Tom10000

15.díl. John spolu s Cameron, Sarah a Derekem přijíždějí na pohřeb všech zaměstnanců továrny, jež nedávno explodovala, což sami viděli (alespoň kouř). Za výbuchem, jak víme, stála Catherine/T-1000, jež se před světem pokusila utajit výrobu materiálu na skelety terminátorů. Nejprve zabila její lidi, a poté dokonala dílo. Sami naši hlavní hrdinové však prokoukli neblahé křivé taktiky už dříve, než k události došlo, což Sarah taktéž pocítila na vlastní kůži. Mezi pozůstalými nachází se i mladá dívka Zoey, s níž se John spřátelí, aby z ní vytáhnul určité informace, a tím myšlenku ohledně Skynetu potvrdil. Zoey je ale velice odtažitá: Cameron pozná pravdu jako první: její otec, pracovník továrny, nezemřel. Po dlouhém pátrání naši hrdinové na vlastní oči spatří to, co už Sarah dříve - podivný vyspělý dron. Při výročí úmrtí pracovníka v Catherenině společnosti přichází Allison na její podivnou cynickou stránku. T-1000 se pokusí vynahradit své dceři vlastní nepřítomnost (...). 60 procent. Zaujala jen Zoey a částečně i Cameron, jež opět vystoupila ze svého stínu v de facto vedlejší roli. ()