Oblečen na zabíjení

Každý zlý sen má začátek, tenhle ale nechce skončit. Michael Caine v sugestivním americkém dramatu o psychopatickém vrahovi. Žijící klasik americké kinematografie Brian De Palma během své kariéry natočil řadu filmů, které svým kontroverzním námětem způsobily jistý rozruch, zároveň však vynikaly brilantním a do detailu promyšleným filmovým zpracováním. Nejinak je tomu i v případě snímku Oblečen na zabíjení, v němž De Palma v hitchcockovském stylu rozehrává nervy drásající thriller o tajemném zabijákovi atraktivních žen. O jeho identitě by mohl něco vědět psychiatr Robert Elliott, k němuž v souvislosti s problémy v manželství pravidelně dochází Kate Millerová. Její osud se zase protne s příběhem protřelé Liz, které v té chvíli začne jít doslova o život. (Česká televize)

Rob Roy

Čím více jste z De Palmovy "hitchcockovské" tvorby viděli, tím méně se budete pravděpodobně bavit. Pokud je to vaše první setkání, mohla by to být láska na první pohled ( nebo taky zhnusení - u De Palmy člověk nikdy neví ). Fanoušci dostanou to, co očekávají. Pino Donaggio složil jeden ze svých nejhezčích hudebních motivů. A asi nikdy jsem neviděl takhle esteticky nasnímanou břitvu. -- Pro mě osobně ale zůstává nejzábavnější depalmovkou 80. let Dvojník... ()

Eldrick

Opět film spíše pro fajnšmejkry De Palmy a Hitchcocka. DRESSED TO KILL je někde mezi BLOW OUT a RAINSING KAIN, silnou mírou erotiky zas připomene De Palmovu vertigovskou variaci, BODY DOUBLE, ale zub času je tu znát, ostatní rané De Palmovky nepůsobí tak naivně. Asi nejvíc do očí bijící variace na PSYCHO - pointu protřelý divák pozná hned v úvodu. SPOILER: představa, jak Sean Connery běhá ve filmu převlečený za transvestitu, mi přijde mírně řečeno uhozená - ještě že odmítl. ()

BoredSeal

Strhující vizuální jízda nabitá erotikou. DePalma v absolutní formě, filmová lahůdka, výborné obsazení, na svou dobu určitě odvážný film. Vlastně už jen intro ve sprše a návštěva muzea přináší radost z rafinovaných způsobů vyprávění, kterou už dost let v nově natočených filmech postrádám. Inspirace Hitchockem a Argentem (nebo možná pocta oběma klasikům) slouží ke cti. ()

pornogrind

Další film z knihy 101 hororů které musíte vidět než zemřete. A já už si pomalu ale jistě začínám myslet, že nejlepší kousky co jsou v knize uvedeny jsem viděl ještě než se mi kniha dostala do rukou. Už moc nevěřím, že v knize narazím na něco o čem bych ještě neslyšel a co by stálo za to ale třeba mě ještě překvapí. Tenhle kousek Briana De Palmy šel ale naprosto mimo mě. Film je zbytečně dlouhej a na konci zbytečně natahovanej. O nějaký překvapivý pointě nemůže být ani řeč. Herectví většiny herců( jsou tu i výjimky ) je komické a stejně tak na mě působily některý scény. Když přivřu obě oči tak tomu ty 3 hvězdy dám ale je to jak se říká "s odřenýma ušima". ()

Astaroth12

Film je natočený krásne detailne z veškerou precíznosťou.Len ma trocha ubíjalo to kľudnejšie tempo zo začiatku.Po vizuálnej stránke jedna skvostná paráda a preto remeselne,scenáristicky veľmi dobre zvládnuté.Atmosféra je miestami veľmi mrazivá a k tomu jej dopomáha vynikajúca hudba.Páčil sa mi aj policajný čierny humor,bol drsnejší ale nie trápny.Dobre je tu rozohrané erotično,lebo dobre sa pozeralo na ženské postavy.Len vraha bolo dosť ľahké uhádnuť aj keď bolo tam podhodených pár vecí aby diváka oklamali ale neboli dostatočné. ()

• Průměrná délka záběru je 6,5 vteřin. (Chatterer)
  • Snímku původně hrozil rating X. Poté, co režisér film sestříhal, obdržel rating R. (Zetwenka)
  • Ve Spojených státech byl film mládeži do 16 let nepřístupný. Nesestříhaná verze totiž obsahuje několik detailů první vraždy navíc a poněkud "intimnější" scénu ve sprše. (Petrus1)

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis

04.08.2023

Ve věku třiaosmdesáti let zemřel ve čtvrtek v nemocnici Mount Sinai v New York City po krátké nemoci americký herec Mark Margolis, mnoha divákům známý především jako zlověstný don Hector Salamanca ze… (více)