Ďáblův sluha

• USA Reaper
USA, (2007–2009), 21 h 54 min (Minutáž: 40–43 min)

Bret Harrison, Ray Wise, Tyler Labine, Missy Peregrym, Rick Gonzalez, Valarie Rae Miller, Nikki Reed, Kevin Smith, Jamie Kennedy, Henry Mah, Jessica Stroup (více)

Sam je průměrný jedenadvacetiletý mladík, který pracuje (no spíš nepracuje) v supermarketu v Seattlu a volné chvíle tráví s tlustým kámošem infantilními žertíky všeho druhu. Průměrným by určitě zůstal i nadále, kdyby jeho rodiče v mládí neprodali jeho duši ďáblu za nějakou tu službičku. Nicméně teď, když oslavil 21. narozeniny, je Satan zpět a požaduje něco na oplátku. A není to nic menšího než nahánění uprchlých duší zpět do Pekla. Komediální seriál z pera Kevina Smithe z TV stanice ABC. (Looser)

• Spoiler: Vzhledem k tomu, že seriál skončil předčasně a nebyla ukončena dějová linka, tvůrci následně prozradili, jak měl být seriál ukončen a jaká tajemství nás ještě čekala: Samův (Bret Harrison) táta nebyl mrtvý. Mělo vyjít najevo, že táta byl démon, který uzavřel dohodu s ďáblem. Zamiloval se do Samovy mámy a chtěl s ní žít. Takže dohoda byla: „Dobrá, už nejsi démon, ale nikdy nebudeš plně člověkem, protože nikdy neumřeš.“ A to je důvod, proč byl Sam výjimečný, byl napůl člověk a napůl démon. Sam tady nebyl synem ďábla, jak si myslel. Jeho moc pocházela od jeho skutečného otce – démona. Součástí dohody bylo, že to nesměl nikdy Samovi říct. To je důvod, proč na konci první série Steve říká, že Sam je chycen mezi dobrem a zlem. Ve třetí sérii nás mělo čekat rozuzlení toho, jakou roli měl Sam sehrát. Celá Samova existence byl důvod, proč mu ďábel věnoval tolik pozornosti a tolik se s ním vídal. Mělo to svůj důvod: Sam byl napůl člověk a napůl démon a ďábel se opravdu bál, že tohle dítě bude jeho koncem. Když se podíváte na to, co ďábel v celé sérii dělá, tak se snaží Sama svádět ke zlu, aby byl špatný. Snaží se ho donutit k tomu, aby přijal, že to, co dělá, vlastně není až tak špatné. Pointa byla v tom, že když se mu podaří Sama zkazit, tak Sam pro něj nebude hrozbou. (brmaku)