Hellboy Animated: Blood and Iron

(TV film)
všechny plakáty

Profesor Broom se v roce 1939 utkal s upírkou Elizabeth Ondrushko, maďarskou krvavou hraběnkou a vyšší kněžkou kultu Hekaté. Ani kůl v hrudi jí ovšem nadobro nezastavil. Nyní má profesor po ruce Hellboye, Liz i Abea, pro které se obyčejná akce “prozkoumat strašidelný dům“ mění na boj o holý život. Nestojí proti nim totiž jen samotná upírka, přivolaná zpět na tento svět dvěma čarodějkami, ale i další krvelačná stvoření noci. Tohle bude zatraceně dlouhá noc... (Yojimbo)

Tom_Lachtan

Krev & Železo... Název by i relativně odpovídal, ale nepřipraví na to, co přijde, poměrně nudná omáčka, která z mírné béčkovosti vykolejí jen na pár chvilek v před-finálnímy souboji, které kdyby byli finální, určitě bych byl mnohem raděj, neboť ač je ten závěrečný dobře zpracován, prýští z něj účelovost jako krev v Tarantinově Kill Billovi. (_(__spoiler__)_) Proč? Pro bohy proč se ve všem musí snažit Hellboye obrátit na tu "správnou"stranu? ()

Campbell

Filmy od Del Tora jsou geniální a zřejmě jedny z nejlepších předělávek komiksu. teda aspon pro mě, na animovanou verzi jsem se upřímě moc netěšil a já věděl proč. tenhle animák se snaží být děsně cool a co možná dost temnej stejně jako Watchmen animovaná verze. Ale totálně mu to ujíždí, animace je sice pěkná a dabing je povedenej už jen díky tomu že tu dabují stejní herci co ve filmu, ale celkově je to takový uspěchaný a bez jakkýkoliv emocí a celkově je to spíše nudné. Slabota. ()

Yojimbo

Tenhle film má vše, co mám na komiksech o Hellboyovi rád. Předlohu lze asi těžko překonat, ale nemůžu se zbavit dojmu, že tentokrát je to i o něco lepší než v případě prvního animáku. V průběhu se vyskytne několik skutečně působivých scén, příběh je plný mytologie a tajemna, tempo svižné (ostatně film není nikterak dlouhý) a dokonce i ten dabing se o něco málo zlepšil. ()

D.Moore

Stejně dobré jako první hellboyovský animák. Tentokrát se ale ke slovu dostává nefalšovaná hororová atmosféra podepřená příběhem, který tradičně (mignolovsky, komiksově) perfektně kombinuje známé i méně známé legendy a plete z nich strhující podívanou. Vždyť mix příběhu Alžběty Báthoryové, upírské podívané a starořecké mystiky, to je něco přesně pro Hellboye. Bát se sice nejspíš nebudete (pořád je to "jen" animovaný film, já vím), ale napínavou sedmdesátiminutovku vám garantuji.__P.S. Znalci Hellboye tištěného, počkejte si na konec titulků. Ano, chystá se film The Phantom Claw. V hlavní roli s Humrem Johnsonem! Už aby tu byl! ()

Lucasion

Druhý animák s Hellboyem se mi líbil více. Je zde více akce, napětí a příběh se mi jeví taky propracovanější. Opět film dabují stejní herci a je to příjemné, když slyšíte například hrubý a ironický hlas Rona Perlmana. Co se týče animací jsou stále skvěle udělané. Příběh je správně temný jako u klasického komiksu. Flashbacky zde působí dobře. Nemám co dodat. Na poli animáku se bude líbit i těm kdo Hellboye "Dítě z pekla" ani vůbec neznají. ( 70 procent ) ()

• Čtveřice, která si ve filmech série Hellboy zahrála hlavní postavy, Ron Perlman, Doug Jones, Salma Blair a John Hurt, zde nadabovala své postavy. (Innuendo1987)