Jack je Američan, Marion je Francouzka a společně žijí v New Yorku. Výlet do Evropy má dát jejich vztahu novou šťávu. Po nevydařeném pobytu v Itálii si chtějí spravit náladu v Paříži. To Jack ještě netuší, že budou bydlet hned vedle rodičů Marion, kteří neumí slovo anglicky. To jim ovšem nebrání podrobit Jacka sérii testů. Adept na pozici zetě pro změnu nemluví francouzsky. Jack musí čelit i dotěrným ex-milencům Marion a údajně miniaturním francouzským kondomům. Marion má k Jackovi také pár výhrad. Je jasné, že tahle dovolená bude pro jejich vztah opravdu přelomová. (oficiální text distributora)

jojinecko

Julie Delpy a konverzačka z Paríža - človek si spomenie na Linklaterove geniálne dielo/diela before sunset/sunrise (obe v mojej top 10!)...Porovnávanie nie je vonkoncom namieste a ak áno tento film nemá šancu. Julie Delphy nie je taká vycibrená scenáristka (hoci na pár miestach veľmi príjemne prekvapí) a režisérka už vôbec nie, ako herečka mi dokonca liezla na nervy občas (o postave ktorú hrala už ani nehovorím:). Každopádne Adam Goldberg je celkom sympaťák a jeho suchý humor som bral...2 dni v Paríži ako celok nie je zlý, to ani náhodou... len sa snažia hrať na väčšiu, coolovejšiu, "nezávislejšiu" a inteligentejšiu komédiu akou v skutočnosti sú... ()

Nathalie

Adrian to napsal za mě. Exhibice profesionálního filmového teroristy Bruhla, rodinná a francouzská národní klišé, zbytečně explicitní a často se opakující trapnosti tvoří nános, který je nutno smést, abychom se dostali k podstatě: není jednoduché s někým vydržet a vůbec nezáleží na tom, zda ústřední dvojici dělí národnost, věk nebo názory. Důležité je, jestli je něco poutá tak, že spolu chtějí být. I v Paříži, městě (jejích nesčetných bývalých) milenců. 70% ()

Abiosis

*WOODY V SUKNI* Mám rád filmy, v ktorých sú nosným elementom dialógy. Dva dni v Paríži obsahujú toľko hovoreného slova, koľko by sa zmestilo do troch akčných filmov, siedmych hororov, alebo do polky Quentinovho filmu. Postavy pôsobia veľmi prirodzene a od prvej minúty vás vťahujú do svojho slovného ping-pongu, ktorý sledujete až do (ne)očakávaného konca. Film obsahuje množstvo vedľajších a často len epizódnych postáv, ktoré upútavajú pozornosť svojou nevšednosťou a výstrednosťou a rovnako originálne pôsobí aj nespočetné množstvo scén (napr. spoločný obed páru a jej rodičov, oklamanie amerických turistov, dialóg v posteli a iné). Verdikt v 1 vete: Svižné, vtipné a veľmi ukecané. 04.08.2010 ()

dezorz

ethan hawke je okrem herca aj spisovatel a reziser. pise, pravda o tom istom, o com casto aj hra. o ubohom zivote. julia delphy, partnerka hawkea s before sunrise a after sunrise nie je spisovatelka ani reziserka. (skusa to pravda skusa, ale nie je) zatial, kedze im pisanie poznamok k before sunrise/ after sunrise islo s hawkem a linklaterom dobre, tak to opat skusa a skusa. a po pravde, rovako trapne ako hawke. nestaci mat kameru na pleci aby bol clovek dobry indie director. ()

PinokKio

Konverzační opáčko z Linklaterových filmů s humorem více se blížícím Allenovi .. ale Julien Delpy nemá ten správný režisérský šmrnc a chybí jí něco z břitkosti Woodyho dialogů. Ti dva, Jack a Marion, se snad neměli dát ani dohromady, ale kdyby nebyli tak odlišní, nebylo by o čem tenhle příběh vyprávět .. ()

• Adam Goldberg coby Jack ve filmu říká, že jeho matka je katolička a otec žid. Stejně je tomu tak i ve skutečnosti. (zuza99)
  • Kniha, kterou americký turista ukáže Jackovi, je Šifra mistra Leonarda od Dana Browna. (houseofwax)
  • Rodiče Marion hrají praví rodiče její představitelky, Julie Delpy - Albert Delpy a Marie Pillet. (hippyman)