Reklama

Reklama

Dobyvatel

  • Japonsko Aoki Ôkami: Chi Hate Umi Tsukiru Made (více)
Trailer

Obsahy(1)

Vládce největší říše světa. Historický velkofilm. Vždy udeř první! Na začátku bylo sjednocení mongolských kmenů do jednoho národa a na konci útok na Velkou čínskou zeď i celou císařskou dynastii Jin. Fascinující osud Temüdžina, jenž se stal slavným Čingischánem ožívá ve výpravném historickém snímku! (oficiální text distributora)

Videa (1)

Trailer

Recenze (18)

oveckaoa 

všechny recenze uživatele

To byl historický film nebo historická komedie :-). Nějak jsem tam nenašel rozdíl ty dialogy jsou perly klinematografie (příklad nezabíjej mé dítě nezabiju dítě ale Merkyta :-) a hlavní představitel Temudžina přehrává snad ještě více než všichni naši herci v Ordinaci a Ulici zároveň. Už dlouho jsem se tak nezasmál navíc boje jsou tak trapné že bitvy v Bathory jsou rovnou oskarové :-) ()

pelegryna 

všechny recenze uživatele

Myslím, že poměrně dobře uchopené téma, ale sáhodlouze přehrávané.Nicméně pokud je toto začátek pokusů o natočení Činkischána tak budiž.Ono bude asi nemožné věrně bez přimyslených holywoodských příběhů to natočit , ale rozhodně to je tak veliké téma, že nikdy neomrzí, byť by zpracování bylo tragické. ()

Reklama

Deimos 

všechny recenze uživatele

TV/// Obsazení 7/10 Děj 6/10 Hudba 6/10 Výprava 7/10/// +slušná výprava, vyprávění občas jde i do podrobností -přes vše kladné si nejsem jist jestli lze tak obsáhlý příběh odvyprávět v jednom filmu, dvoudílný film by byl asi lepší volbou, trochu víc emocí a napětí by se hodilo/// Nebýt tak velké stopáže a občas přílišné roztahanosti či rozvleklosti snímku, byla by to ještě o stupeň lepší podívaná. I tak to ale není nezajímavé, právě naopak. Kdo je trošku trpělivější a nebude očekávat přílišnou akčnost, rychlí střih a zbrklou kameru, ten si přijde na své./// Celkem 64%/// ()

RexT 

všechny recenze uživatele

Někdo se sice snažil, ale celý film je tak trochu "asiatsky" toporný. Snad je to jinou kulturou, asijským filmům, vynecháme-li akční Hong-Kong obvykle chybí spád a připomínají spíše nafilmované divadlo. Také se místy ve filmu divák, neznalý tolik dějin Mongolska, ztrácí. Možná je to překladem. Ty bitevní scény, nevím, snad by se daly udělat lépe. Více jak 3* podle mě dát nelze. Jinak souhlasím s "klerikem". I já si u tohoto filmu, kdovíproč, vzpomněl na staré indiánky. ()

Fr 

všechny recenze uživatele

“Pojedu kam až to půjde. Tam, kde to dobudu, zmizí hranice. Svoboda pohybu napomůže obchodu. Lidé si budou vážit zvyků. Budou žít dobře…..“ Ti Mongolští vojevůdci (zvlášť když je hrají Japonci!!!) mají pořádný charisma! A většinou to nejsou žádní tupci. Asi proto se na ně dobře dívá. Vyprávění o potomkovi Šedého vlka, jenž byl vyslán na zem, aby vybudoval jeho zemi bere všechno od počátku. Než mongolský lid spojil své síly, aby vznikla mocná a bohatá říše – od hrstky válečníků, jejichž cílem bylo jednoduché ,,kůň za koně, žena za ženu“, až po stotisícovou armádu táhnoucí na Velkou zeď s cílem zničit nenáviděného protivníka - chvilku to trvalo. PŘÍBĚH NADE VŠE!! DOSLOVA! Tenhle průvodce nejdůležitějšími okamžiky cesty Čingischána k moci a tedy sjednocení mongolského lidu není špatnej. Jen nenáročnému publiku mnoho zábavy nenabídne. DOBYVATELE ocení příznivci Čt2, v jejichž žilách koluje krev Šedého vlka. Ti ostatní ať raději mrknou na Mongola. Ale nevím, jestli budou jejich militantní choutky ukojeny. Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Jsem alespoň z 1/3 Mongolec. 2.) Můj tchán Čingi nechápe, proč mu říkaj Temüdžine. 3.) Měl jsem sen, že přiletěl bílý sokol a v pařátech držel Slunce a Měsíc. 4.) Zajímá mě, jaký osud měli mongolské ženy. PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ * ()

Galerie (9)

Zajímavosti (2)

  • Snímek je rozsáhlou filmovou adaptací dvojice knižních historických novel "Chi Hate Umi Tsukiru Made: Shōsetsu Chingisu Hān" a "Chi Hate Umi Tsukiru Made: Shōsetsu Chingisu Hān". Jejich autorem je japonský novelista a historik Seiichi Morimura. (Conspi)
  • Výsledná cena snímku byla zaokrouhlena na 30 mil. amerických dolarů. Celková doba natáčení činila více jak 4 celé měsíce. To probíhalo převážně v Mongolsku, kde se k potřebám filmařů v roli mongolské armády činilo nad 5 tis. dobrovolných členů mongolských vojenských jednotek. To je ale jen zlomek použitých lidských zdrojů, neboť k natočení epických bitev bylo filmaři využito nad 27 tis. dobrovolníků. (Conspi)

Reklama

Reklama