Reklama

Reklama

VOD (1)

Přistěhovalci z celého světa přijíždějí každý den do Los Angeles s nadějí na lepší život. Ovšem nemají nejmenší ponětí, co za vysněný život budou muset zaplatit. Režisér Wayne Kramer zkoumá lákavost amerického snu a realitu, která na imigranty čeká v LA dvacátého prvního století... Harrison Ford, Ray Liotta a Ashley Juddová ve filmu režiséra Waynea Kramera Imigranti přináší otřesný pohled na život nelegálních přistěhovalců a imigračních úředníků, jejichž úkolem je zajistit, aby americké hranice byly bezpečné. Každý den zaplavuje Los Angeles vlna dalších a dalších přistěhovalců, kteří tam přicházejí hledat americký sen. A každý den se cena za tento sen zvyšuje. Zoufalství nových přistěhovalců je pro imigrační úředníky často silná káva. Mohou se však slitovat a zachovat se pro jednou lidsky? (HBO Europe)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (238)

Gary 

všechny recenze uživatele

70%. Kvantitativně i kvalitativně rozdílné příběhy postav. Někteří jsou sympatičtí, někteří ne. Jedna osoba děj utáhne, jiná zase vůbec. Dobré je, že vás film donutí přemýšlet o činech a postojích postav a většinu z nich také dokážete v jejich jednání pochopit (většinu, rozhodně ne všechny). Tak či tak film to není vůbec špatný. Stříhalo se do něj, Sean Penn se nechal dokonce vystříhat úplně. Herci zvládají všechny ty emoce znamenitě a mnoho z nich si dokáže získat sympatie. Z nejzajímavějších např. Cliff Curtis, Shelley Malil nebo Ray Liotta, který si toho jako druhý uvedený v titulcích zas tak moc na plátně neužil. Harrison Ford z toho vyplývá tak trošku nemastně neslaně, ale zase je dobře, že velice zmírněným hraním zbytečně nevyčnívá ze zbytku osazenstva. ()

salalala 

všechny recenze uživatele

Film to rozhodně neni špatný, to určitě ne. Jen z mého osobního hlediska si Kramer zbytečně ukousl moc velké sousto. Těch příběhů a lidiček, které sledujeme, je tam moc a moc a tím pádem máme ode všech docela solidní odstup. Z toho tudíž plyne, že emoce, které se snaží film (pro mě hodně lacině a okatě) vyvolat, se míjí účinkem. Z herců nikdo nevyniká, na druhou stranu to ani nikdo nekazí. Některé scény jsou ale výborné (zejména ty akčnější) a naznačují, kudy měl celý film jít. Navíc mi ještě připadalo, že charaktery některých postav jsou hodně zjednodušené a nepravděpodobné (oba imigrační úředníci byli dobráci, advokátka byla hodně hodně lidská atd.). V tomhle filmu prostě z mého pohledu není nic, co by vyčnívalo nad současný filmový průměr. Za příjemně strávené takřka dvě hodiny dávám tři hvězdy a 55%. ()

Reklama

brutale 

všechny recenze uživatele

Táto látka tu už bola. Nakoľko je vo svojich predchodcoch, zvládnutá lepšie, bez propagovania amerikanizmu, prakticky nemám čo hodnotiť... Z hľadiska idei snímky (t.j. sračkoidno/amícko/in/da/best/country/in/da/world/peetche) by som dal okamžite odpad! Ale ja sa odosobním a dávam jednu* za kozy , druhú* za prdel, Alice Eve. Jednu * dole za neherecvto Forda, z ktorého som mal pocit, že sa každým okamihom zrúti... Žeby chyba réžie old man, alebo posledná brigáda pred dôchodkom, hmm že Indy 5 (najkratšy vtip aký poznám)? ()

genetique 

všechny recenze uživatele

Pôsobivé kríženie tragických osudov postáv, ktoré žijú na hranici deportácie na území USA. Záležitosti okolo zelených kariet, ilegálneho prisťahovalectva atď. a ich paralelné porovnávanie s rasistickými otázkami. Systém a šablóna stretu dejovo odlišných postáv na rázcestí týchto tém, bola použitá už v mnohých filmoch, ale pokiaľ budú tvorcovia aj naďalej takýto vynaliezaví, tak myslím, že sa bude používať aj naďalej. Kým sa film a hlavne príbehy jednotlivých postáv poriadne roztočia, ubehne dobrá polhodinka, takže buďte trpezliví, pretože potom nasleduje luxusná dráma so silnými sociálnymi, spoločenskými i politickými námetmi. Ponúka výstupy z každodenného života, ale aj originálne situácie, či zvraty, ktoré odsúvajú pocit filmového déjà-vu do ústrania. Nádielka citov si vás možno neomotá okolo prsta, no myšlienka je skompletizovaná kvalitne a je jedna z tých, ktoré diváka prinútia sa zamyslieť. Fordov retuš a zdanlivý facelift zo štvrtého Indyho sa v tomto film prevalil naplno a ukázal, že starnutie predsa len zanecháva stopy na každom smrteľníkovi, ale som rád, že si doprial ešte takúto serióznu rolu. 80%. ()

NinonL 

všechny recenze uživatele

Celkem ucházející film ze světa imigrantů do Los Angeles. Několik příběhů lidí, kteří za každou cenu touží získat Zelenou kartu. A jeden příběh člověka, který ji má, ale ztratí ji a je z USA vyhoštěn. Film je o štěstí, které někteří lidé při usilování o Green Card mají a o smůle, kterou mají jiní. Nechybí ani několik mrtvých. ()

Galerie (29)

Zajímavosti (5)

  • Slovo "fuck" ve filmu zazní celkem 71x, z toho 39x ve scéně s přepadením obchodu. (Dr Lizal)
  • Snímek měl premiéru ve věznici San Quentin, kde Johnny Cash také koncertoval. (jurama525)
  • Film byl dokončen již v roce 2007, diváci ho však poprvé mohli vidět až o dva roky později. Ohledně jeho konečné podoby se režisér a producent dlouho přeli. Producent nakonec využil svého práva posledního slova a snímek zkrátil z původních sto čtyřiceti na výsledných sto třináct minut. (sator)

Reklama

Reklama