Hlava elitní hongkongské policejní jednotky, seržant Wong Man Chin přezdívaný „Psí hlava“, dohlíží na první krůčky nadějného nováčka, pohledné agentky Ho. Zároveň však sleduje také notorického zločince Chana. Věří totiž, že právě tento výlupek byl hlavním strůjcem nedávno spáchané geniální loupeže v klenotnictví. Jenže ačkoli si je Chan policistovy pozornosti dobře vědom, rozhodně ho neodradí od příprav na největší akci svého života. Souboj mezi zákonem a zlem může vypuknout. Na straně první stojí Simon Yam a Miss Hongkong z roku 2004 Kate Tsuiová coby paže zákona, na druhé pak Tony Leung Ka Fai v úloze muže, který je schopen téměř čehokoli v kriminálním thrilleru, který si právem vysloužil přezdívku „hongkongská Francouzská spojka“. (oficiální text distributora)

ladynka

Hongkongská kriminálka, kterou bych zařadila jako takový slušný nadprůměr. Obsahuje pár napínavých situací, ale celkově na mě působí chladně (hlavně postavy) a bezvýrazně. Chybí mi tu něco vlastního, originálního, odlišujícího od ostatních (díky čemu lze např. identifikovat snímky režisérů jako je Soi Cheang, Johnnie To nebo Derek Yee). ()

genetique

Ázijský krimi thriller na americký štýl. Vôbec nie zlá kombinácia, ktorá na mňa veľmi zapôsobila. Pomerne jednoduchá zápletka, žiadne extra zvraty, zato ale slušná herecká podpora a svižné spracovanie a príbeh premyslený do posledného detailu. Charizmatický záporák sa podpísal pod veľké percento môjho hodnotenia. 80%. ()

Martyr

Chladný, nevýrazný a na plačlivé scény trápny film s fajn hercami. Agentka je po 3 minutovej skuške prijatá medzi elitných policajtov kde si ju pod patronát zoberie starý 'DogHead' a hneď ju nasadí do prvej dôležitej akcie. Nechápem to nadšenie.Videl som asi sto lepších filmov o sledovačkách s lepším scenárom, hudbou aj kamerou. 45% ()

Cedr

Spartánsky svěží kamera podtrhuje realistický look a spolu s námětem zdánlivě rutinních sledovaček přináší skvělou a poměrně neokoukanou atmosféru. Relativně strohá je i stopáž, díky které film odsýpá v luxusním tempu s jasným tahem na bránu bez zbytečných otravných okolků, což je u krimi/thrillerů často opomíjeno. I přes masivní portfólio scénářů jde o režisérský debut z čehož možná plyne poněkud patrná "sázka na jistotu" a "poctivě odvedené práce" místo něčeho extra revolučního či dechberoucího. Eye in the Sky je však jedním z těch případů, kdy nadstandardně kvalitně zmáknutý standard je naprosto na místě. ()

Mkqp

Policejní práce v Hong Kongském podání pro mě vždy znamená určité očekávání, jelikož mě snad ještě nezklamala. Eye in the Sky oplývá velice jednoduchým dějem, s nímž dokázali tvůrci pracovat na výbornou, herci a postavy jsou sympatičtí, a obsah precizně seskládán dohromady. Spousta lidí srovnává s remakem od Korejců, tak jsem taky vyplyvnu svůj názor. Ačkoliv má korejská verze spoustu hereckých hvězd, nedokázala mě tolik zaujmout jako originál. Ten působí přirozeněji a osobněji. ()