Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Atraktivní Emily, manželka bohatého spekulanta s cennými papíry, se tajně schází s malířem Davidem Shawem. Milenecký vztah ale manželovi nezůstane dlouho utajen. Protože se v poslední době svým podnikáním dostal do svízelné finanční situace, rozhodne se pro radikální krok. Navštíví milence své ženy pod záminkou koupě obrazu a pak mu nabídne obchod zcela jiného druhu. Ví, že se Shaw ve skutečnosti jmenuje Winston Lagrange a malovat se naučil ve vězení, kam se dostal pro podvody. Steven, který nutně potřebuje manželčiny peníze, nabídne Davidovi půl milionu dolarů, když Emily zabije. Aby na dobu vraždy měl neprůstřelné alibi, vypraví se do klubu. Emily ale muže, který ji přepadl, ve rvačce zabije. Steven, který po příchodu domů předstírá starost o svou ženu, zjistí, že pod maskou vraha není manželčin milenec, ale někdo jiný. Detektiv Karaman, kterému je případ svěřen, Stevenovi příliš nevěří. Navíc se ozve Shaw, který nahrávkou, na které Steven domlouvá vraždu své ženy, ho chce vydírat. Emily začíná tušit, že něco není v pořádku. (TV Nova)

(více)

Recenze (353)

Krt.Ek 

všechny recenze uživatele

Remake Hitchcockovy Vraždy na objednávku. Co filmu schází na původnosti (ten příběh už tu zkrátka byl a já ho dobře znám!), to dohání dávkováním smyslnosti (přes odhalená stehna, ramena a šiji G. Paltrow; divačkám se pak beztak dobře dívá na polonahé Douglase a Mortensena) a hrubozrnným cynismem (podváděný manžel nutí manželčina milence, aby zabil jeho manželku, svou milenku). Za vidění to stojí především kvůli výše zmíněnému hereckému obsazení, potěšil i David Suchet v roli inspektora, ale vnitřně prostě cítím, že Dokonalou vraždu nemůžu hodnotit stejně jako Vraždu na objednávku, přestože se nejedná o špatný film, originál je holt originál. 65 % ()

petaspur 

všechny recenze uživatele

Movitý Steven Tyler má nezvyklé finanční potíže a tak s radostí přivítá příležitost v podobě manželčiny nevěry s falešným malířem. Zorganizuje rychlou dohodu o svém ovdovění s "důvodem" svého čerstvého paroží Davidem a již se těší na šustění dolárků při dědickém řízení. Dokonalá vražda se však neuskuteční a Steven najednou není tím, kdo drží situaci pevně v rukou. Do her manželského trojúhelníku navíc začíná strkat svůj šťouravý nos detektiv Karaman, který sází na prasknutí nervů někoho ze zúčastněných. ()

Reklama

StarsFan 

všechny recenze uživatele

Při rozjezdu vše začíná jako skvělý film. Perfektní herecké výkony, scénář, který člověka skutečně dokáže zaujmout. Jenže jak celý film plyne dál, začínáte mít pocit, že víte, co bude následovat a jak to skončí. Ještě horší je, že tento konec vás skutečně nemine. Dala bych tomu 4*, kdyby mě závěr aspoň v jedné věci překvapil a po vraždě ve vlaku byl trošku jiný. Místo toho Gwyneth začíná připomínat ženu s černým páskem, která přepere snad všechny muže. S tímhle potenciálem by mohla konkurovat i Demi Moore v G.I. Jane :-)) ()

Madison 

všechny recenze uživatele

V rámci rutinného námetu nič prevratné, stále tá istá zápletka disponujúca manželkinou resp. manželovou neverou, ktorá/ý sa naštve a nie je schopná/ý preniesť sa cez svoju hrdosť. Ale to spracovanie ma na druhej strane príjemne prekvapilo, čo scéna, to dokonale gradované napätie vyústené v očakávaný, no temný záver. Musím pochváliť nádhernú hudbu Jamesa Newtona Howarda, pri ktorej mi po chrbte behali zimomriavky a hlavných hrdinov predovšetkým arogantného Michaela Douglasa a príťažlivého Vigga Mortensena. ()

NinadeL 

všechny recenze uživatele

K 50. narozeninám Gwyneth Paltrow jsem si ji našla jako manželku Michaela Douglase. A Perfect Murder patřila dlouho k filmům, které mi unikaly, ačkoli thrillery s Douglasem zbožňuju a tady navíc hraje zápornou roli. Ale ve své době se ty filmy podobaly jako vejce vejci, jejich ryzí jedinečnost je mnohem víc rozpoznatelná až zpětně. Tady je navíc kouzelný vyšetřující Hercule Poirot, tedy David Suchet jako Mohamed Karaman, kterého hraje s obdobným kouzlem jako toho svého Belgičana. Jediný problém představuje příliš jalový výkon Vigga Mortensena. ()

Galerie (54)

Zajímavosti (1)

  • Obrazy, které se nachází u Davida doma, jsou skutečnou tvorbou herce Vigga Mortensena, který roli malíře Davida Shawa ztvárnil. (Xavi6)

Reklama

Reklama