahol. Režisér Andrew Davis ako na striedačke točí lepšie(Utečenec, Prepadnutie v Pacifiku) z tými poslabšími(Diery, Chladná pomsta, Záchranári) filmami. /40%/ ()

VanTom 

všechny recenze uživatele

Politický konspirační thriller dává tušit, proč dostal Andrew Davis za pár let na starosti Uprchlíka. Plán atentátu se postupně rozjíždí na několika frontách a strhává poctivého armádního seržanta (civilní a uvěřitelný Hackman) do slušně napínavé vysoké hry, kdy po něm všichni jdou a on musí odhalit, do čeho se vlastně zapletl. ()

Galerie (60)

Zajímavosti (2)

  • Hoci sa dej odohráva na rôznych miestach po celom svete, takmer celý film (vrátane scén odohrávajúcich sa vo Washingtone a Nemecku) sa natáčal v Chicagu a jeho okolí. (m.a.t.o.)

Reklama

Reklama