Výměna

Je sobotní ráno roku 1928 a Christine Collinsová se loučí se svým synem Walterem a odchází do práce. Když se v podvečer vrátí domů, zjistí, že její chlapec zmizel. Zavolá policii, ale dozví se, že policie může vyhlásit pátrání po pohřešovaném až za dvacet čtyři hodin. Příštího dne se kapitán J. J. Jones z policejního oddělení v Los Angeles ujímá vyšetřování. O pět měsíců později kapitán Jones oznámí Christine, že v Illinois objevili chlapce, který prohlašuje, že je Walter Collins. Policie pozve novináře, aby se zúčastnili shledání matky se synem. Christine prohlásí, že to její syn není. Policie nechce přijít o kladné body, tak trvá na tom, že nalezenec je pohřešovaný Walter a matčiny protesty vysvětluje neskutečnou psychickou zátěží. Koho zajímá, že nalezený Walter je ve skutečnosti o něco menší než před svým zmizením a jak za těch pět měsíců přišel k obřízce? Christine se pustí do boje za svou pravdu s takovou vehemencí, že začne být nepohodlná... (TV Nova)

Houda666

Emocionálne nabitý film s vynikajúcou Angelinou Jolie v hlavnej roli (jedno z jej vrcholných vystúpení). Celé herecké osadenstvo filmu predviedlo svoje umenie na veľmi vysokej úrovni. Oplatí sa vidieť! Hodnotenie: 80% ()

Lukoboss

No to byla síla. Tak emocionálně vypjatý film jsem už dlouho neviděl. Bezmoc před úřady je zde tak veliká, že máte chuť jít minimálně taky do toho davu s transparentem. A to nemluvím o policejním kapitánovi, který celý incident způsobil. Tomu byste nejradši jednu vrazili. Bylo to velice smutné, ale pěkně natočené a dramatické. Musím říct, že Clint Eastwood odvedl velice dobrou práci jako režisér, Angelina Jolie zase jako herečka. Klobouk dolů přede všemi! ()

kisha

Vůbec nechápu, proč se o tomhle případu, kterej je snad ještě strašlivější, než všechny zločiny Fishů, Berkowitchů, Zodiaců a podobných veřejně známých individuí, nic všeobecně neví a až Clint nám to musí naservírovat. Naštěstí pro nás. Tenhle dlouhej (ale neskutečně rychlej) film je o matčině lásce k synovi, na klišovitost není místo, což je šálek kávy pro mě:)Angelina hraje jako o život, bohudíky má ty svoje čtyři(?) vlastní děti, díky kterým (předpokládám) se dokázala vcítit do situace matky, která o potomka přijde. Všechna čest a fakt by mě potěšilo, kdyby si to filmový zlato timhle počinem letos vybrečela (tolikeré slzy jedné filmové postavy jsem tedy už dlouho neviděla;)). Ale ano, jedna jediná věta ve scénáři může zmařit mé plné hodnocení. V Changeling nechť si tuto hanobnou roli nadosmrti ponese ona úplně poslední. ()

bloodvomit

Teda Clint v posledních letech fakt jede. Výbornej film, super obsazení i scénář, prostě známka letitejch zkušeností v kombinaci s dobrejma hercema. ()

Maynard.

Clint Eastwood je neskutečný borec. Precizně natočený film, který mě absolutně šokoval. Po malinko slabším začátku film nabývá neskutečných rozměrů. Při vyprávění mladého chlapce, která líčil brutální vraždy na statku jsem ani nedýchal. Též při popravě nebo v psychiatrické "léčebně" . Skvělé zachycení ameriky 30.let . Jen trochu bych přecijenom vytknul a to je hudba. Tu si Clint skládal sám a abych řekl pravdu, tak jsem byl poměrně zklamán. I přes to je tento film absolutní skvost, který strhne každého diváka. U mě naprosto jednoznačně převálcoval Gran Torino, téměř o 100%. ()

BMAJTZ

Dobry film a citove velice dobre vypointovany. Clovek s hlavni hrdinkou naprosto souciti a proti zkorumpovane policii citi opravdu znechuceni. Vyborny film. ()

ArdathBay

Precizně zpracované, ale emočně mdlé. Auta, oblečení, vše je dokonalé, ale herci nejdou na dřeň jak bych si představoval. Angelina "kolagenová pusa" Jolie nepodala nic extra. Scénář by také potřeboval nějaké větší drama, protože vše je až moc poklidné. Sice je jedná o velmi kvalitní film, ale do jedinečnosti, což absolutorium vyžaduje, Výměně něco chybí. ()

Lencha

Po delší době film, kterej mě naprosto vtáhl do děje. U kterýho jsem hlavní hrdince v podání Angeliny Jolie věřila i chůzi po chodníku. S hlavní hrdinkou jsem prožívala bezmoc, smutek, všechny emoce, naději...bála jsem se o ni, když ji zavřela policie do blázince, fandila jsem jí, aby našla syna... I když tenhle film není úplně s happy endem, tak mi závěr dal určitou naději...stejně jako hlavní hrdince. Tohle se Clintovi povedlo;-) Angelina byla výborná (když si odmyslím obrovský rudý rty, divnej účes s divnou hučkou na hlavě - i když to patřilo k té době, ve které se film odehrává), John Malkovich, přestože neměl tolik prostoru, určitě nezklamal, líbil se mi i výkon Jasona Butlera Harnera v roli vraha dětí... Tenhle snímek stojí určitě za podívání. Jen bych ještě dodala, že děsivý je to, že byl tenhle film natočen podle skutečné události... 4 a 1/2 hvězdy ;-) ()

sedm.1

Skutečně výborné drama,které je úchvatné především díky režii Clinta Estwooda a výkonu Angeliny Jolii.Sice nejde o nijak závratně strhující drama ve smrtelném tempu,přesto jsem prakticky po celou stopáž nedokázal ani na vteřinu odtrhnout pozornost a ani jsem napětím nedýchal,ikdyž se dá očekávat,jak se to celé bude vyvíjet.A zde právě vyniká Eastwoodovo umění,odvyprávět příběh jako tento s takovými grády,jako se mu to povedlo zde.Výměna je zároveňi dost šokujícím snímkem,zvlášť pokud si vezmem,že jde o skutečnou událost a překvapilo mě ,jak se zde to toho Clint nekompromisně opřel.Vyskytuje se tu poměrně dost skutečně mrazivých a dechberoucích scén a i přes celou poměrně delší stopáž se pořád něco děje,především pak emočně je tu doslova nárváno k prasknutí,za což pak patří velký dík právě Angelině,která zde odehrála jednu ze svých životních rolí.Výměna je zkrátka film,na který se jen tak nezapomíná.Je totiž bravůrně natočen,je skvěle zahrán,je mrazivý,je skutečný,je prostě a jednoduše výborný! ()

ranp

Trochu jsem se po přečtení obsahu filmu obával, aby tento snímek nebyl moc sentimentální. Byl jsem však velice příjemně překvapen. Vtáhlo mě to do děje a moc jsem si přál, aby přišel šťastný konec. Konec až tak úplně šťastný nebyl, ale byl otevřený a nechával v divákovi určitou naději a prostor pro představivost. Je skoro až šílené, že takhle nějak to opravdu bylo. Film je o naději, o boji za své dítě i o boji proti policejní mašinerii. A snad nikoho už nepřekvapí opět mistrovská režie Clinta Eastwooda. ()

Michelle75

Zase jeden z těch otřesných příběhů podle skutečných událostí, v rukou čím dál tím lepšího Clinta Eastwood. Příběh vás pohltí ať chcete nebo ne, tedy pokud máte alespoň trochu svědomí a soucítíte s druhými. Pro Angelinu Jolie se po ztracení syna začne odehrávat ta horší část života, která ji přinese naději a doufání v to, že se možná jednou shledají. Ať to dopadne jakkoliv-nebudu spoilerovat, tak tahle paní si opravdu Oskara zasloužila, při prožívání toho všeho měla stále chladnou mysl a víru v něco, co možná už nikdy nebude a já věřím, že taková skutečně byla a to díky i Jolie. Silná to žena. Nádherně zobrazená doba třicátých let. ()

Ferinka

Celý film prostupuje chladná a napjatá atmosféra, jako kdyby každou chvíli mělo někde něco bouchnout, něco/někdo se sesypat. Opravdový mráz po zádech mi přejel ve chvíli, kdy ten klučina procházel fotografie pohřešovaných dětí a třídil je, to bylo horší než zbytek filmu dohromady. Angelina jakožto zoufalá matka sice sem tam propadala pláči a chvilkové hysterii, ale většinu času ,a to i když jednala s těma vymatlanýma cajtama, se chovala dokonale civilizovaně a byla to dáma každým coulem. Když ještě vezmu na vědomí, že je film natočen podle skutečné události a veden rukou Eastwooda, musím hodnotit tak, jak hodnotím. I když upřímně.. podruhé si ho pustím asi až někdy ve vzdálený budoucnosti. ()

Arius

U mňa veľké sklamanie nakoľko som očakával od ďalšieho Eastwoodovho filmu veľa, no budem sa zrejme musieť zmieriť s tým že latku ktorú nastavil Gran Torinom už nepreskočí. Beztak to Výmene v celkovom hodnotení ublížilo, ak by som neprihliadal na meno režiséra zvolil by som zrejme skôr slová chvály a bez zaváhania by som vypálil štyri hviezdy, no vzhľadom na veľký režisérov potenciál musím jednu zhodiť. Ani tradičné emotívne scény neboli tak silné ako bývajú, celkový príbeh bol až príliš rozvláčny, Angelina Jolie nepresvedčivá a záver sa absolútne minul účinku, pasáž filmu od ktorej som očakával najviac bola veľmi všedná. Plus dávam aj za skvelé dobové stvárnenie a zároveň pridávam konštatovanie že až taká katastrofa to nebola, no čakal som určite viac. ()

Lenka_J

Je mi až špatně z toho, když si uvědomím, že se tohle opravdu stalo, vlastně tomu ani nějak nemůžu uvěřit. Clint Eastwood poslední roky předvádí, že všechny filmy, které si vezme "pod svá křídla" dovede do neskutečného zážitku s nezaměnitelnou "Eastwoodovskou" atmosférou, jak to umí jenom on. A Angelina Jolie opět a zase ukazuje, že je neskutečnou herečkou. Mám slabost pro filmy, které jsou natočené podle skutečné události a tento příběh je jeden z nejsilnějších, který jsem měla šanci na plátně vidět. Budu na něj ještě dlouho vzpomínat a jsem si jistá, že mi nikdy nezmizí z paměti, protože se tam zaryl skutečně hluboko. ()

Katy86

Velice dojemný příběh. A Clint Eastwood? Odvedl naprosto skvělou práci. Tak i Angelina Jolie. Asi jeden z jejich nejlepších hereckých výkonů. Podle mého úsudku :) . Moc příjemný film a prožitek. I když je to docela brutální, moc se mi film líbil. 90% ()

dita.krizova

"Já vím, že to můj syn není!"... Tolik příběhů v jednom a přitom se to překvapivě dobře snáší. Při jeho sledování jsem cítila takovou bezmoc a lítost, že jsem se na něj musela dívat po částech, abych to vůbec unesla. Pro mě je to naprosto skvostný snímek o lidské bezmocnosti a vlivnosti policie. ()

gutshoter

Angelina Jolie právě tady vyvrátila mé určité pochyby o jejím hereckém umu. Tento film zaslouží tu nejpřísnější kritiku. Ojedinělost sama. ()

Zemi11

Odporná dvacetikilová Angelina Jolie co minutu s rozklepanými červenými botoxy a vodopádem pod okem zbytečně shazuje jinak charismatické mysteriózní drama. Každá scéna šla zkrátit o 5 koncových slzitých vteřin, které si všímavý divák mohl vždy domyslet. Franta Cipro si z režisérského křesla zkrátka potrpěl na detaily až přespříliš úzkostlivě. Není ani potřeba mít každou postavu nasvícenou z boku tak, aby se na půlce obličeje leskl každý beďar a druhá půlka byla umělecky zahalena do černa. První klasicky Gran-Torinovsky nudnou půlhodinu jsem se musel hecovat, abych nicotný příběh vůbec dokoukal a neobšťastnil Fanouše odpadem hned z voleje. Nakonec jsem rád, že jsem tak charismatickým člověkem s pevnou vůlí a schopností se překonat! ()

Sdoom

Emoce, emoce, emoce...asi jediné, co tomuhle filmu trochu chybělo z mého pohledu. Pamatuju si, že ani napoprvé v kině mě to nedostalo tak, jak by mohlo, vzhledem k tématu. I ten závěr asi mohl mít větší tah na branku. Je to ale asi jediná možná výtka k jinak naprosto dokonale zvládnutému řemeslu. Casting, výprava, kamera, hudba, v podstatě není co vytknout. Pěkné 4 hvězdičky. (Blu-ray, orig.) ()

Všichni chtějí Angelinu Jolie

Všichni chtějí Angelinu Jolie

22.10.2009

Aby ne. Přesvědčila kopáním do zadku v akčním Wanted i slzením v dramatu Výměna. V létě ji uvidíme v akčním špionážním thrilleru Phillipa Noyce Salt. Agentku (akorát ne CIA, ale Interpolu) si zahraje… (více)

Eastwood: „Než si pro mě přijde...

Eastwood: „Než si pro mě přijde...

04.11.2008

...natočím ještě pěknou řádku filmů.“ Zatímco Sean Connery před týdnem vzkázal světu, ať už s jeho návratem před kamery nepočítá, jeho vrstevník Clint Eastwood se do důchodu nechystá ani náhodou.… (více)

Teatrální Spider-Man 4?

Teatrální Spider-Man 4?