Jake Scully, filmový dvojník, právě natáčí scénu z filmu o upírech. Je nějakou dobu zavřený v rakvi, což u něj vyvolá klaustrofobní pocity, kterými při podobných příležitostech trpí, a není schopen ze sebe vypravit ani slovo. Režisér Rubin není nijak nadšený. Když se Jake vrátí domů, najde svou přítelkyni v posteli s jiným. Je jasné, že si musí hledat nové bydlení. Prostě den blbec… Na hereckém kurzu se Jake seznámí se Samem Bouchardem, který mu udělá nabídku: protože sám musí odjet filmovat do Seattlu, může za něj Jake zatím hlídat dům jakéhosi boháče. Navíc, až bude mít dlouhou chvíli, bude moct v jednom z oken protějšího domu dalekohledem pozorovat krásnou ženu, která v noci předvádí vysoce vzrušující sexuální představení. Jake ženu skutečně pozoruje a zatouží poznat ji blíž. Sleduje ji do luxusního obchodního domu, jenže svým usilovným pozorováním vzbudí pozornost ochranky. Všimne si ale také, že krásku sleduje ještě někdo jiný. Teprve na pláži se odváží na ni promluvit a upozornit ji, že ji sleduje muž indiánského vzhledu. Ten ale dívce vzápětí vytrhne kabelku a Jake za ním běží, aby mu ji sebral. Dostanou se až do temného podchodu a na Jakea přijdou obvyklé klaustrofobické potíže. Indián obsah kabelky vysype na zem a cosi si odnese… Hned večer se ukáže, co to bylo. Jake ze své pozorovatelny sleduje příchod krásné Glorie domů a zároveň vidí, že tam na ni číhá indián z pláže, který jí ukradl klíč. Když začne dívku škrtit šňůrou od telefonu, Jake rychle vyběhne z domu a ještě se dvěma náhodnými chodci se pokouší mladou ženu zachránit. Nemůže se ale dostat do domu a když tam konečně vběhne, Glorie je mrtvá: indián ji provrtal obrovským vrtákem. Pro policii, která vraždu vyšetřuje, je Jake jen odporným šmírákem. Ani policie, ani Jake netuší, že už brzy narazí na překvapivé skutečnosti… (oficiální text distributora)

JASON_X

Palmova čistokrevně osmdesátková záležitost, povinnost pro obdivovatele nebo nostalgického pamětníka téhle kýčem oplývající epochy. Ne tak herecky a scénáristicky povedené jako trochu podobné The Bedroom Window, ale zato víc šílenější, extravagantnější, absurdnější... béčkovější. Skvělá scéna s Indiánem a vrtákem a dost ulítlý konec. Slušná béčková "VHS" zábava. ()

Superpero

Mistrná variace na Vertigo. De Palma zde naplno předvádí svojí genialitu. Sledovačka hlavního hrdiny, krásné sousedky a záporáka, který vypadá jak hispánskej otec Fura, v první půlce filmu je naprosto dechberoucí. Je to velmi dlouhá scéna téměř beze slov, plná neuvěřitelně rafinovaných a vynalézavých záběrů, kde naprosto přehledně víme kde, kdo je a působí to přirozeně. A vůbec první půle je opravdu nervydrásající jízda, kde De Palma rozhazuje svoje trademarky plnými hrstmi. Druhá je zase výživný mindfuck, ale už v maličko odlehčenějším tempu. Mno a ty záverečné titulky, to je prostě lahoda. ()

A.L.E.S.

Tyhle překombinované děje, kdy do sebe všechno až nebezpečně dobře zapadá a divák jen žasne, mám nejraději. Přiznám se, že jsem se většinu filmu choval jako hlavní hrdina. Protože byl děj nejistý, sledoval jsem jej, co podnikne, co udělá a jak se zachová. Vůbec by mě nenapadlo, že dva lidé budou vypadat jako jedna osoba a už vůbec by mě nenapadlo, že jedna osoba může hrát více lidí. Tedy hodně dlouho tomu aspoň nic nenasvědčovalo. ()

Falko

Na tento thriller som sa tesil o to viac, ze ho natocil Brian De Palma, ktory ma vo filmografii bohate mnozstvo kvalitnych filmov a kedze uzivatelka Madison zboznuje thrillery tipu DISTURBIA (2007) alebo OKNO DO DVORA (1954) (len chcem pripomenut, ze v oboch filmoch sa spehovalo susedia :-), tak som sa rozhodol tento thriller pozriet s nou, no a moc nadsena teda nebola. Teda priznam sa, ze mnoho zaberov tam trvalo zbytocne dlho a tym padom ma to fakt prestavalo bavit, ale nastastie to malo skvely vrazedny namet a ten indian bol fakt odporne nesympaticky a to dokazalo dvihnut u mna hodnotenie na tie 3*. ()

JohnnyD

Pocta, variácia, vykrádačka? Oproti majstrovskému Vertigu je to trashová amatérska vykrádačka bez emócii no s otrasnými hercami. A na rozdiel od Dressed to Kill a Blow Out, ktoré budia podobný dojem, má navyše Body Double o dosť horšiu réžiu a nachádza sa tu minimum zapamätania hodných scén. DePalma má dozaista režisérsky talent, ale rovnako má aj talent ním plytvať. ()

• Osemuholníkový dom, v ktorom Jake Scully dočasne býva, je známa architektonická stavba v Los Angeles - Chemosphere. (Ernie_13)