Výměna

Je sobotní ráno roku 1928 a Christine Collinsová se loučí se svým synem Walterem a odchází do práce. Když se v podvečer vrátí domů, zjistí, že její chlapec zmizel. Zavolá policii, ale dozví se, že policie může vyhlásit pátrání po pohřešovaném až za dvacet čtyři hodin. Příštího dne se kapitán J. J. Jones z policejního oddělení v Los Angeles ujímá vyšetřování. O pět měsíců později kapitán Jones oznámí Christine, že v Illinois objevili chlapce, který prohlašuje, že je Walter Collins. Policie pozve novináře, aby se zúčastnili shledání matky se synem. Christine prohlásí, že to její syn není. Policie nechce přijít o kladné body, tak trvá na tom, že nalezenec je pohřešovaný Walter a matčiny protesty vysvětluje neskutečnou psychickou zátěží. Koho zajímá, že nalezený Walter je ve skutečnosti o něco menší než před svým zmizením a jak za těch pět měsíců přišel k obřízce? Christine se pustí do boje za svou pravdu s takovou vehemencí, že začne být nepohodlná... (TV Nova)

FunTomCZ

Clintovi dojemné příběhy prostě žeru. Udělat tak krátce po sobě filmy kvalit Gran Torina a Changeling je prostě mazec. Angelina Jolie ve své životní roli září. Nominace na Oscara to jen potvrzuje. Příběh matky, které vrátí nesprávného syna a ona skončí v psychiatrické léčebně je silně emocionální. Tragicko-happynedový konec to celé jen završuje. Clint je prostě nejlepší. ()

Korina

Clint Eastwood mě opět nezklamal, jeho filmy mají v názvu "drama" naprosto oprávněně, protože takhle má drama vypadat. Začátek příběhu je poklidný a dává tušit napětí, teprve, když děj zaujme, začne se rýsovat směr příběhu a náznak tragedie, pak už jen graduje brnkání na emoce diváka. Závěr nepostrádá útěchu, která pohladí a divák si uchová naději. Navíc opět neomšelý příběh, který Eastwood dokonale ovládá. ()

josmart

Nejvíc mně dostalo, že je tento příběh založen na skutečných událostech. Něco takového se opravdu může stát ??? Film není žádná oddechovka - silné emoce, výborní herci a Clint Eastwood příběh drží pevně pod krkem, aby se nerozmělnil do TV dojáku. Jediná věc, která mi trochu neseděla, je fakt, že Angelina Jolie je už poněkud mediálně provařená a je pro mně těžké brát ji vážně. ()

vrgulnik

Nechápu to. Většina filmů Clinta Eastwooda z první poloviny jeho života se mi nelíbila, ale to co točí v posledních letech patří mezi nejlepší americké filmy, které znám. Výměnu jsem podle úvodníku měl za klasickou detektivku s americkým koncem, kde vše dobře skončí. Zpočátku mi film hrozně připomínal "L.A. přísně tajné", ale postupně se celý film měnil. Stával se temnějším, hrůznějším a čím dál více neuvěřitelným. Z pohřešování jednoho dítěte se postupem času stal případ, který zcela jistě ve své době zaměstnával všechny novináře v zemi. Ačkoliv dostala Angelina Jolie v téměř 2,5 hodinovém snímku dostatečný prostor, připadala mi tak trochu ve své postavě ztracená a v některých okamžicích ne příliš důvěryhodná. Celkově hodnotím velmi kladně režii i kameru. Ke scénáři se těžko vyjadřovat, protože ten vlastně napsal život sám a zatímco původní scénář bychom zcela jistě odsoudili jako přehnaný, realita nás nutí jen mlčet a vstřebávat utrpení, kterým může projít jen rodič, který se dostane do podobné situace. Nervově labilnějším jedincům tento film nedoporučuji. ()

kondomxxl

Veľmi kvalitný snímok majstra Clinta. Musím pochváliť výpravu, celkovo spracovanie 20-30 rokov bolo vierohodné taktiež ako aj výkon Angeliny Jolie. V skutku ani nemám nič proti, možno len tá stopáž. Proste niečo tomu filmu chýba, bohužiaľ stále neviem čo. ()

montel

Christine Collinsová (Angelina Jolie) odchází jednoho dne do práce a jako obvykle nechává svého syna sama doma. Když se z práce vrátí její syn je pryč. Policie po něm vyhlásila pátrání, ale bezvýsledné. Až po pěti měsích policie malého Waltera nachází. Všichni se těší na šťastné setkání matky se synem. Jaký šok Christine čeká když uvidí, že je to někdo úplně jiný....A to je teprve začátek, od té chvíle se rozjíždí brilantní kriminální drama se skvělou Jolie pod taktovkou ještě lepšího Eastwooda. Ten chlap na co sáhne, tak promění v nabroušený diamant. 80% ()

jonny.net

Co se týče dramatu nabízí mi režijní Clint Eastwood více než jako westernový hrdina. Tento jeho kousek je pro mě zatím nejlepší. Je sice pravda že závěrečná třetina (nebo čtvrtina) filmu je tak trochu navíc, ale vzhledem k těm strhujícím a nervy drásajícím situacím, kde Angelina marně bojuje s nespravedlností, proti které zdánlivě nemá šanci, nemůžu hodnocení snížit více než o 1* (a i tak mám pocit že filmu trošku křivdím). Bravo Clinte! ()

Jevablo

Ó ne, tohle nebude kladné hodnocení. Ale začnu pozitivy: po technické stránce je to nadstardní a za to přicházejí dvě hvězdičky. Kostýmy, no krása...a teď film...je to hodně citové a tudíž pro ženy. Dějová linie stojí na tomto: "pořád mi ubližují, nikdo mi nerozumí, a proto mohu rozvinout všechny své emoce". Angelina Jolie totiž hraje tzv. oscarově, tj. je stále ještě o dost hysteričtější než by měla být její postava (jestli ji k tomu vedl Eastwood, nevím). Viz scéna s popravou - ano, kladná hrdinka se jde podívat na popravu vraha svého dítěte, ještě před ní si s ním ale musí promluvit, aby zjistila, že je to fakt maniak,což jí tak naštve, že na něj začně hystericky křičet, pak už ale naštěstí vraha konečně usmrtí...prostě mi to přijde něvěrohodné a vykonstruované, s přáním vyvolat hodně emocí. Kromě nich už je ve filmu jen tento děj: hlavní hrdince unesou a zavraždí malé dítě, vrah je nakonec chycen a popraven. To je vše, na 80% tento film skutečně nemá. ()

Formanka

Pořád jsem čekala, kdy se vysvětlí, proč ten chlap děti zabíjel. Evidentně nebyl v pořádku psychicky a můžu si domýšlet, ale to je málo. Nechápu jeho motivaci a vysvětlení mi hodně chybělo. (Pomohla wikipedie. Northcott je sexuálně zneužíval /stejně jako svýho synovce/ a následně vrátil zpátky domů, ale jednou se u něj objevila jeho matka a lekla se, že by syna kluk mohl identifikovat a tak ho zabili.) ()

jxr

Nemůžu si pomoct, ale pro mě tu byla spousta výkonů, kterým jsem nevěřil a spousta neuvěřitelných momentů. Navíc nemusím Angelinu. Nechápu co na ní všichni vidí? ()

Agent008

Sledovat Angelinu Jolie, jak hledá svého milovaného syna, bylo vynikajícím příkladem, jak má film vypadat - žádné nestvůry vyskakující z podlahy, kouzelící chlapec, žádní mimozemšťaněné ničící lidstvo! ne, byl to fil jak má vypadat film - perfektní kamera, střih, scénář, dobrá režie, i dostatečný herecký výkon hlavní hrdinky. Přiznávám, že Angelina nepatří mezi hvězdy mého srdce, ale i tak předvedla to, co měla. ()

Lukkyn

Když se k tak silnému příběhu , který je navíc inspirován skutečnými událostmi dostane dobrý režisér a navíc specialista na dramata a emocionálně silná témata, kterým bezesporu Clint je nemůže to dopadnout jinak než dobře. Vše zde funguje a nevadí , že Clint to rozjel na několik frontách. Bohužel ten konec už byl opravdu roztahaný a proto není za plný počet, ale jinak bravo!!!! ()

karel63

Clint Eastwood ví přesně, na jakou strunu má divákovi brnknout a mě brnkal celkem dobře. Trošku jsem předvídal, co asi přijde, ale scéna z ranče mě dostala. Perfektní herecký výkon, dobrá kamera a dobové LA. nemělo chybu. ()

ARTchaoos

Jediný film kde sa mi naozaj hodila Angelina Jolie. Podla mňa by mala rušiť všetký akčné filmy s ktorými iba stráca na svojej kvalite. Toto je presne to čo jej sluší (bola ozdobou tohto filmu) V takomto žánre by mala ostať .... a k filmu jedným slovom KVALITA (opíšem ju trošku viac dobré efekty, kamera herecké obsadenie) Čo sa mi ráta k dobrému bolo to že aj v roku 2008 si niekto spomenie na minulosť a natočí film o minulosti a ujme sa .........[chaoos] ()

Mr.Hackels

V kině jsem to hltal vteřinu po vteřině. Silný příběh, skvělá Angelina Jolie. Naposledy jsem si takhle v kině užil Gotiku. Clint Eastwood je prostě pan režisér a zřejmě neřekl poslední slovo. ()

GrifHi55

Eastwoodu stále lepší a lepší, jak to ten chlap dělá. Mnoho lidí odradí délka, jistě, šlo by to asi i kratšeji, ale upřímně bych to kratší nechtěl. Divák by tak přišel o spoustu dodatečných informací, vzniklých situací a všeho, co prostě bylo potřeba zmínit, aby tak vznikl ucelený celek. Navíc osobně jsem fanda Eastwoodovy pomalé, ale jisté režie, krásné melodické hudby a popsání posledního detailu. 90% ()

Guly Guly

K filmu jsem se dostal náhodou, aniž bych předem znal režiséra. Čekal jsem slzavý příběh o pátrání po chlapci ve 20 letech minulého století, možná s americkým sladkobolným koncem, ale dočkal jsem se příjemného překvapení. Film má spád a hlavně výbornou atmosféru, která diváka pohltí. Výborná ukázka policejní zvůle v praxi, kdy lusknutím prstů je z vás blázen, který může navždy zmizet v šeru chodeb psychiatrické léčebny. Následná odveta Angeliny Jolie a úchyl vraždící děti udrží vysoké tempo skoro až do konce. Když se pak v titulcích oběvilo jméno režiséra Clint Eastwood byla to pro mě taková třešnička na dortu:-) ()

Všichni chtějí Angelinu Jolie

Všichni chtějí Angelinu Jolie

22.10.2009

Aby ne. Přesvědčila kopáním do zadku v akčním Wanted i slzením v dramatu Výměna. V létě ji uvidíme v akčním špionážním thrilleru Phillipa Noyce Salt. Agentku (akorát ne CIA, ale Interpolu) si zahraje… (více)

Eastwood: „Než si pro mě přijde...

Eastwood: „Než si pro mě přijde...

04.11.2008

...natočím ještě pěknou řádku filmů.“ Zatímco Sean Connery před týdnem vzkázal světu, ať už s jeho návratem před kamery nepočítá, jeho vrstevník Clint Eastwood se do důchodu nechystá ani náhodou.… (více)

Teatrální Spider-Man 4?

Teatrální Spider-Man 4?