Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Ethan Hunt pracuje v elitním týmu agentů CIA, kterému velí Jim Phelps. Tentokrát na ně čeká mise v Praze, kde mají chytit při činu muže, který se chystá ukrást seznam agentů CIA ve východní Evropě. Vše jde hladce, ale pak začne umírat jeden agent za druhým. Nakonec celou akci přežije jen Ethan. Ten o všem informuje svého šéfa a je skutečně velká náhoda, že Kittridge zrovna večeří v Praze. Kittridge a Ethan se sešli a Kittridge Ethana obvinil z vynášení informací ze CIA. Kittridge prý již delší dobu hledá krysu, která táhne CIA ke dnu. Ethan se naštval a odešel. Ethan se naštvaný vrátil do bytu, kde měli s týmem základnu. Tam narazil na Claire, která je také agentkou a která také útok přežila. Ethan a Claire jsou rozhodnutí zjistit, kdo je ona krysa v CIA. Ethanovi se podařilo zkontaktovat kupce, který chtěl koupit seznam agentů. Ethan na Maxe zapůsobil tím, že věděl, že seznam, který Max získal, je falešný. Max je ve skutečnosti žena, která je ochotná spolupracovat s Ethanem, dokonce mu i zaplatí, ale Ethan jí musí dodat seznam agentů z celého světa. Ethan souhlasí, pokud mu Max předhodí onu krysu. Ethan ví, že celý seznam mají jen v ústředí CIA. Ethan dá dohromady tým z nežádoucích agentů CIA a chce se tam vloupat. Ethanovi a jeho týmu se podaří do ústředí vloupat a nakonec i ukrást onen seznam. Ethan si domluvil schůzku s Maxem ve vlaku TGV. Mezitím se na scéně opět objevil Jim, který útok na Ethanův tým také přežil. Jim a Claire jsou manželé, ale Ethan je do Claire zamilovaný. Ethan Jimovi věří, ale přitom právě Jim je ona krysa... (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (658)

Ruut 

všechny recenze uživatele

UPDATE 2020: Nyní extrémně velké retro a je jasně vidět, že série se během desetiletí posunula o světelný rok. Hodně úsměvně působí i to, kolik prostoru je věnováno Praze. V době kdy MI či bondovky prosviští nej metropolemi světa během deseti minut ... ------- 70% Dvě výborné scény - jedna na laně v trezoru CIA, druhá závěrečná s helikoptérou v tunelu, zbytek lehce překombinované špionátorství. Praha tu je překvapivě nevýrazná a hodně nevyužitá. ()

Marigold 

všechny recenze uživatele

Vlastně to vyhlíží jako americká odpověď na Bondovky, příběh se profiluje jako typický špionážní zámotek plný intrik a falešných identit, akce se zpočátku celkem drží při zemi, aby v závěru přerostla v cosi poměrně zábavně nereálného a pošahaného. Tom Cruise coby Ethan Hunt hraje opravdu jen tváří, jinak je jeho agent vytvořený jako indiferentní věšák na pěkné hadry ve tvaru klaďase přímo archetypálního. Brian DePalma osciluje svým stylem mezi napínavou špionkou a adrenalinovým akčňákem, ale nelze říci, že by MI měla nějaký výrazný styl, silný náboj, moment překvapení. Připadá mi, že i hlavní twist prošumí vinou špatného načasování. Oproti bondovkám opravdu dosti bezduché, ale přeci jen zábavné. ()

Reklama

dr.horrible 

všechny recenze uživatele

Ten film zostarol viac než som myslel. Predovšetkým keď ide o reálne technické hračky (žuvačkové bomby nestarnú), ako Redgraveovej najmodernejšia disketová mechanika, alebo keď Cruise zadá do internetu slovo biblia a nájde mu to 26 výsledkov. A naháňačka s helikoptérou už dnes vyvoláva mierny úsmev. Čo nestarne je De Palmova réžia. Ikonická zlanovacia scéna, alebo myslím prvýkrát (vo svojich medziach) reálna naháňačka po streche vlaku (predtým sa po vlakoch behalo, skákalo a viedli sa šermiarske súboje). Všetky tie intrigy, všetky tie strihy, neustála hra s divákom a vlastne aj vzájomná hra medzi postavami (v rámci celého filmu nie je snáď jediný okamih, kde by mali všetky hlavné postavy rovnaký prehlad o tom, kto vie čo). A úplne najradšej mám "vyraďovací" pražský úvod. Kult. ()

mzss1 

všechny recenze uživatele

Slušný začátek této úspěšné filmové série. Tom Cruise dokáže ihned zaujmout. Film má dost akce, sice ne úplně zas tak moc, ale nevadí. Příběh je hodně dobrý. Postavy mě baví. Mohl být lepší scénář a nějaké to doladění. Film nemohl moc nudit, hudba dobrá, takže výsledný dojem je u mě dost slušný. Hodnotím na 80% = **** ()

Satan 

všechny recenze uživatele

Cruise si vybral dobře. Nejen sérii, které se chce věnovat a opečovávat, ale taky režiséra, který prvotinu této ságy natočí. De Palma naprosto přesně vystihl špiónský thriller a za pražské mlhy a neustálých špiónských praktik rozdmýchává paranoiu na nejvyšší otáčky. Je to zdaleka nejvážnější a nejdepresivnější díl ze všech a má své kouzlo a ikonické momenty (pasáž v Langley je dechberoucí). Bohužel ten přepálený akční konec je už dnes vyloženě k smíchu a sráží celkový dojem dolů. ()

Galerie (80)

Zajímavosti (63)

  • V rámci propagace použilo studio Paramount mimo jiné audiopřehrávače v novinových prodejních automatech, které hrály ústřední melodii série. Některé z nich se ale uvolnily a spadly na štosy tiskovin, čímž vyděsily mnohé zákazníky, kteří je považovali za nastražené bomby. Je v tom jistá ironie, když uvážíme, že během úvodní znělky kamera tradičně sleduje cestu zapáleného doutnáku k explozi. (Azurovydrak)

Související novinky

Zemřel scenárista Robert Towne

Zemřel scenárista Robert Towne

03.07.2024

Přichází smutné zprávy z Kalifornie. Ve věku devětaosmdesáti let odešla legenda mezi hollywoodskými tvůrci a držitel Oscara i Zlatého glóbu za legendární snímek Čínská čtvrť, scenárista Robert Towne.… (více)

Lednové tipy z VOD služeb

Lednové tipy z VOD služeb

31.01.2024

Zima nám stále ještě nekončí, a tak pokud hledáte nápady, jak si zpříjemnit chladné večery strávené u televizních obrazovek v pohodlí a teple domova, máme pro vás opět pár zajímavých i netradičních… (více)

Osmá Mission: Impossible se o rok odkládá

Osmá Mission: Impossible se o rok odkládá

24.10.2023

Mise: Posunuta. Tak by klidně mohl znít název příštího filmu v sérii Mission: Impossible herce a producenta Toma Cruise, který byl studiem Paramount nejenže čerstvě odsunut z června příštího roku až… (více)

Nová Mission: Impossible sbírá nadšené ohlasy

Nová Mission: Impossible sbírá nadšené ohlasy

20.06.2023

Tom Cruise loni vlastnoručně zachránil kina a jeho Top Gun: Maverick se po fenomenální jízdě napříč světem zastavil až těsně pod 1,5 miliardami dolarů. Letos se něco podobného, ačkoliv tam to člověk… (více)

Reklama

Reklama