Super drbna

USA, (2007–2012), 84 h 25 min (Minutáž: 39–42 min)

Předloha:

Cecily von Ziegesar (kniha)

Transcenders

Blake Lively, Leighton Meester, Penn Badgley, Chace Crawford, Ed Westwick, Kelly Rutherford, Matthew Settle, Taylor Momsen, Kristen Bell (vypravěč) (více)

Do města se vrací Serena van der Woodsenová, která před časem bez rozloučení odjela do internátní školy. Hned po příjezdu začíná tušit, že vše nezůstalo při starém. (oficiální text distributora)

Riddick77

Pilot mě navnadil a mile překvapil, nicméně další 3 díly už měly sestupnou tendenci ve smyslu kvality. Ještě navíc se k tomu přidal i fakt, že já vlastně nemám vůbec rád příběhy prachatých mladých idiotů, kteří nevědí co se životem, ve kterém mají toliko možností jak se uplatnit. Všechno je zde lesklé, krásné a nablískané a mě se z toho postupem času začalo dělat poněkud špatně. Po 4 dílech hodnotím jako přihlouplé a poměrně nudné "drama" pár zazobanců, co nevědí jak říct tátovi, že chtějí jinam na školu, protože se bojí o své milionové konto. Smutné! Plusové body jsou i za Taylor Momsen, která je parádní :-) 4/10! A projekce ukončena :-) ()

Terez.S

Velmi dlouho jsem "Gossip Girl" odolávala. Pamatuju si, že jsem si tak před rokem a půl stáhla první epizodu, ale nedala jsem tomu ani 3 minuty. Nevím proč. A pak jsem se na Vánoce 2012 nudila. Všichni jsme byli nemocní, všichni zavření ve svém pokoji a tak jsem se rozhodla dát GG další šanci. No a dopadlo to tak, že jsem všech 6 sezón zhlédla během měsíce. Doslova. Byly dny, kdy jsem se dívala i na 10 epizod. Strašně mě to chytlo, skvěle vykreslené postavy, které se počas seriálu dost vyvíjely a postupně mě všechny do jedné štvaly alespoň jednou :). Ze začátku jsem si např. oblíbila Serenu a nesnášela Blair a pak si to holky vyměnily :)). Milovala jsem soudtrack a fakt, že šli tvůrci (a tudíž celý ten seriál) s momentálním trendem - nic pro hipstery. GG jsou "guilty preasure", takový ten typ seriálu, který spoustu, ale opravdu spoustu lidí miluje a dívá se na něj s oblibou, ale zároveň se to stydí přiznat. Já se ale nestydím a proto dávám 5 hvězdiček :). I přes fakt, že pár epizod bylo slabších, celkový dojem za mě jednoduše je, že to je seriál, který stojí za to vidět. ()

Jara.Cimrman.jr

"Ať jsi nám přišel říct cokoli perverzního, tak to prostě řekni a vypadni." Drby a pomluvy mám hrozně rád, protože mě neskutečně baví na ně nereagovat a prudit tím jejich tvůrce. Nicméně tady musí mládež řešit úplně všechny pseudoproblémy světa, což mě nebaví, ale ty holky mají tak solidní design, že jsem se to pár dílů pokoušel sledovat. Jasně, že jsem přitom spiklenecky pomrkával na Serenu, Blair a Vanessu, ale když žádná z nich neprojevila zájem o výměnu tělesných tekutin, tak jsem se přestal s drbáním trápit. ()

Tom Riddle

GG, je cosi magického na těch iniciálech. Ano Lorelai, k tobě mluvím. Nicméně GG Volume No. 2 je hlavně ultimativní GP, aneb Guilty Pleasure. Queen B, The IT Girl, Lonely Boy, Mother Chucker, Little J, Filmmaker V a Common Whore N, aneb Beverly Hills 902 10 pro nové desetiletí. Nebo století? Gossip Girl nabízí šmírácký pohled do života zbohatlíků a všeljakých podobně nezasloužených prominentů typu Paris Hilton, a očividně si bere za úkol ukázat, že to není žádná prča, že udržet si moc dělá hlavu nejen velkým businessmanům, ale i jejich rozmazleným teenagerským dcerkám, a že žít v téhle vrstvě znamená být neustále vystavován riziku toho, že s vámi někdo bude jednat s nekalými úmysly. To se nepochybně stane, pokud zkřížíte cestu Blair Waldorf. Gossip Girl je víceméně klasický teenagerský seriál. Rozervaná a slepovaná přátelství, zlomená a slepovaná srdce, nože v zádech, většinou obrazné, sem tam i skutečné... Nicméně každý seriál má jednu postavu, která si pro sebe krade většinu scény. HIMYM má Barneyho, Gilmorky Lorelai, Gossip Girl má Blair. Navzdory tomu, že The IT Girl seriálu Blake Lively (Serena) je skutečně krásná, Leighton Meester (Blair, samozřejmě) ji převyšuje nejen vzhledem, ale i herecky a co do zajímavosti (což nejdřív bylo jen o fous, ale ze Sereny se od třetí řady dále stane postava takřka nesnesitelná) a svou roli už prakticky kultovní seriálové mrchy si vychutnává s velkou grácií, je to radost pohledět. Nehledě na konstantní bonmoty pronášené sametovým hlasem Veronicy Mars. 1. a 4. série čtyři a půl hvězdy, 2. a 3. tři hvězdy, 5. série sotva dvě. ()

sir-dave

Tak nějak jsem si na seriály tohoto ražení zvykl a využívám je k odreagování, v tom se odráží většinou i mé hodnocení. Josh Schwartz vytvořil po O.C. další víceméně úspěšný projekt. New Yorská smetánka teenegerů je středem zájmu celého New Yorku, všichni si o nich šuškají a web Gossip girl má na práci zjišťovat co nejvíce drbů. Drby je seriál protkán do morku kosti. Herci jsou vybráni dobře, jejich postavy si za několik sezón projdou svým vývojem, ikdyž ne u všech jsem byl s jejich proměnou spokojen. Nejlepší postava: Chuck., Nejvíce otravná postava: Geogina. V porovnání s O.C. to u mě nevyhrává ale ve svém žánru to je v mém pomyslném žebříčku vysoko. xoxo. (hodnocení za 1. - 5. sérii) ()

Galerie (1 246)

• Ve 3. sérii zaznělo v pár dílech několik písní herečky/zpěvačky Leighton Meester (Blair). Šlo o písně „Good Girls Gone Bad“ a píseň „Somebody To Love“, kterou nazpívala původně pro soundtrack k filmu Na sv. Valentýna (2010). (Patw)

Nová Gossip Girl obsadila hlavní tvář

Nová Gossip Girl obsadila hlavní tvář

02.04.2020

Reboot populárního seriálu Gossip Girl neboli Super drbna od streamovací služby HBO Max konečně odhalil novou představitelku hlavní postavy. Stala se jí mladá začínající herečka Savannah Smith, která… (více)

Carrie Bradshaw: První nákupy

Carrie Bradshaw: První nákupy

04.03.2012

Hrdinka Sexu ve městě se vrací. Bude však o něco hezčí a o hodně mladší. Sarah Jessicu Parker totiž nahradí osmnáctiletá AnnaSophia Robb, kterou si pamatujeme hlavně z Mostu do země Terabithia,… (více)

Scenáristé v akci

Scenáristé v akci

22.11.2008

Vrána k vráně sedá a američtí scenáristé s oblibou pracují ve dvojicích. Rossio a Elliot (Piráti z Karibiku) či Orci a Kurtzman (nepřehlédli jste našlapaný trailer na nový Star Trek, že ne?) jsou už… (více)