Doktor Strange

všechny plakáty

Dr. Stephen Strange je špičkový neurochirurg, ovšem jen do té doby, než jedné podivné noci utrpí při autohavárii poranění rukou. To prakticky vylučuje další vykonávání jeho profese. Vrhne tedy všechny prostředky na nejrůznější způsoby léčby, ale bezvýsledně. Když už je na dně svého konta i sil, dozví se od neznámého muže, že jeho naděje spočívá v cestě do Tibetu. Zde objevuje své dosud skryté magické vlohy a dozvídá se o existenci mocné entity, která se chystá vtrhnout do naší dimenze. Než však bude připraven na rozhodující boj, musí se ještě vypořádat s vlastní minulostí.
Doctor Strange se zrodil roku 1963 jako comicsový hrdina z pera legendárního Stana Lee. (Chřástal)

Kryton

Dr Strange je velká neznámá v Marvel vesmíru. Není tolik znám a mě osobně byl dlouho skryt. Tak se stalo a já si dal tento nenápadný animák. Na to jak je film krátký se až moc příliš vysvětluje vznik Dr Strangeho. Sice je to velmi temný, ale neuvěřitelně ukecaný. Místy mi to připomnělo Batman Begin. Zrod hrdiny, který byl cvičen v Tibetu. Ovšem pokud už byl Dr Strange připraven, tak to stálo za to. Závěrečná bitva je povedená! Jsem zvědavý zda se Dr Strange objeví na filmovém plátně. Ovšem určitě bych dal méně ukecaného představování a cvičení. Hodnocení OST: lehký nadprůměr pro animák 6/10 ()

ledzepfan

První půlka je krásně psychologicky propracovaná a poutavá..v té druhé už se naplno rozjíždí akce, která ale u Dr.Srange stojí prostě na neomezené magii=meče ze vzduchu, magické výboje, výbuchy, štíty, kradení energie atd.....Všechno je to takové absolutní, "přebuřené" a díky tomu až skoro otravné a nudné..........Nevím no-sedí mi ten charaktér ale né jeho schopnosti :/ ()

dee-key

Strange je mi jako postava naprosto cizí, ale není to důvod nízkého hodnocení. Kresba a celková kompozice včetně příběhu mi chvílemi připomínala spíš anime, než klasický kreslený film. První polovina s poměrně krátkým výcvikem byla ucházející, pak už je to v podstatě klišé o tom, jak vyvolený mág porazí neporazitelného. ()

Kothy

Marvel ukazuje, že taky umí udělat dobrý animák. I když oproti těm od DC pořád v některých věcech zaostává. Tento komix je plný magie. Tu se taky Doctor Strange naučí ovládat. Nejdřív ale musí projít životní lekcí a výcvikem v Tibetu. Spolu s dalšími kouzelníky bojuje proti temnotě. Ta se totiž snaží tento svět pohltit. Musí se ale vypořádat se zradou kolegy... ()

PauloZ

Velmi dobré s obrovským potenciálem pro hranou podobu! Divím se, že Marvel právě tohoto hrdinu ještě neposlal na velké plátno, protože příběhově je Doctor Strange, z těch méně známých hrdinů, velmi zajímavý, nápaditý, pochmurný a samozřejmě náležitě akční. Příběhově asi nejkvalitněji zpracovaný komix (DC a MARVEL) v animované podobě, co jsem zatím viděl. Hodnotím sice 3*, protože jsem čekal klasickou anime bušírnu. Tahle více fantasy podívaná mi náležitě nesedla, protože jsem na ni nebyl připravený. Námětově je to ale opravdu silná marvelovka, zdánlivě podobná Batmanovi. Do filmové realizace vkládám velké naděje, mohla by mít obrovský úspěch, podobně jako již zmíněný Batman! ()

• Postava Doctor Strange sa prvýkrát objavila v komixe v júly 1963 v sérií nazvanej "Strange Tales". (toi-toi)
  • Tvorcami postavy Doctora Strangea sú legendy spoločnosti Marvel Stan Lee a Steve Ditko. (toi-toi)